Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/8/2018 στις 12:20 ΜΜ, takaros79 είπε

καλημερα να κανω ερωτηση?παιρνω κεα απο τον 5/17 κ τελη μαιου/18 ξεκινησα εργασια, τι πρεπει να κανω  ετσι ωστε να κανω διακοπη στο κεα?

γιατί να κάνεις διακοπή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ziaba είπε

γιατί να κάνεις διακοπή?

δεν πρεπει να κανω διακοπη?αργησα να δηλωσω τουσ 2 πρωτουσ μισθους...λογικα κτ πρεπει να κανω αφου εχω βρει εργασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έκανα πρώτη φορά αίτηση στις 31/7 και έδωσα iban Eurobank. Μέχρι στιγμής δε μου έχει έρθει η κάρτα ή τουλάχιστον δεν την έχω παραλάβει προσωπικά, καθώς δεν υπάρχουν διευθύνσεις στην περιοχή. Αν την παραλαμβάνεις από το κατάστημα με βολεύει γιατί το έχω ένα άγχος, αλλά πως γίνεται χωρίς καμία ενημέρωση; Να σκάσω μύτη στο ξεκάρφωτο στο κατάστημα και να ζητήσω κάρτα για το ΚΕΑ; Μήπως να περιμένω μέχρι την καταβολή της πρώτης δόσης; Πάντως και εμένα μου είπαν τέλος Αυγούστου θα έρθει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, takaros79 είπε

δεν πρεπει να κανω διακοπη?αργησα να δηλωσω τουσ 2 πρωτουσ μισθους...λογικα κτ πρεπει να κανω αφου εχω βρει εργασια

Λογικά θα πρέπει να επιστρέψεις και τους δύο μήνες που πήρες αφού είχες βρει εργασία.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, takaros79 είπε

δεν πρεπει να κανω διακοπη?αργησα να δηλωσω τουσ 2 πρωτουσ μισθους...λογικα κτ πρεπει να κανω αφου εχω βρει εργασια

Δεν κάνεις εσύ διακοπή απλά δηλώνεις τους μισθούς και κόβεται μετά αυτόματα

1 λεπτό πριν, DZ-Photographer είπε

Λογικά θα πρέπει να επιστρέψεις και τους δύο μήνες που πήρες αφού είχες βρει εργασία.

Αυτό θα γίνει αν κρίνει η πρόνοια ότι τά λεφτά που πήρε ήταν  αχρεωστήτως καταβληθεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Και εγώ έκανα πρώτη φορά αίτηση στις 31/7 και έδωσα iban Eurobank. Μέχρι στιγμής δε μου έχει έρθει η κάρτα ή τουλάχιστον δεν την έχω παραλάβει προσωπικά, καθώς δεν υπάρχουν διευθύνσεις στην περιοχή. Αν την παραλαμβάνεις από το κατάστημα με βολεύει γιατί το έχω ένα άγχος, αλλά πως γίνεται χωρίς καμία ενημέρωση; Να σκάσω μύτη στο ξεκάρφωτο στο κατάστημα και να ζητήσω κάρτα για το ΚΕΑ; Μήπως να περιμένω μέχρι την καταβολή της πρώτης δόσης; Πάντως και εμένα μου είπαν τέλος Αυγούστου θα έρθει η κάρτα.

τώρα γύρισα από euro, απο το κατάστημα την παίρνεις κανονικά. Ταυτότητα και εκκαθαριστικο μαζί σου 

λοιπόν την πήρα την κάρτα από κατάστημα της euro όλα καλά. Με αυτή πάω και ψωνίζω από σούπερ μάρκετ? πως γίνεται η διαδικασία ρωτάω γιατί δεν έχω pin. Ευχαριστω

λοιπόν την πήρα την κάρτα από κατάστημα της euro όλα καλά. Με αυτή πάω και ψωνίζω από σούπερ μάρκετ? πως γίνεται η διαδικασία ρωτάω γιατί δεν έχω pin. Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πρεπει να πας να ζητησεις και pin, γιατι και σε μενα οταν ειχα βγαλει prepaid δεν μου ειχαν δωσει και οταν ρωτησα μου ειπαν οτι πρεπει να παω απο το καταστημα να βγαλω.

