Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τερμάτισες ρε αδερφέ  :-D  Είπαμε υπερυπολογιστής δεν είναι αλλά όχι και έτσι.Πιο πιθανό είναι να μην το παίζει γιατί είναι πολύ παλιό παρά λόγω ισχύς

χεχε....

βασικά η ερώτηση ήταν για το red alert 2, για τη συμβατότηα με το μηχάνημα και win10 γιατί πχ στο λαπτοπ μου με win10 δεν παίζει ενώ σε άλλους παίζει... Οπότε αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μας πει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω κάνει πάνω απο 50 παραγγελίες απο banggood με priority mail, κάποιες απ αυτές με αναγραφόμενη αξία πάνω απο 250-300€

πότε δεν σταμάτησαν τελωνείο!

το banggood στέλνει στην Ολλανδία και μετά παραλαμβάνουν τα Ολλανδικά ταχυδρομεία!

 

έχεις κάνει 50 παραγγελίες και ακόμα δεν έχεις καταλάβει τι γράφει το κίτρινο αυτοκόλλητο στο φάκελο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προσέξει ποτέ τέτοιο αυτοκόλλητο, μες την εβδομαδα παραλαμβάνω 3 πακέτα απο NLpost οποτε μπορώ να σου πω
 

όπως προείπα, ώς τώρα δεν είχα θέμα με τελωνείο παρά όλες τις παραγγελίες που έχω κάνει

 

Εσύ έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με τελωνείο σε παραγγελία ανάλογη με priority direct mail με NLpost???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έχω κάνει πολλές εκατοντάδες παραγγελίες απευθείας από κίνα για πάνω από 10 χρονια και ποτέ δεν δασμολογήθηκαν αλλά δεν γράφω ότι είναι αδύνατο να δασμολογηθεί μια παραγγελιά από κίνα μόνο επειδή εμένα δεν μου συνέβει πότε.

οι παραγγελίες σου δεν δασμολογήθηκαν όχι επειδή περάσαν από μια ευρωπαϊκή χώρα αλλά γιατί γενικά σπάνια δασμολογούνται οι παραγγελίες από κίνα μέσω απλού ταχυδρομείου. Ο μόνος τρόπος που είναι αδύνατο να δασμολογηθεί την Ελλάδα προϊόν από κίνα είναι να αγοραστεί από ευρωπαϊκή αποθήκη οποτε θεωρείται ενδοευρωπαϊκό εμπόριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 γενικα τα μικροπακετα απο κινα ειναι τοσα πολλα καθημερινα που οι τελωνες ειναι σχεδον αδυνατον να τα σταματησουν ολα!

φυσικα σταματανε τα μεγαλουτσικα και ακριβουτσικα αλλα μπορουν ανετα να σταματησουν και ο,τι αλλο θελησουν-προλαβουν.

α, επισης προτεραιοτητα σταματηματος εχουν τα κουριερς κατα "διαβολικη συμπτωση" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In topic

 

Το εχω απο το καλοκαιρι. Βλεπω ανετα ταινιες online απο site και streamaro ταινιες απο το αλλο pc ασυρματα. (Σε πολυ μεγαλα αρχεια οπως το Avatar που το εχω 24 GB κολλαει, ομως επειδη τα 2 μηχανηματα ειναι σε 2 διαφορετικα δωματια και το σημα αν και σταθερο δεν ειναι στο max δεν μπορω να πω τι φταιει. Συντομα θα βαλω ενα USB disk πανω στο router που ειναι στον ιδιο χωρο με το PiPo και θα σας πω εντυπωσεις)

 

Χρειαστηκε να το κανω format και να περασω τα windows απο την αρχη. Μια χαρα δουλεψε το setup απο usb disk. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προσέξει ποτέ τέτοιο αυτοκόλλητο, μες την εβδομαδα παραλαμβάνω 3 πακέτα απο NLpost οποτε μπορώ να σου πω

 

όπως προείπα, ώς τώρα δεν είχα θέμα με τελωνείο παρά όλες τις παραγγελίες που έχω κάνει

 

Εσύ έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με τελωνείο σε παραγγελία ανάλογη με priority direct mail με NLpost???

Εγω. Μαλλον μου τσιμπησανε ενα ταμπλετ (22/10 αποστολη απο gearbest). Με NL το ειχαν βαλει αλλα πρεπει να επεσε στην φαση που σταματαγανε τα παντα.

