Προς το περιεχόμενο

Ασχημες εμπειριες σε καταστηματα.


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 355
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκατα δειχνει στις εικονες και στο tripadvisor εχει κακες κριτικες. Δεν θελει πολυ.

 

Εγώ είχα πάρει τον Δεκεμβριο για εναν ηλιακο σε γνωστο μαγαζι του Σκρουτζ. Μου είπαν μια καλή τιμη αλλά δεν τα βρισκαμε στην μερα τοποθετησης και έτσι πήρα ξανα χτες. Αφου με εκαναν πασα σε 3 υπαλλήλους, φτάνω σε έναν να του εξηγήσω πως είχα πάρει τότε και θέλω το τάδε προϊόν. Φανερά ενοχλημένος, μου έλεγε "και που να θυμάμαι εγώ τι είπα πέρυσι, πείτε μου ακριβώς τι θέλετε κυρία μου, πάρτε σε ένα τέταρτο γιατί έχω δουλειά" και στο τέλος μου έδωσε τιμή 26 ευρώ ακριβότερη. Λέω γιατί μου είπατε άλλα τον Δεκέμβριο και λέει "τόσο κάνει, βάλτε τα λεφτά και πάρτε μας μετά για την τοποθέτηση".

'Αντε γεια ρε, στα καπάκια πήρα ανταγωνιστή ο οποίος ήταν ευγενέστατος και σε λίγα λεπτά του πέρασα και τα λεφτά. Μάλιστα του ειπα για τον άλλο και μου λέει "μήπως είναι ο Α Κ στην Ν"?

Κρίμα γιατί έχω αγοράσει από αυτόν στο παρελθόν και τον είχα συστήσει κιόλας. Τώρα θα τον κράξω να μάθει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά ενημέρωσα το τμημα και την υγειονομική υπηρεσία. Λόγο της δουλειάς που κάνω και ξέροντας κάποιους νόμους σχετικά τους σταυρωσα λίγο παραπάνω.

Όταν ηρέμησα το μετάνιωσα. Καλό είναι να μην φτάνουμε στα άκρα!

 

Αν επιτρεπεται, με τι ασχολεισαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο που θυμήθηκα είναι απο βενζινάδικο στην περιοχή μας πέρυσι είχαμε παραγγείλει 500 λίτρα πετρέλαιο. Κάθε μέρα μας έλεγε θα το φέρει την επόμενη και τελικά μετά απο 3 μέρες λέει οτι έχει πρόβλημα με τους προμηθευτές και θα κάνει καμιά εβδομάδα αλλά θα μας το δώσει στην τωρινή τιμή αν ανέβει. Μετά απο 1 εβδομάδα μας παίρνει τηλέφωνο να φέρει το πετρέλαιο. Τον ρωτάμε με τί τιμή και μας λέει με την τωρινή που ήταν +3 λεπτά. Αφού ψιλοαρπαχτήκαμε του λέμε μην μας φέρεις τίποτα και πήραμε απο άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη ηταν χαλια στις εικονες? που μπορει να μην το κοιταξα καλα λογο βιασυνης. Επρεπε να μου φαει το 10αρικο το τρανς τσαμπα κ αδικα..

 

Aυτοί που ξερουν οτι ειναι χαλια θελουν να σε πιασουν κορόιδο γιατί αλλιώς πάνε για φουντο. Οποιος κανει το λαθος  να τους δωσει λεφτα δεν τα παιρνει εύκολα πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη ηταν χαλια στις εικονες? που μπορει να μην το κοιταξα καλα λογο βιασυνης. Επρεπε να μου φαει το 10αρικο το τρανς τσαμπα κ αδικα..

Hostel είναι το Athens House και όχι ξενοδοχείο. Μ'αρέσει που ζητήσατε και μονόκλινο, LoL!

Σε hostels δεν νοικιάζεις δωμάτιο, κρεββάτι να κοιμηθείς νοικιάζεις.

 

Για μένα καλά έκανε και στο κράτησε το 10ρικο, το έκλεισες και μπορεί να έχασε άλλον πελάτη.

2 αστέρων hostel, με 2.6 stars κριτική στο google, με φωτό απέναντι από το κρεββάτι να έχει νιπτήρα και δίπλα αερόθερμο για ζέστη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εκλεινα στο booking εκλεισα μονοκλυνο ΔΩΜΑΤΙΟ για δες καλυτερα την κριτικη στο booking ναι δεν αντιλεγω τωρα που προσεχω καλυτερα τις φωτογραφιες φαινεται καπως... αν κ δν περιμενα τοσα χαλια!! κ εφοσον δν βγαλαμε ουτε τα μπουφαν μεσα στο "δωματιο" και δν κατσαμε ουτε ενα δευτερολεπτο δεν ειχε δικαιωμα να τα κρατησει! επισης αδικα το κρατησε το δεκαρικο γιατι ο ιδιος ακυρωσε την κρατηση απο το booking για να κανει αλλη τιμη χωρις αποδειξη πραγμα το οποιο αναιρει τους ορους χρησης του booking σε αντιθετη περιπτωση αν δν το ακυρωνε να τα κρατουσε ολα! αλλα μαλλον το δεκαρικο ηταν για την δοση του αποτι φαινεται γιαυτο εκανε σκηνη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Columbia στα Σπάτα εκπτωτικό χωριό..

