Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lou_melitzanis είπε

Πάρε τηλέφωνο στην Αγίου Κωνσταντίνου. 

Τέλη Ιουλίου είχα κλείσει ραντεβου ώστε να γίνει η αίτηση για το Επίδομα ενοικίου. Σε φάση, Τρίτη πήρα τηλέφωνο και δύο μέρες αργότερα ήταν το ραντεβού.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πήρα πολλές φορές τηλέφωνο στην Αγίου Κωνσταντίνου, αλλά δεν το σηκώνει

κανείς. Συγκεκριμένα δεν καλεί και είναι μονίμως κατειλημμένο (το νούμερο είναι: 2105210623). Σε ποιο νούμερο είχες καλέσει εσύ (αν το θυμάσαι ή το έχεις γράψει κάπου); 

Είναι πολύ ενθαρρυντικό το ότι σου έκλεισαν τόσο γρήγορα ραντεβού. Εξαρχής είχες κλείσει ραντεβού στην Αγίου Κωνσταντίνου ή δεν υπήρχε διαθέσιμο ραντεβού στο κέντρο κοινότητας της περιοχής σου οπότε αποφάσισες να κλείσεις στην Αγίου Κωνσταντίνου; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Inci624 είπε

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πήρα πολλές φορές τηλέφωνο στην Αγίου Κωνσταντίνου, αλλά δεν το σηκώνει

κανείς. Συγκεκριμένα δεν καλεί και είναι μονίμως κατειλημμένο (το νούμερο είναι: 2105210623). Σε ποιο νούμερο είχες καλέσει εσύ (αν το θυμάσαι ή το έχεις γράψει κάπου); 

Είναι πολύ ενθαρρυντικό το ότι σου έκλεισαν τόσο γρήγορα ραντεβού. Εξαρχής είχες κλείσει ραντεβού στην Αγίου Κωνσταντίνου ή δεν υπήρχε διαθέσιμο ραντεβού στο κέντρο κοινότητας της περιοχής σου οπότε αποφάσισες να κλείσεις στην Αγίου Κωνσταντίνου; 

Μένω Μεταξουργείο, οπότε βολεύε αυτό.

Δοκίμασε στο 2105210620.

Επεξ/σία από lou_melitzanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/8/2020 στις 6:38 ΜΜ, lou_melitzanis είπε

Μένω Μεταξουργείο, οπότε βολεύε αυτό.

Δοκίμασε στο 2105210620.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Κάλεσα στο νούμερο που μου έγραψες αλλά ήταν κατειλημμένο οπότε τελικά έπιασα γραμμή στο 210-5210663. Μου είπαν να πάω από κοντά για να βρουν κενές ημερομηνίες και να μου κλείσουν ραντεβού. Δεν μου το έκλεισαν απ'το τηλέφωνο δηλαδή. Οπότε θα πάω από κοντά. Εσένα στο έκλεισαν εξ αρχής απ'το τηλέφωνο και απλώς πήγες στην Αγίου Κωνσταντίνου την ημέρα που ήταν το ραντεβού; 

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inci624 είπε

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Κάλεσα στο νούμερο που μου έγραψες αλλά ήταν κατειλημμένο οπότε τελικά έπιασα γραμμή στο 210-5210663. Μου είπαν να πάω από κοντά για να βρουν κενές ημερομηνίες και να μου κλείσουν ραντεβού. Δεν μου το έκλεισαν απ'το τηλέφωνο δηλαδή. Οπότε θα πάω από κοντά. Εσένα στο έκλεισαν εξ αρχής απ'το τηλέφωνο και απλώς πήγες στην Αγίου Κωνσταντίνου την ημέρα που ήταν το ραντεβού; 

Ναι ακριβώς. Κλεισαμε μέρα και ώρα από το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω 2 ερωτήσεις:

- Το επίδομα μακροχρόνια ανέργων προσμετράται στον υπολογισμό του εισοδήματος?

