Προς το περιεχόμενο

AMD drivers για τα μπάζα γενικώς... RX480 απογοήτευση με bugs


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αγνοήσω εντελώς τα άκυρα μηνύματα στις τελευταίες 2 σελίδες και θα επαναφέρω το πρόβλημα. Για όσους λένε πως είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ή τουλάχιστον software πρόβλημα που δεν οφείλεται στους drivers, θα τους θίξω λέγοντας ότι απλά δεν έχουν μπει στον κόπο να διαβάσουν στο φόρουμ της AMD. Και οκ το βρίσκω απολύτως λογικό να μην έχουν όρεξη να ασχοληθούν, αλλά τουλάχιστον ας μην μπαίνουν και στον κόπο να με κατηγορούν για κάτι που δεν έχουν ψάξει. Καλώς ή κακώς τους τελευταίους 2 μήνες έχω δει αρκετά για αυτό το θέμα και έχω καταλήξει εγώ και κάποιοι άλλοι στα συμπεράσματα μας. Το πιο πιθανό είναι πως όσοι κατηγορείτε εμένα ή κάτι άλλο πέρα της AMD, είτε να μην χρησιμοποιείτε την κάρτα με αυτό τον τρόπο είτε δεν έχετε καν κάποια κάρτα από την προβληματική σειρά. Και εγώ με την 290 δεν είχα πρόβλημα εξάλλου. 

Αλλά επειδή δεν δέχομαι καμία δικαιολογία σαν της apple ότι δε το χρησιμοποιώ σωστά, προφανώς και δεν θα αρκεστώ σε λύσεις μπαλώματα για να μην βλέπω το πρόβλημα. Το πρόβλημα υπάρχει, έχει παρουσιαστεί από αρκετά άτομα στο ξένο φόρουμ και το γεγονός ότι από το περασμένο καλοκαίρι αναφερόταν στα bugs των drivers δείχνει πολλά! (αναφέρονταν 2 προβλήματα γύρω από h.264 video) Όπως επίσης το ότι ξαφνικά εξαφανίστηκε από τα known issues ενώ ακόμα και το 1 πρόβλημα από αυτά τα 2 που αναφερόντουσαν είχε διορθωθεί και ξανά παρουσιάστηκε τον Δεκέμβρη δείχνει επίσης τον απώτερο σκοπό αυτής της πράξης της AMD (το να το σβησει από τα known issues εννοώ)

Εδώ υπήρχε/διορθώθηκε/ξαναεμφανίστηκε/ξαναδιορθώθηκε corruption στον κέρσορα του ποντικού με αυτές τις κάρτες  :X θέλετε αλήθεια να πιστέψετε και να κάνετε και εμένα να πιστέψω πως δεν υπάρχει κανένα θέμα με το development team της AMD? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα και παντου καποια μεριδα προιντων θα εχει καποιο προβλημα απο οποια εταιρια και να το δεις. Δυστυχως εισαι ατυχος και εισαι αναμεσα σε αυτους το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη να φτιαχτει σε καποια μελλοντικη αναβαθμιση.

Επισης ο τιτλος του thread ειναι το λιγοτερο αστοχος καθως οι drivers της amd ειναι καλυτεροι απο ποτε αυτην την στιγμη

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθήματα ηθικής από κάποιον που ανοίγει θέμα με τέτοιο τίτλο;

Όχι φίλε μου δεν έχουμε τον συνδυασμό hardware που έχεις εσύ δυστυχώς.

Αλλά πες μου εσύ σε ποιά εταιρεία δεν υπάρχουν συνδυασμοί που δεν παίζουν;

Αν ανοίγει ο καθένας θέμα με τίτλο το χ προϊόν για τα μπάζα δεν θα μείνει τίποτα που δεν θα είναι για τα μπάζα.

Και μιας και αναφέρεις το θέμα του φόρουμ της AMD για πες μας πόσες χιλιάδες έχουν το πρόβλημα ή μήπως είναι μετρημένοι στα δάχτυλα;

Τέλος γράφεις σε δημόσιο φόρουμ οπότε ή είσαι αποφασισμένος να ακούσεις και τι έχουν να πουν οι άλλοι είτε δεν γράφεις.