 

Μου κάνουν δώρο ένα μπουφάν με κάρτα αλλαγής. Δυστηχώς το νούμερο ηταν XL και εγώ φοράω Large . Μάλιστα η πωλήτρια παρότρυνε το άτομο που μου το αγόρασε να αγοράσει το XL αντι για L γιατι όπως είπε τα μπουφάν εχουν στενή γραμμή.

Καμία σχέση όπως αποδείχτηκε.

 

Πάω στο εκπτωτικό χωριό για αλλαγή και δεν είχαν ουτε ενα μπουφάν σε Large.

 

Τους εξήγησα οτι ηρθα για μπουφάν και απο τη στιγμή που δεν έχουν κανενα μπουφάν στο νουμερο μου θέλω επιστροφή χρημάτων.

 

Με αγένεια μου επέβαλαν να πάρω κάτι αλλο με την δωροεπιταγή που έκοψαν παρόλο που το λάθος ξεκίνησε ουσιαστικά απο αυτούς αλλά και δεν είχαν αντίστοιχο προιόν στο κατάστημα τους να με καλύψουν.

 

Δεν υπήρξε κάν διάθεση να μου παραγγείλουν κάποιο σε Large ή να με παραπέμψουν σε ενα αλλο κατάστημα.

 

Απο τότε οχι μόνο δεν ξαναπαταώ σε Columbia αλλά αποθαρρύνω και γνωστούς φίλους να ξανααγοράσουν απο την συγκεκριμένη αλυσίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό ρε Προφ, σου έκαναν δώρο το μπουφάν και ζήτησες επιστροφή χρημάτων που δεν έδωσες;

 

Στα υπόλοιπα έχεις δίκιο, αν και άτυπα επικρατεί η άποψη ότι όταν σου κάνουν δώρο δεν το πολυψειρίζεις.

 

Αν δε σου κάνει, δώσε το σε κάποιον άλλον ας πούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εκλεινα στο booking εκλεισα μονοκλυνο ΔΩΜΑΤΙΟ για δες καλυτερα την κριτικη στο booking ναι δεν αντιλεγω τωρα που προσεχω καλυτερα τις φωτογραφιες φαινεται καπως... αν κ δν περιμενα τοσα χαλια!! κ εφοσον δν βγαλαμε ουτε τα μπουφαν μεσα στο "δωματιο" και δν κατσαμε ουτε ενα δευτερολεπτο δεν ειχε δικαιωμα να τα κρατησει! επισης αδικα το κρατησε το δεκαρικο γιατι ο ιδιος ακυρωσε την κρατηση απο το booking για να κανει αλλη τιμη χωρις αποδειξη πραγμα το οποιο αναιρει τους ορους χρησης του booking σε αντιθετη περιπτωση αν δν το ακυρωνε να τα κρατουσε ολα! αλλα μαλλον το δεκαρικο ηταν για την δοση του αποτι φαινεται γιαυτο εκανε σκηνη!!

Hostel λέει το booking είπαμε και το έχουν και οι φωτό σε logo.

Και όταν κάνεις ακύρωση κράτησης όχι μπουφάν δεν βγάζεις, ούτε νεκρό σου κύτταρο δεν αφήνεις, το πέναλντι συνήθως θα το φας όμως.

 

Όσο για τα υπόλοιπα τι έκανε στο booking μαγκιά του, να τον κριτικάριζες όταν το έκανε μπροστά σου αλλά λογικά σε βόλεψε καλύτερη τιμή και δεν είπες κι εσύ κάτι. Μετά εορτής, τον είπες και τρανς, όταν τον είδες γιατί δεν παραπονέθηκες ή να ξυνίσεις να σηκωθείς να φύγεις; Δεν είχες πληρώσει κιόλας, ούτε δεκάρικο δεν θα σου έπαιρνε...

 

Α, τώρα το προσέχω, τον λες και χασικλή επιπλέον...

 

Columbia στα Σπάτα εκπτωτικό χωριό..

 

Μου κάνουν δώρο ένα μπουφάν με κάρτα αλλαγής. Δυστηχώς το νούμερο ηταν XL και εγώ φοράω Large . Μάλιστα η πωλήτρια παρότρυνε το άτομο που μου το αγόρασε να αγοράσει το XL αντι για L γιατι όπως είπε τα μπουφάν εχουν στενή γραμμή.

Καμία σχέση όπως αποδείχτηκε.