 

Το tracking ειναι κολλημενο στο shipping to the destination country απο τις 30 Οκτωβριου. Απο GB ειπαν περιμενε μεχρι 22/12 και αν δεν εχει ερθει ξαναριξε μας μυνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις για κάποιον που τυχον έχει τέτοιο ή παρόμοιο μηχανάκι:

Α) Υπάρχει τρόπος να το ανάβεις απο απόσταση, χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το on-off κουμπάκι;

Β) Με USB to Ethernet θα δουλεύει;

Γ) Θα μπορούσα να περάσω απο πάνω δικά μου Windows Pro ή θα εχω θέματα με drivers και ιστορίες;

Δ) Για kodi και internal network streaming θα ειναι σχετικά συγκρίσιμο με android box s905x/s912;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγω κάποιες ερωτήσεις αν θελει κάποιος να μου απαντήσει.

Α) Κάνει boot από USB (liveUSB Ubuntu κλπ); Θα δουλεύει ακόμα και αν το στικάκι είναι σε USBHub;

Β) Μπορώ να βάλω σε SSD σκληρό με SATA to USB εξωτερικά κάποιο λειτουργικό της επιλογής μου ή ακόμα και windows 10 ώστε να μην εχω περιορισμό χώρου αποθηκευσης;

Γ) γίνεται να κάνεις dump τα αρχεία των drivers από την έτοιμη εγκατάσταση ώστε να ξαναβαλεις καθαρα δικά σου Win10 και μετά να έχεις έτοιμους drivers για εγκατασταση;

 

ΥΓ: ενώ φαίνεται σουπερ προσφορά είναι περίεργο ότι ειναι μόνο 9 sold, δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαστηκε να το κανω format και να περασω τα windows απο την αρχη. Μια χαρα δουλεψε το setup απο usb disk. 

 

Δεν χρειάστηκε εγκατάσταση κάποιων drivers μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω. Μαλλον μου τσιμπησανε ενα ταμπλετ (22/10 αποστολη απο gearbest). Με NL το ειχαν βαλει αλλα πρεπει να επεσε στην φαση που σταματαγανε τα παντα.

 

Το tracking ειναι κολλημενο στο shipping to the destination country απο τις 30 Οκτωβριου. Απο GB ειπαν περιμενε μεχρι 22/12 και αν δεν εχει ερθει ξαναριξε μας μυνημα.

 

και εγω εχω κολλημενο δεμα απο 30/10 με china post..... αλλα εαν ηταν τελωνειο δεν επρεπε να φανει καποιο σκαναρισμα στην ελλαδα;

Εγω εκτιμω οτι κατι εχει γινει/χαθηκε/καταστραφηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έχω κάνει πολλές εκατοντάδες παραγγελίες απευθείας από κίνα για πάνω από 10 χρονια και ποτέ δεν δασμολογήθηκαν αλλά δεν γράφω ότι είναι αδύνατο να δασμολογηθεί μια παραγγελιά από κίνα μόνο επειδή εμένα δεν μου συνέβει πότε.

οι παραγγελίες σου δεν δασμολογήθηκαν όχι επειδή περάσαν από μια ευρωπαϊκή χώρα αλλά γιατί γενικά σπάνια δασμολογούνται οι παραγγελίες από κίνα μέσω απλού ταχυδρομείου. Ο μόνος τρόπος που είναι αδύνατο να δασμολογηθεί την Ελλάδα προϊόν από κίνα είναι να αγοραστεί από ευρωπαϊκή αποθήκη οποτε θεωρείται ενδοευρωπαϊκό εμπόριο

Ουτε αυτο ισχυει.

Η καταγωγη του προιόντος ανοικει στην χωρα παραγωγής.

Τωρα αν πληρωσει δασμους σε άλλη χωρα της Ε.Ε παιρνει απαλλαγη και δεν ξαναπληρωνει δασμους αλλα μόνο την διαφορά του ΦΠΑ.

Αλλα για να θεωρηθεί πλεον Ευρωπαικό θα πρέπει να εχουν πληρωθεί οι δασμοί σε άλλη χώρα της Ε.Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν ισχύει, υπάρχει περίπτωση να σταλθεί κάτι από ευρωπαϊκή αποθήκη και να μην δασμολογήθηκε όταν μπήκε στην χώρα που βρίσκεται η αποθήκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...