Προς το περιεχόμενο

Δημόσιος δρόμος, πάρκιν σποτ, καφάσια, μαδέρια


kezm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα επιχειρήματα βγαίνει άκρη αρκεί να τα λαμβάνεις υπόψιν σου και να μην ξεχνάς εσκεμμένα ότι σε συμφέρει...

Η ζιάννα ξεχνάει εσκεμμένα το 3ο άρθρο ξεχνάει εσκεμμένα ότι (στην περίπτωση που έχει δίκαιο) ο νόμος δεν μιλάει καθόλου για όλα τα άλλα οχήματα (αυτά που έχουν πινακίδες) και τέλος πάει με το ζόρι να βγάλει την γλώσσα μας δυσκίνητη και φορμαρισμένη χειρότερα και απο την αγγλική λέγοντας πως δεν μπορείς να πεις την πρόταση "Η Ζωη και η Ελένη που ειναι όμορφη" 

γιατι το απαγορεύει κάποιος (η ίδια μάλλον)

 

Ρε μας τρολάρεις;

Τα οχήματα που έχουν πινακίδες δεν θεωρούνται εγκαταλειμμένα και ο νόμος που παράθεσες ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΑ.

 

Εκτός από πρόβλημα στη γραμματική και σύνταξη υπάρχει πρόβλημα και στην κατανόηση της γλώσσας;

Μήπως έχεις άλλη μητρική;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν έχει λάθος η εφημερίδα της κυβερνήσεως, μια χαρά συντάχθηκε.

Εσύ κάνεις λάθος και έχεις ελλείψεις στην γραμματική, αναφορικά, συμπλεκτικά και χρήση κόμματος.

 

Δες τις προτάσεις.

Τα δέντρα στο χωράφι μου που είναι οπωροφόρα κάηκαν.

Τα δέντρα στο χωράφι μου, που είναι οπωροφόρα, κάηκαν.

 

Όταν καταλάβεις ποια η βασικότατη διαφορά στις δύο προτάσεις, θα καταλάβεις και το πόσο λάθος είσαι.

 

  

Κι εγώ ξαναρωτώ, φωνάζεις την τροχαία και όχι αστυνομία, και τι θα της πεις;

Έχει παρκάρει κάποιος 4 αυτοκίνητα;

Ε και;

Ωραία γιατι δεν αναφέρεται ο νόμος στο 99% των οχημάτων δηλαδή σε αυτά με πινακίδες;

 

Και αφού αναφέρεται μονο σε οχήματα χωρίς πινακίδες γιατι μας τα αλλάζει στο άρθρο 3 και γράφει στην περίπτωση που έχουν τα εγκαταλελειμμένα οχήματα (τα όποια πιο πάνω βάσει της δική σου ερμηνείας ορίστηκαν ως ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ) φέρουν πινακίδες κτλ κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σου λεω ρε φιλε .... θα έρθει ο άλλος να μου πει εμενα επιχειρηματα από τη στιγμη που εμποδιζει και καβατζωνει θέσεις? πάρτο να τελειώνουμε θα του πω.

 

Την άλλη φορά ηταν ενας τύπος στο δρομο σε μηχανάκι (καλα είναι απίστευτοι ορισμένοι) και ειχε πιάσει ψιλη κουβεντουλα με έναν διπλα πάω εγω εκει κοβω ταχυτητα πατάω κορνα και τι γυρναει και μου κάνει ρε φιλε ..... έλα λεει πέρνα από διπλα έχεις χωρο ... χαχαχαχα έλα ρε του κανω με νοημα από το αμαξι μέσα και με νευρα αντε προχωρα τωρα θα μου πεις να πάω και από διπλα ... εισαι μεσα στο δρομο και μου κάνεις και κουμαντο που θα πάω. Και έφυγε.

 

απίστευτος.