 

Πάω στο εκπτωτικό χωριό για αλλαγή και δεν είχαν ουτε ενα μπουφάν σε Large.

 

Τους εξήγησα οτι ηρθα για μπουφάν και απο τη στιγμή που δεν έχουν κανενα μπουφάν στο νουμερο μου θέλω επιστροφή χρημάτων.

 

Με αγένεια μου επέβαλαν να πάρω κάτι αλλο με την δωροεπιταγή που έκοψαν παρόλο που το λάθος ξεκίνησε ουσιαστικά απο αυτούς αλλά και δεν είχαν αντίστοιχο προιόν στο κατάστημα τους να με καλύψουν.

 

Δεν υπήρξε κάν διάθεση να μου παραγγείλουν κάποιο σε Large ή να με παραπέμψουν σε ενα αλλο κατάστημα.

 

Απο τότε οχι μόνο δεν ξαναπαταώ σε Columbia αλλά αποθαρρύνω και γνωστούς φίλους να ξανααγοράσουν απο την συγκεκριμένη αλυσίδα.

Κάρτα αλλαγής ήταν ή δωροεπιταγή τελικά;

 

Και κάρτα αλλαγής σημαίνει αυτό που ονομάζεται, κάρτα να αλλάξεις αυτό που σου έχουν κάνει δώρο με κάτι άλλο. Δεν σημαίνει ότι το κατάστημα εκτελεί προσωρινά χρέη τραπεζίτη να κρατήσει τα χρήματα και να τα δώσει μετά σε άλλον..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατσε ρε ziana μου ναι δεν ειπα τιποτα για την καλυτερη τιμη ομως αυτο δεν αναιρει αυτο που προανεφερα αν δεν κανω λαθος! Επισης δεν μου εδειξε καν το δωματιο για να εχω αποψη αν θα μου αρεσει η οχι. Οσο για τους χαρακτηρισμους αν θελεις αφησε το στην κριση μου που ειχα προσωπικη εμπειρια, hostel λεει αλλα! αυτο το αλλα ελεγε οτι εκανα κρατηση για μονοκλυνο ΔΩΜΑΤΙΟ ξανα αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Columbia στα Σπάτα εκπτωτικό χωριό..

 

Μου κάνουν δώρο ένα μπουφάν με κάρτα αλλαγής. Δυστηχώς το νούμερο ηταν XL και εγώ φοράω Large . Μάλιστα η πωλήτρια παρότρυνε το άτομο που μου το αγόρασε να αγοράσει το XL αντι για L γιατι όπως είπε τα μπουφάν εχουν στενή γραμμή.

Καμία σχέση όπως αποδείχτηκε.

 

Πάω στο εκπτωτικό χωριό για αλλαγή και δεν είχαν ουτε ενα μπουφάν σε Large.

 

Τους εξήγησα οτι ηρθα για μπουφάν και απο τη στιγμή που δεν έχουν κανενα μπουφάν στο νουμερο μου θέλω επιστροφή χρημάτων.

 

Με αγένεια μου επέβαλαν να πάρω κάτι αλλο με την δωροεπιταγή που έκοψαν παρόλο που το λάθος ξεκίνησε ουσιαστικά απο αυτούς αλλά και δεν είχαν αντίστοιχο προιόν στο κατάστημα τους να με καλύψουν.

 

Δεν υπήρξε κάν διάθεση να μου παραγγείλουν κάποιο σε Large ή να με παραπέμψουν σε ενα αλλο κατάστημα.

 

Απο τότε οχι μόνο δεν ξαναπαταώ σε Columbia αλλά αποθαρρύνω και γνωστούς φίλους να ξανααγοράσουν απο την συγκεκριμένη αλυσίδα.

Εδώ είσαι φάουλ εσύ. Ποιά χρήματα να σου επιστρέψει, δώρο ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι φάουλ εσύ. Ποιά χρήματα να σου επιστρέψει, δώρο ήταν.

δεν ειμαι φάουλ αλλά έχεις δίκιο γιατι δεν το διευκρίνησα.

 

Πήγα με το άτομο που το αγόρασε οπότε η επιστροφή θα γινόταν στον αγοράστή ο οποίος με την σειρά του θα μου έπαιρνε το σωστό μέγεθος.

 

Το λάθος όπως έγραψα προέκυψε απο τον πωλητή και έπειτα απο το κατάστημα το οποίο δεν είχε το είδος το οποίο με ενδιέφερε και μου επέβαλε να αγοράσω κάτι άλλο που δεν με ενδιέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται επιστροφή χρημάτων όταν δε βρίσκεις νούμερο, που το έχεις ακούσει αυτο;;

 

Επισης ο πωλητής πρότεινε κατι, στο χέρι σου ειναι να το δεχτείς ή όχι.

 

Ουτε καν να το σκέφτεσαι, δεν έχει φάουλ το κατάστημα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...