Αγορες κανεις κανονικα ειτε online ειτε σε καταστηματα με pos. Online δεν θες pin. Supermarket και στα περισσοτερα θα μπορεις ανεπαφα, μεχρι 20 ευρω νομιζω, μεχρι να παρεις pin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, cheaptech είπε

τώρα γύρισα από euro, απο το κατάστημα την παίρνεις κανονικά. Ταυτότητα και εκκαθαριστικο μαζί σου 

λοιπόν την πήρα την κάρτα από κατάστημα της euro όλα καλά. Με αυτή πάω και ψωνίζω από σούπερ μάρκετ? πως γίνεται η διαδικασία ρωτάω γιατί δεν έχω pin. Ευχαριστω

λοιπόν την πήρα την κάρτα από κατάστημα της euro όλα καλά. Με αυτή πάω και ψωνίζω από σούπερ μάρκετ? πως γίνεται η διαδικασία ρωτάω γιατί δεν έχω pin. Ευχαριστω

Ναι με αυτη πας σε οποιο μαγαζι θες και εχει πος και ψωνιζεις μπορεις να κανεις και ονλαιν αγορες.

Για μεχρι 25 ευρω ειναι ανεπαφα και δεν θελει πιν αλλά καλητερα να εχεις γιατι εμενα πολλες φορες μου εβγαζε προβληματα με την ανεπαφη καιο εβαζα πιν για να γινει η συναλλαγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα συμφορουμιτες, λοιπόν έλεγξα τον λογαριασμό και πιστώθηκαν μόνο τα 100€ στον λογαριασμό (eurobank) ενώ στην προπληρωμένη είναι 0. Ειναι συνηθισμένο να υπάρχει κάποια καθυστέρηση;καποιος με αναλογη εμπειρια; ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στην Πειραιώς το ίδιο: τα 100€ στον λογαριασμό πιστώθηκαν (~15:20) ενώ στην προπληρωμένη όχι ακόμη (μέχρι τον προηγούμενο μήνα που είχα δηλωμένο λογαριασμό εθνικής, τα έβαζε ταυτόχρονα σε προπληρωμένη και λογαριασμό) και παραξενεύτηκα αλλά εντάξει αφού έτσι συμβαίνει, θα περιμένω.

21:05 Όλα καλά, μόλις μπήκανε και στην προπληρωμένη

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μια φίλη μου μπαίνει στο σύστημα να υποβάλλει την αίτηση για το κεα και ενώ φέτος στην δήλωση της είναι δωρεάν παραχώρηση το σπίτι και όχι φιλοξενία στο πατρικό των γονιών της δεν έχει ενημερωθεί ας έχουν τελειώσει οι φορολογικές δηλώσεις 

 

Τι πρέπει να κάνει? Επίσης που μπορεί να πάει? Πήγε σε ένα ΚΕΠ και είχε πάρα πολύ ουρά και μόνο δέκα νούμερα για εξυπηρέτηση όλη την ημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Καλησπερα μια φίλη μου μπαίνει στο σύστημα να υποβάλλει την αίτηση για το κεα και ενώ φέτος στην δήλωση της είναι δωρεάν παραχώρηση το σπίτι και όχι φιλοξενία στο πατρικό των γονιών της δεν έχει ενημερωθεί ας έχουν τελειώσει οι φορολογικές δηλώσεις 

Τι πρέπει να κάνει? Επίσης που μπορεί να πάει? Πήγε σε ένα ΚΕΠ και είχε πάρα πολύ ουρά και μόνο δέκα νούμερα για εξυπηρέτηση όλη την ημέρα..

καλύτερα να παει απο την πρόνοια μια βολτα για αλλαγή στοιχειων, εγω για αλλαγη διευθυνσης πηγα κεπ και απο εκει με εστειλαν προνοια. 

1 ώρα πριν, cameranek είπε

ναι δεν έχουν σταθερή ώρα, εγώ θα πάω σουπερμάρκετ σε καμία ώρα και θα δω 

Ειχες δικιο, μολις ελεγξα και τα χρηματα ειναι μεσα,ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...