 

 

Αμα ειναι νομιμο δεν θα της πώ τιποτα γιατι εγω προσωπικα έχω αμερικάνικη νοοτροπια. Ότι πει ο νομος. Βεβαια θα μου πεις ζω στη χωρα που θα βγω ο κακος και ο μαλάκας αλλα δεν πειράζει.

 

Τιποτα δεν θα του πω ... απλα να ξέρεις αμα ξηγιεται πουστικα και ζητησει ποτε βοηθεια δεν θα τον στηρίξω ειναι σιγουρο.

Και ξαναρωτώ, τι λέει ο νόμος για κάποιον που ξεπαρκάρει το ένα αμάξι και παρκάρει το άλλο;

 

ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ.

 

ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΦΑΣΙΑ πχ.

Αυτός που ξεπαρκάρει και παρκάρει, δεν υπάρχει κάποιος νόμος να τον έχει προνοήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μας τρολάρεις;

Τα οχήματα που έχουν πινακίδες δεν θεωρούνται εγκαταλειμμένα και ο νόμος που παράθεσες ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΑ.

 

Εκτός από πρόβλημα στη γραμματική και σύνταξη υπάρχει πρόβλημα και στην κατανόηση της γλώσσας;

Μήπως έχεις άλλη μητρική;

ναι γιατι στις πόλεις ειναι συχνό φαινόμενο να βλέπεις αυτοκίνητα και οχήματα να ειναι παρκαρισμένα κάπου για καιρό και πρέπει να μπεί ένα όριο για το πότε απλά τα άφησε ο ιδιοκτήτης και έχει δικαίωμα να συνεχίζει να τα αφήνει και πότε πρέπει ο δήμος να αναλάβει δράση και να τα πετάξει 

 

Το πρόβλημα σου ειναι ότι νομίζεις πως όλα φτάνουν ως την δική σου αντίληψη και ότι ξεφεύγει αυτής ειναι λάθος ή βλακεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία γιατι δεν αναφέρεται ο νόμος στο 99% των οχημάτων δηλαδή σε αυτά με πινακίδες;

Και αφού αναφέρεται μονο σε οχήματα με πινακίδες γιατι μας τα αλλάζει στο άρθρο 3 και γράφει στην περίπτωση που έχουν τα εγκαταλελειμμένα οχήματα (τα όποια ποιο πάνω βάση της δική σου ερμηνείας ορίστηκαν ως ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ) φέρουν πινακίδες κτλ κτλ

 

Άντε πάλι, γιατί οι συγκεκριμένες παραγράφοι του νόμου ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Το έχουν και ως ΤΙΤΛΟ.

 

Στο άρθρο 3 προσθέτει τα αυτοκίνητα που έχουν κρατικές πινακίδες, επειδή πχ η ύπαρξη κρατικών πινακίδων ΔΕΝ τους αποτρέπει από την στάθμευση σε χώρο που απαγορεύεται κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πονηρό που κάνουν κάποιοι ειναι που παρκάρουν τα μηχανάκια παράλληλα με το πεζοδρόμιο. Ειναι το νόμιμο και κανεις δε μπορει να τους πει τιποτε. Ε μετά έρχονται με το αμάξι, βάζουν το μηχανάκι κάθετα και παρκάρουν το αμάξι. Και πλέον το κάνουν αρκετοί. Ούτε να κουνησεις το μηχανάκι του άλλου μπορεις, ούτε τιποτε. Απλά respect στην πονηράδα τους και πάω σε άλλη παραλία για παρκάρισμα. Είναι ζήτημα χαρακτήρα. 

 

Εχω δυο τυπους κάτω απο το σπιτι μου που έχουν μονιμη θεση πάρκινκ με αυτο το τροπο.

 

Θα μπορουσα βέβαια να μετακινησω μια φορά το μηχανάκι τους και να παρκάρω εγω και να υποστηριξω μετά οτι εγω βρηκα απλά μια άδεια θέση, αλλά έχουμε πανηγύρια. 

 

 

 

 

Το κανω συνεχεια αυτο.. 100% νομιμο .Οταν καποιος παρκαρει την μηχανη του καθετα χαρη σου κανει και ειναι και παρανομος , κανονικα την μηχανη πρεπει να την παρκαρεις παραλληλα.