- Αν κάνω σήμερα την αίτηση, τις σημερινές καταθέσεις μου "βλέπουν"?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω το κεα ήτανε μέχρι τον Αυγουστο, μας λένε στον δήμο ότι θα πρέπει να γίνει ανανέωση μετά τις 9 Σεπτέμβρη, την άλλη φορά είχε κοπεί που το καναμε 6 Μαρτίου  κανονικά δεν πρέπει να ανανεωθεί τώρα; λένε ότι δεν μπορεί να γίνει νέα αίτηση, μου βγάζει επίσης και έναν αριθμό 2 μέρες από τις 1 Σεπτέμβρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες

 

Εχω κανει αιτηση για κεα για κοντινο μου προσωπο. Λογω επιδοματος μακροχρονιας ανεργιας που εληξε τον αυγουστο,βγαζει για τον σεπτεμβριο που εκανα αιτηση οτι δικαιουται 33 ευρω γιατι γραφει οτι τα τελευταια εισοδηματα των τελευταιων 6 μηνων ειναι 1000(δλδ 1200 μειον 200 του ενος μηνα) Γνωριζει καποιος αν θα ανεβει αυτοματα το ποσο των 33 στην επομενη κλιμακα αυτοματα η θα πρεπει καθε μηνα να κανω νεα αιτηση? Φανταζομαι αν πατησω να κανει καινουρια,θα ακυρωσει αυτοματα την παλια και θα βγαλει σαν εισοδημα των τελευταιων 6 μηνων 800 ευρω αρα θα ανεβασει το ποσο κτλ.

Επεξ/σία από barman_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

https://www.news247.gr/oikonomia/diplo-epidoma-ta-christoygenna-gia-toys-dikaioychoys-toy-elachistoy-eggyimenoy-eisodimatos.9054313.html

Καλοφαγωτα σε οσους το παρουν.

Να ρωτησω,για να κανει κανεις αιτηση κεα,απο ποσο καιρο πριν πρεπει να νοικιαζει σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιασεις δουλειά,  σου κοβουν αμεσως το κεα ((εφοσον δηλωνεσαι στο εργανη) ή το παιρνεις ως οτου να ληξει το εξαμήνο σου?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Αν πιασεις δουλειά,  σου κοβουν αμεσως το κεα ((εφοσον δηλωνεσαι στο εργανη) ή το παιρνεις ως οτου να ληξει το εξαμήνο σου?  

το κεα μετραει το τελευταιο εξαμηνο.πρεπει να εχεις εισοδημα μεχρι 1800 αν θυμαμαι καλα.

αν για παραδειγμα εχεις το τελευταιο 6μηνο 0 εισοδημα,τον πρωτο μηνα δουλειας σου(ας πουμε 700 ευρω) εχεις 700 ευρω για ενα εξαμηνο.αρα το παιρνεις,το δευτερο μηνα συμπληρωνεις εισοδημα 1400,αρα το παιρνεις και δευτερο μηνα σερι,τον τριτο που περνας το 1800ρι,αν δεν κανω λαθος παιρνεις ενα αναλογο ποσο (οχι ολο το κεα δηλαδη) και τον 4ο μηνα που θα δουλεψεις κοβεται τελειως.αυτα σε συννενοηση με κεπ προνοια η οτιδηποτε φυσικα. κανε τους υπολογισμους αναλογα με τον μισθο.

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν ειναι για μενα. Πχ πιανει αύριο δουλειά  (ημιαπασχοληση κιολας). Εχει αιτηση απο τον ιουνιο και λήγει δεκεβριο. Θα παρει σιγουρα αυτού και του Δεκεμβρίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Επειδη δεν ειναι για μενα. Πχ πιανει αύριο δουλειά  (ημιαπασχοληση κιολας). Εχει αιτηση απο τον ιουνιο και λήγει δεκεβριο. Θα παρει σιγουρα αυτού και του Δεκεμβρίου?

αναλογα και τι αλλα εισοδηματα τυχον εχει. στο συστημα δειχνει τι εισοδηματα εχει το τελευταιο 6μηνο οποτε αν οντως ειναι μονο ο μισθος που ΘΑ μπει, θα πληρωθει ναι.και θα συνεχισει να πληρωνεται μεχρι να συμπληρωσει 1200 ευρω εισοδημα το τελευταιο εξαμηνο(εκανα λαθος πριν ,τα 1800 ειναι για εναν ενηλικο και ενα τεκνο,1200 ειναι για μονοπροσωπο νοικοκυριο).αν δηλαδη με την ημιαπασχοληση παιρνει 300 ευρω,θα κανει 4 μηνες να συμπληρωσει το 1200ρι,οποτε θα παρει 4 φορες το κεα.απλα επειδη ληγει η αιτηση καλα θα ηταν να την εκανε σε κεπ η προνοια(φανταζομαι γινεται με ραντεβου οποτε ας κλεισει απο τωρα),μην τυχον κανει λαθη και ζητανε λεφτα μετα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...