Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεχνολογικά τι να δώσει παιχνίδι της team ninja? Πλάκα με κανείς ε; καλά σας κάνει και σας φλομώνει στα remaster για το μηχάνημα με raw power 4+ παίξε crash και άσε το ΝΙοΗ αν σε χαλάει τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά το format και system restore, το παιχνίδι παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα (άπειρο frame rate drop στο διπλό boss).

 

Δύο είναι τα ενδεχόμενα, το πρώτο είναι ότι έχει το θέμα το PS4 μου που δεν το νομίζω γιατί σε άλλα games δεν βγάζει παρόμοιο πρόβήμα, ή πολλοί απλά δεν έπαιξαν το συγκεκριμένο sub-mission για να αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα 

τον δισκο τον ειδες απο υγεια κλπ? επειδη σε εχασα , το παιχνιδι το χεις digital η δισκακι?

 

Τεχνολογικά τι να δώσει παιχνίδι της team ninja? Πλάκα με κανείς ε; καλά σας κάνει και σας φλομώνει στα remaster για το μηχάνημα με raw power 4+ παίξε crash και άσε το ΝΙοΗ αν σε χαλάει τόσο

Εμ αυτο λεω βρε ανθρωπε...Αφου δεν εχει να δωσει τεχνολογικα κατι γιατι πρεπει να χει adaptive resolution ενα γραμμικο παιχνιδι σαν το Nioh και 3 επιλογες προβολης (Action-Movie-Variable) ...??

Ποιον crash? Ειναι ενα απο τα πιο συγκαμενα Platformer που εχουν βγει τον τελευταιο καιρο και ειναι Remake οχι Remaster...

Τωρα τα συμπερασματα που βγαζεις ετσι απλα δε το καταλαβαινω....Εκτος και αν εισαι σαν τον ανιψιο μου 16 χρονων και δε μπορεις να κανεις πολιτισμενη κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τόσο είμαι, αν αγοράζεις παιχνίδι team ninja και δεν ξέρεις τι να περιμένεις η τι παιχνίδια βγάζει η εταιρεία πρόβλημα σου, αν πήρες προ και σε χαλάει που έχει παραπάνω modes για να εκμεταλλεύεται το προ πάλι πρόβλημα σου, το ξαναλέω παίζω σε απλό 720p 60 fps ακατέβατα και είναι από τα μοναδικά παιχνίδια που τρέχουν τόσο καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα σταθερο 60ρι ειναι αλλα πρεπει να λεμε και τα αρνητικα του.Εμ επειδη ξερω την team ninja η οποια φημιζεται για τα ωραια γραφικα της και το σταθερο της framerate για αυτο επρεπε να τονισω τα αρνητικα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται εχει τα αρνητικα του, το εχω γραψει παρα πολλες φορες τι με χαλαει, αλλα μιλαμε για ενα παιχνιδι με 200 ωρες + περιεχομενο, με συνεχης υποστηριξη οχι μονο με dlc + patches για re-balance weapons + armor sets + magic, με το 2ο dlc να σκαει σημερα με εντελως νεο περιεχομενο

 

το performance για μενα δεν αποτελει αρνητικο, ισα ισα το αναποδο, δεν ειχα ποτε θεμα με το απλο πσ4, μονο ενα boss με τρελα lighting effects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα .. και γω το αγαπησα το game για το συνολο του...εχω βεβαια να το πιασω κανα 2μηνο...με τα τελευταια patch εχει αλλαξει τιποτα στο crafting κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στο crafting κυρίως με τα mats , αν βρω τα notes θα τα ποστάρω , το 2o dlc φαίνεται τρομερό μέχρι στιγμής από όσο πρόλαβα να δω, μετά το surge θα το πιάσω ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το the surge φαινεται δυνατο απ οτι μου πε φιλος που τελειωσε...(Στο pc) ...θα το ριξω μια ματια και γω αυτο εχθες κατεβηκε το 1,14 update για το Nioh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To surge το άρχισα προχθές , παίζω με 30αρι βέβαια αλλά δε με πειράζει , πολύ καλό combat και exploration, πραγματικά χάνεσαι , στο προτείνω 100% και με το προ έχεις και σταθερό 60αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τόσο είμαι, αν αγοράζεις παιχνίδι team ninja και δεν ξέρεις τι να περιμένεις η τι παιχνίδια βγάζει η εταιρεία πρόβλημα σου, αν πήρες προ και σε χαλάει που έχει παραπάνω modes για να εκμεταλλεύεται το προ πάλι πρόβλημα σου, το ξαναλέω παίζω σε απλό 720p 60 fps ακατέβατα και είναι από τα μοναδικά παιχνίδια που τρέχουν τόσο καλά