Δηλαδη θα πας να μετακινησεις το μηχανακι του αλλου που ειναι νομιμα παρκαρισμενο ; θα ηθελα να δω πολυ καποιον εξυπνακια να επιχειρησει κατι τετοιο με την μηχανη μου..

 

Oσο για τον OP δεν μπορει να κανει απολυτως τιποτα εφοσον εχουν πινακιδες τα οχηματα, τσαμπα κλαιγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναρωτώ, τι λέει ο νόμος για κάποιον που ξεπαρκάρει το ένα αμάξι και παρκάρει το άλλο;

 

ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ.

 

ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΦΑΣΙΑ πχ.

Αυτός που ξεπαρκάρει και παρκάρει, δεν υπάρχει κάποιος νόμος να τον έχει προνοήσει.

 

Δεν παρκάρει και ξεπαρκάρει. Τουλάχιστον κανει την μαλακια του αλλα μην μας κοροϊδευει. Πάει και αφηνει το ένα οχημα ανοιχτο για να παρκάρει το άλλο. Εγω θα περιμενα βασικά να φυγει και θα πηγαινα να βάλω το δικο μου αμαξι εκει. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατι στις πόλεις ειναι συχνό φαινόμενο να βλέπεις αυτοκίνητα και οχήματα να ειναι παρκαρισμένα κάπου για καιρό και πρέπει να μπεί ένα όριο για το πότε απλά τα άφησε ο ιδιοκτήτης και έχει δικαίωμα να συνεχίζει να τα αφήνει και πότε πρέπει ο δήμος να αναλάβει δράση και να τα πετάξει

 

Το πρόβλημα σου ειναι ότι νομίζεις πως όλα φτάνουν ως την δική σου αντίληψη και ότι ξεφεύγει αυτής ειναι λάθος ή βλακεία.

 

Αν θέλεις να μπει όριο τότε πράξε ανάλογα και ζήτα να μπει νομοθεσία, αν σε ακούσει κάποιος.

 

Και μην αρχίσουμε τα reports, εντάξει; Οπότε κόφτο.

 

Σου εξήγησα αναλυτικότατα που είσαι λάθος γραμματικά και συντακτικά.

Επανάληψη στους κανόνες του κόμματος, ιδίως πότε μπαίνει κόμμα πριν από αναφορική πρόταση, όπως επίσης και επανάληψη στο διαζευτικό ή και συμπλεκτικό και.

 

Δεν παρκάρει και ξεπαρκάρει. Τουλάχιστον κανει την μαλακια του αλλα μην μας κοροϊδευει. Πάει και αφηνει το ένα οχημα ανοιχτο για να παρκάρει το άλλο. Εγω θα περιμενα βασικά να φυγει και θα πηγαινα να βάλω το δικο μου αμαξι εκει. :cry:

Αυτό είναι ξεπαρκάρισμα και παρκάρισμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να μπει όριο τότε πράξε ανάλογα και ζήτα να μπει νομοθεσία, αν σε ακούσει κάποιος.

 

Και μην αρχίσουμε τα reports, εντάξει; Οπότε κόφτο.

 

Σου εξήγησα αναλυτικότατα που είσαι λάθος γραμματικά και συντακτικά.

Επανάληψη στους κανόνες του κόμματος, ιδίως πότε μπαίνει κόμμα πριν από αναφορική πρόταση, όπως επίσης και επανάληψη στο διαζευτικό ή και συμλεκτικό και.

 

Αυτό είναι ξεπαρκάρισμα και παρκάρισμα.

 

φιλόλογος εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να μπει όριο τότε πράξε ανάλογα και ζήτα να μπει νομοθεσία, αν σε ακούσει κάποιος.

 

Και μην αρχίσουμε τα reports, εντάξει; Οπότε κόφτο.

