Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, definitio είπε

Έλαβα μονή δόση ΚΕΑ, 120€

Να το αναφέρω σε ποιόν; πού;

Στον ΟΠΕΚΑ φυσικά. Πρέπει να διερευνηθεί το ζήτημα. 

Να φανταστώ μπήκαν 60 στον τραπεζικό λογαριασμό και 60 στην χρεωστική;

Ο μήνας λήξης της αίτησης ποιος είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μπηκαν 120€ στο λογαριασμό...

Ειχα περσι ΚΕΑ που εληξε Δεκέμβρη, τη προπληρωμενη χρεωστική καρτα την εχω ακόμη, δεν μου ήρθε νεα, αλλα δεν εχουν κατατεθεί στη παλιά χρήματα...

Μηπως εστειλαν νεα καρτα, που δεν τη παρελαβα και επρεπε να την ενεργοποιήσω πριν κατατεθούν εκεί χρηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, definitio είπε

Οχι μπηκαν 120€ στο λογαριασμό...

Ειχα περσι ΚΕΑ που εληξε Δεκέμβρη, τη προπληρωμενη χρεωστική καρτα την εχω ακόμη, δεν μου ήρθε νεα, αλλα δεν εχουν κατατεθεί στη παλιά χρήματα...

Μηπως εστειλαν νεα καρτα, που δεν τη παρελαβα και επρεπε να την ενεργοποιήσω πριν κατατεθούν εκεί χρηματα;

Εμ είδες που πήρες διπλό ποσό;

Η αίτηση πότε έγινε; Τέλη Νοέμβρη;

Έχεις την παλιά τράπεζα δηλωμένη; Ποιο τραπεζικό ίδρυμα χρησιμοποιείς;

Πιθανώς σου έστειλαν νέα κάρτα, που δεν την παρέλαβες ακόμη.

5 λεπτά πριν, christakos07 είπε

 

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

120,15€ ήταν το εγκεκριμένο ποσο ΚΕΑ... φέτος θα κατέθεταν το ποσο *2

Εγκεκριμένη αιτηση απο 27 Νοέμβρη

Δεν θα μπορούσε να κατατεθεί το διπλο ποσο, ανω των 120€, και να έμπαινε ολο σε λογαριασμό.

Το ποσό των 240,30€ θα επρεπε να μοιραστεί σε καρτα και λογαριασμο.

Μαλλον ομως δεν έστειλαν νεα καρτα, γιατι και να μην ειχε ενεργοποιηθεί, θα φαινόταν στο e-banking, αφού θα ειχε εκδοθει ηδη απο τη τραπεζα.

Ιδια τράπεζα δηλωμένη (ετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, definitio είπε

120,15€ ήταν το εγκεκριμένο ποσο ΚΕΑ... φέτος θα κατέθεταν το ποσο *2

Εγκεκριμένη αιτηση απο 27 Νοέμβρη

Δεν θα μπορούσε να κατατεθεί το διπλο ποσο, ανω των 120€, και να έμπαινε ολο σε λογαριασμό.

Το ποσό των 240,30€ θα επρεπε να μοιραστεί σε καρτα και λογαριασμο.

Μαλλον ομως δεν έστειλαν νεα καρτα, γιατι και να μην ειχε ενεργοποιηθεί, θα φαινόταν στο e-banking, αφού θα ειχε εκδοθει ηδη απο τη τραπεζα.

Ιδια τράπεζα δηλωμένη (ετε)

Έχασα λίγο την συλλογιστική σου πορεία.

Μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας αύριο.

Έχεις επιδοτηθεί ορθά πάντως, με το διπλάσιο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο ebanking τις κινήσεις της κάρτας. Μη κοιτάς μόνο το υπόλοιπο, μπες και δες, μπορεί μην έχει απλά ενημερωθεί σωστά, γίνεται καμια φορά,αν μπεις και δεις την κατάθεση στις κινήσεις, ακόμη και να μην γράφει σωστά το υπόλοιπο έχουν μπει τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Έχασα λίγο την συλλογιστική σου πορεία.

Μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας αύριο.

Έχεις επιδοτηθεί ορθά πάντως, με το διπλάσιο ποσό.

