Προς το περιεχόμενο

500 ευρω σε ΑΤΜ καταθεση?


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Γιαννη αυτα δεν τα χρεωνεται καμια τραπεζα,τα χρεωνεται υπαλληλος,μην εχεις αυταπατες.

Τα λάθη των ATM τα χρεώνεται κάποιος υπάλληλος? Ωραίο και αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 22/03/2019 at 11:48, vagos789 said:

Γιαννη αυτα δεν τα χρεωνεται καμια τραπεζα,τα χρεωνεται υπαλληλος,μην εχεις αυταπατες.

Ποιος υπάλληλος ??? Λαθος του μηχανήματος ηταν .Εβαλα 4 50ευρα και τα μετρησε για 5

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Προσοχή στις αποδειξεια από ΑΤΜ σε καταθεση  χωρις φακελο να γραφουν οσα καταθεσατε ...ή και παραπανω .

Μια φορα μου ετυχε πριν μερικους μηνες  να βαλω 200 ευρω και η αποδειξη εγραφε...250

Ενστικτωδώς το δεχτηκα και περιμενα τηλεφωνο για το δικο τους πρόβλημα  αλλα δεν με πηραν ποτε . Μια χαρα μπηκαν στο λογαριασμο μου.

Σιγουρα δεν επεσε εξω η τραπεζα από τα 50 ευρω .

Μετά από ημέρες κοίταξες το λογαριασμό σου μήπως στα  είχαν αφαιρέσει;Μου το έχει κάνει και εμένα αλλά μετά από ημέρες αφαιρέθηκαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cumulus είπε

Μετά από ημέρες κοίταξες το λογαριασμό σου μήπως στα  είχαν αφαιρέσει;Μου το έχει κάνει και εμένα αλλά μετά από ημέρες αφαιρέθηκαν.

Φυσικα και τον κοιταζα για πολύ καιρο .Κανενα πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ποιος υπάλληλος ??? Λαθος του μηχανήματος ηταν .Εβαλα 4 50ευρα και τα μετρησε για 5

Το μηχανημα το "χρεωνεται" ενας υπαλληλος που κανει το φορτωμα-ξεφορτωμα

Αν στο τελος της ημερας το ταμειο εχει έλλειμμα δεν θα το καλυψει το...ΤΧΣ αλλα αυτος.

 

Απο εκει και περα υπαρχουν κι αλλα ενδεχομενα-εστω λιγοτερο πιθανα,μπορει για καποιο λογο να ειχε κολλησει ενα χαρτονομισμα απο πριν (ψιλοαπιθανο),μπορει εσυ να μην μετρησες σωστα

Αν θες να εισαι απολυτα ενταξει (επιλογη σου) μπορεις να ρωτησεις το συγκεκριμενο καταστημα αν την ταδε μερα ειχε έλλειμμά 50 ευρω στο ΑΤΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αποκλείεται να ειχε τεχνικο πρόβλημα το μηχανημα ?

Μια χαρα τα μετρησα 3 φορες ..Δεν ειχα κι αλλα πανω μου 50αρικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δηλαδη αποκλείεται να ειχε τεχνικο πρόβλημα το μηχανημα ?

Οπως σου ειπα,το πιο ευκολο και το πιο δικαιο (που ειναι ομως στην δικη σου διακριτικη ευχερεια) ειναι να ρωτησεις εαν εκεινη την ημερα ειχαν ελλειμμα στο ΑΤΜ (οχι γενικα,στο ΑΤΜ)

Αν σου πουν είχαμε έλλειμμα 50€,μαντεψε τι συνεβη.....δεν θελει φαντασια.Αν σου πουν τιποτα δεν ειχαμε ολα καλα....τοτε δεν σε αφορα το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kazantzidis είπε

Ποσα χαρτονομισματα μπορει καποιος να βαλει στο ΑΤΜ για καταθεση;

Θεωρητικά σου λέει μέχρι 50 αν θυμάμαι καλά, δε θα στο πρότεινα όμως γιατί στάνταρ δεν θα τα αναγνωρίσει όλα 

10-10 νομίζω να τα βάζεις είναι καλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή κάνω  συχνα καταθέσεις τέτοιες σε μηχανήματα (eurobank) έχω αντιμετωπησει κατά καιρούς διάφορα με κυριότερο να βάζω πχ 2000 κ να δείχνει 1950 μου εχει τύχει και να βάλω κάποιο ποσό και να κολησει ολο το μηχανημα και να γινει η συναλαγη κ να εχει κρατησει τα χρηματα μεσα ουτε απόδειξη ούτε τπτ και να μη φανουν τα χρηματα στον λογαριασμό 

όντως υπεύθυνος για το μηχάνημα είναι ενας άνθρωπος οπού κάνει καταμέτρηση συνήθως την επόμενη ήμερα πριν τη χρηματαποστολη. τις φορες που μου έβγαλε οτι εβαλα λιγοτερα χαρτονομισματα μετά απο 2-3ς μερες μου το πιστωνανε το ποσο στον λογαριασμό. και τη φορα που κολησε το μηχάνημα όντως την επόμενη με πηρε υπάλληλος της τραπεζας να μου πει οτι οντως μπήκανε τα χρήματα και τα πιστωσανε την ίδια στιγμή. πάντα ομως παίρνω τηλέφωνο και το αναφέρω όταν γίνεται κάτι τέτοιο. στατιστικά 1/30 φορές να μου γίνει. το αντιστροφο δεν μου χει τυχει ακομα να βαλω πχ 100 ευρώ και να μου πιστώσει 150

 

ναι 50 χαρτονομισμάτα παίρνει 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Εγινε καταθεση σε atm χωρις να υπαρξει προβλημα.

καλησπέρα, σε ΑΤΜ ποιας τράπεζας αν επιτρέπεται? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Τα λάθη των ATM τα χρεώνεται κάποιος υπάλληλος? Ωραίο και αυτό!

Επειδη εχει τυχει πριν πολλα χρονια να μου βγαλει ΑΤΜ πλαστο 20αρικο, ευτυχως σε τραπεζα που δουλευει οικογενειακος φιλος και μου το αλλαξαν αμεσως στο ταμειο.

Ισχυει οτι τα λαθη τα χρεωνεται κανονικα ο υπαλληλος !! (Για αυτο τους δινουν και τα αντιστοιχα επιδοματα)

Μαλιστα αυτος ηταν  ενας τροπος να ξεφορτωθουν τα πλαστα  που φαγανε σε καποιο ταμειο: Τα εβαζαν στο ΑΤΜ.

 

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...