Δεν θα βάλει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό κανενός αλλα μην περιμένεις να συμφωνήσουν όλοι μαζί σου με το έτσι θέλω.

Στατιστικά να το πάρεις γράφεις στο μεγαλύτερο τεχνολογικό φόρουμ της χώρας μας και είσαι ο μόνος με το συγκεκριμένο πρόβλημα!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να βγάλω τους AMD Sata Drivers από το Device Manager και τώρα δεν μπορώ να μπω στα Windows. Τρώω BSOD και Restart.

Αν ήξερα ότι θα μπλέξω έτσι δεν θα το έκανα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να βγάλω τους AMD Sata Drivers από το Device Manager και τώρα δεν μπορώ να μπω στα Windows. Τρώω BSOD και Restart.

Αν ήξερα ότι θα μπλέξω έτσι δεν θα το έκανα. :(

 

Το έχω πάθει, πρέπει να μπεις σε safe mode και να κάνεις κατάργηση ξανά. Μετά θα μπαίνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το έφτιαξα εκείνη την ώρα. Τι πράγμα είναι αυτό με την AMD. Δεν βλέπουν ήθελα να ήξερα τόσους μήνες ότι δεν μπαίνουν οι Chipset Drivers; Intel μου φαίνεται θα έχουν όλοι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω, το πρόβλημα αυτο δεν γινεται αντιληπτό απο πολλούς χρήστες γιατί δεν υπάρχει τέτοια χρήση της κάρτας. Στο φόρουμ της AMD το πρόβλημα εμφανίζεται σε αρκετά διαφορετικά hardware και άλλες εκδόσεις windows. Εννοειται ότι περιμενω να ακούσω όλες τις απόψεις, αλλά δε δέχομαι να ακούω απόψεις από άτομα που δε το δοκίμασαν καν γιατι δεν έχουν καν την 480, ή απλά αδυνατουν να κατεβάσουν κάποιο "προβληματικό" βίντεο ή ακόμα και να δουν βιντεο μεσω DVB. Με άλλα λόγια το ότι δεν μπορούν κάποιοι να αναπαράγουν το πρόβλημα δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχουν το αντίστοιχο hardware...

 

Αν κάποιοι σκαλώνουν στον τίτλο, να τον αλλάξω αν σας θίγει. Αλλά ο τίτλος κυρίως μπήκε διότι το φταίξιμο πέφτει στην ανταπόκριση του support της AMD. Το αν βγάλανε καλούς drivers που βγάζουν σουπερ ντουπερ FPS και κλοκάρουν σαν τρελοί τις κάρτες μένοντας stable δε μου λέει τίποτα για την "ποιότητα" των υπηρεσιών που μου προσφέρουν. 

 

Πιστεύω πως μπορείτε πλέον να συμφωνίσετε μερικοί ότι το πρόβλημα υφίσταται... Το θέμα είναι ότι υπάρχει εδώ και πόσους μήνες από το καλοκαίρι. Και ενώ το έγραφαν στα known issues, αποφάσισαν να το αγνοήσουν στο τέλος αντί να έρθουν σε επικοινωνία με κάποιον που κάνει επανειλημμένα reports και εξηγεί τρόπους για δουν το πρόβλημα. 

Φαίνεται επιτέλους ότι ήρθαν σε επικοινωνία με κάποιον... Άργησαν λίγους μήνες αλλά άντε να δούμε...

post-121105-0-04492800-1483754091_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το έχεις το θέμα τόσο καιρό γιατι δεν επικοινωνείς με το support της κάρτας σου να τελειώνουμε το forum της amd δεν ειναι πολύ πιο διαφορετικό απο το forum του insomnia... δεν ειναι πλατφόρμα με πληρωμένους τεχνικούς για να σου προσφέρουν ειδικευμένο support απλά έχει τυχαίους ιδιώτες που μπορεί να ξέρουν κιόλας πολλά πράματα και βοηθάνε οικειοθελώς όταν μπορούν και έχουν χρόνο. 

 

 

πας εδώ http://www.xfxsupport.com/Account/Login.aspx  και μιλάς με εναν τεχνικό για το πρόβλημα σου έχουν και τηλέφωνο ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...