Δεν κατανοω πώς εφτασες στο συμπέρασμα οτι, εχοντας λάβει μόνο το κανονικό εγκεκριμένο ποσό της αίτησης ΚΕΑ (120,15€), μου έχει πιστωθεί το διπλάσιο του ΚΕΑ (240,30€), αλλα εχω παραιτηθεί απο τη προσδοκία οτι θα μου εξηγήσεις

36 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

Δες στο ebanking τις κινήσεις της κάρτας. Μη κοιτάς μόνο το υπόλοιπο, μπες και δες, μπορεί μην έχει απλά ενημερωθεί σωστά, γίνεται καμια φορά,αν μπεις και δεις την κατάθεση στις κινήσεις, ακόμη και να μην γράφει σωστά το υπόλοιπο έχουν μπει τα χρήματα. 

Η κάρτα δεν εχει χρησιμοποιηθεί εδώ κι ενα χρονο περίπου, απ οταν πιστώθηκε η τελευταία δόση της προηγούμενης εγκεκριμένης/ληγμένης αίτησης ΚΕΑ.

Ακόμη δεν εχει πιστωθεί το ποσό, αλλα ουτε υπαρχει στις κινήσεις (στις προπληρωμενες κάρτες πιστώνεται αμέσως θαρρώ, δεν υπαρχει η καθυστέρηση κάρτας-λογαριασμου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, definitio είπε

Δεν κατανοω πώς εφτασες στο συμπέρασμα οτι, εχοντας λάβει μόνο το κανονικό εγκεκριμένο ποσό της αίτησης ΚΕΑ (120,15€), μου έχει πιστωθεί το διπλάσιο του ΚΕΑ (240,30€), αλλα εχω παραιτηθεί απο τη προσδοκία οτι θα μου εξηγήσεις

Η κάρτα δεν εχει χρησιμοποιηθεί εδώ κι ενα χρονο περίπου, απ οταν πιστώθηκε η τελευταία δόση της προηγούμενης εγκεκριμένης/ληγμένης αίτησης ΚΕΑ.

Ακόμη δεν εχει πιστωθεί το ποσό, αλλα ουτε υπαρχει στις κινήσεις (στις προπληρωμενες κάρτες πιστώνεται αμέσως θαρρώ, δεν υπαρχει η καθυστέρηση κάρτας-λογαριασμου)

Το εγκεκριμένο ποσό ΚΕΑ άνω των 100 ευρώ, μοιράζεται κατά το ήμισυ μεταξύ του τραπεζικού λογαριασμού και της προπληρωμένης κάρτας. 

Οπότε, εφόσον στην περίπτωση σου έλαβες 120 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό, κάπου αλλού θα βρίσκονται τα εναπομείναντα 120. 

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Καλή Χρονιά. Μόλις 31/12/2020, μου εγκρίθηκε ΚΕΑ στο όνομά της αδερφής 300 ευρώ το μήνα. 

Ο μαλάκας το έχασα τον Δεκέμρβη, θα το έπαιρνα διπλό, 600 ευρώ. 

Μου είπε αυτή η κοπέλα από το δήμο ότι θα μου έρθει η καρτα στο ταχυδρομείο. Αλλά με υποψίασε λίγο. Εμείς δεν πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο; Η αδερφή έχει λογαριασμό πειραιως στο ονομά της που τον δηλωσε στην αιτηση. Η καρτα ποιας τράπεζας θα είναι; ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, whoose είπε

Καλημέρα και Καλή Χρονιά. Μόλις 31/12/2020, μου εγκρίθηκε ΚΕΑ στο όνομά της αδερφής 300 ευρώ το μήνα. 

Ο μαλάκας το έχασα τον Δεκέμρβη, θα το έπαιρνα διπλό, 600 ευρώ. 

Μου είπε αυτή η κοπέλα από το δήμο ότι θα μου έρθει η καρτα στο ταχυδρομείο. Αλλά με υποψίασε λίγο. Εμείς δεν πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο; Η αδερφή έχει λογαριασμό πειραιως στο ονομά της που τον δηλωσε στην αιτηση. Η καρτα ποιας τράπεζας θα είναι; ευχαριστώ εκ τω προτέρων.

Σε ποια τράπεζα θα λαμβάνετε το ποσό;

Νομίζω πως μόνο η Eurobank απαιτούσε την φυσική παρουσία στο κατάστημα, για παραλαβή της κάρτας. Αυτό βέβαια ίσχυε στις pro-covid εποχές.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...