 

Σου εξήγησα αναλυτικότατα που είσαι λάθος γραμματικά και συντακτικά.

Επανάληψη στους κανόνες του κόμματος, ιδίως πότε μπαίνει κόμμα πριν από αναφορική πρόταση, όπως επίσης και επανάληψη στο διαζευτικό ή και συμλεκτικό και.

 

Αυτό είναι ξεπαρκάρισμα και παρκάρισμα.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΉΔΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ!

 

 

 

και τι reports και τα λοιπά; απειλείς κιόλας; εσύ πρώτη μίλησες για την αντίληψη μου και μετά με είπες και τρόλλ όλα αυτά έχοντας εξαρχής άδικο και εγώ απλά με ευγενικό τρόπο πήγα να στο δείξω αλλά με το πείσμα σου καταντάει εκνευριστικό το όλο θέμα.

 

 

Επίσης δεν μου απάντησες γιαυτό σε ξαναρωτάω!

 

Ωραία γιατι δεν αναφέρεται ο νόμος στο 99% των οχημάτων δηλαδή σε αυτά με πινακίδες;

 

Και αφού αναφέρεται μονο σε οχήματα χωρίς πινακίδες γιατι μας τα αλλάζει στο άρθρο 3 και γράφει στην περίπτωση που έχουν τα εγκαταλελειμμένα οχήματα (τα όποια πιο πάνω βάσει της δική σου ερμηνείας ορίστηκαν ως ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ) φέρουν πινακίδες κτλ κτλ 

Παράγραφο 3 ήθελα να πω ειναι του ίδιου άρθρου (άρθρο 1) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο συγχαρητηρια.

 

10 ειχα ναί.

Εντάξει τότε, ξαναδές το παράδειγμα που έδωσα προηγουμένως, το ξαναγράφω.

 

Τα δέντρα στο χωράφι μου που είναι οπωροφόρα κάηκαν.

Τα δέντρα στο χωράφι μου, που είναι οπωροφόρα, κάηκαν.

 

Δίνω βοήθεια, στην μια πρόταση όλα τα δέντρα κάηκαν, στην άλλη κάηκαν μόνο τα οπωροφόρα.

Προσπάθησε να καταλάβεις ποια πρόταση σημαίνει τι.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΉΔΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ!

και τι reports και τα λοιπά; απειλείς κιόλας; εσύ πρώτη μίλησες για την αντίληψη μου και μετά με είπες και τρόλλ όλα αυτά έχοντας εξαρχής άδικο και εγώ απλά με ευγενικό τρόπο πήγα να στο δείξω αλλά με το πείσμα σου καταντάει εκνευριστικό το όλο θέμα.

 

 

Επίσης δεν μου απάντησες γιαυτό σε ξαναρωτάω!

Σου απάντησα ήδη, η ύπαρξη κρατικών πινακίδων ΔΕΝ σημαίνει ότι μπορούν να κάνουν του κεφαλιού τους σε όλα τα προηγούμενα, πχ να παρκάρουν όπου απαγορεύεται κτλ

 

Και δεν μίλησα για καμιά αντίληψη, ρώτησα αν έχεις μητρική τα ελληνικά αλλιώς δεν εξηγείται, και ναι μάλλον τελικά τρολάρεις.

Δεν σε είπα βλάκα, οπότε δεν απειλώ, προειδοποιώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τότε, ξαναδές το παράδειγμα που έδωσα προηγουμένως, το ξαναγράφω.

 

Τα δέντρα στο χωράφι μου που είναι οπωροφόρα κάηκαν.

Τα δέντρα στο χωράφι μου, που είναι οπωροφόρα, κάηκαν.

 

Δίνω βοήθεια, στην μια πρόταση όλα τα δέντρα κάηκαν, στην άλλη κάηκαν μόνο τα οπωροφόρα.

Προσπάθησε να καταλάβεις ποια πρόταση σημαίνει τι.

 

 

 

Aμα εισαι καλή δασκάλα θέλω ιδιαίτερα ..... -.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...