Να σε πληροφορήσω βέβαια μιας και μαλλον δεν γνωρίζεις οτι η Team Ninja στο Ninja Gaiden XBOX ηταν προτυπο τεχνολογικού επιτευγματος τόσο για την πλατφορμα οσο και για την εποχη γενικά. Αλλά και το NG2 δεν πηγαινε καθόλου πισω για την εποχή του, τοσο στα γραφικά (Geometry, Physics ,Shaders,Textures) όσο και στις επιδόσεις https://www.lifewire.com/top-best-looking-og-xbox-games-3563097. Συμφωνα με τα παραπάνω, μάλλον εισαι φάουλ με το παραπανω post, λογικό βεβαια  μιας και συμφωνεις με το ποστ του συμφορουμίτη στο οτι εισαι 16 και δεν γνωρίζεις. Στην τελική αν εσυ επιθυμείς υποκειμενικά να παιζεις στα 720p 60fps σε ps4 και με fps πτώσεις στο village level με την βροχή,  μπραβο σου παιξε και Νinja Gaiden στο nes. Όμως  δεν σημαίνει σε καμία περιπτωση οτι πρεπει να υποβιβαζεις καποιο ποστ η χρήστη που αναφέρει το λογικό και εκφραζει αντικειμενικά ενα υπαρκτό προβλημα του optimization του Nioh, μιας και βρισκόταν  σε ανάπτυξη απο 2004 και ως γνωστόν οι τοτε μηχανές δεν βασίζονταν τοσο σε Post Process effects λογω μή (η δύσκολα) programmable Pixel και Vertex Shaders αλλά και την μη υπαρξη GPU hardware τεχνολογιων οπως Geomerty Shaders / Tesselation κλπ. Διαβασε λοιπον αν θέλεις την Ιστορια της Team Ninja και το τι προσέφερε και δες και λιγο εδω  http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-nioh-tech-analysis και ασε εμας με το Ps4 Pro Να ξερουμε τι θελουμε να παιξουμε και πως θα θελαμε το optimization.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τον δισκο τον ειδες απο υγεια κλπ? επειδη σε εχασα , το παιχνιδι το χεις digital η δισκακι?

 

Εμ αυτο λεω βρε ανθρωπε...Αφου δεν εχει να δωσει τεχνολογικα κατι γιατι πρεπει να χει adaptive resolution ενα γραμμικο παιχνιδι σαν το Nioh και 3 επιλογες προβολης (Action-Movie-Variable) ...??

Ποιον crash? Ειναι ενα απο τα πιο συγκαμενα Platformer που εχουν βγει τον τελευταιο καιρο και ειναι Remake οχι Remaster...

Τωρα τα συμπερασματα που βγαζεις ετσι απλα δε το καταλαβαινω....Εκτος και αν εισαι σαν τον ανιψιο μου 16 χρονων και δε μπορεις να κανεις πολιτισμενη κουβεντα.

 

Σε δισκάκι το έχω ναι, υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση αυτό?

 

Διαπίστωσα ότι αν στο συγκεκριμένο sub-mission κλείσω το game μετά από 2-3 retries και το ξανανοίξω, μετά όλα είναι OK για τα επόμενα 1-2 tries. Οπότε μάλλον κάποιο leak στο game πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα τα πινει το ιδιο το παιχνιδι στο πως cache-ρει την ιδια την πιστα(με απλα λογια τα γραφω). Μαλλον το cpu μπουκωνει και ετσι εχεις αυτο το θεμα.....αν κανεις quit και ξανα μπεις απο τον αρχικο τιτλο η απο το xmb του 4 , τοτε cache-ρει εκ νεου....κατι τετοιο παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nekrik ότι εσυ παίζεις 1080 60 frames δηλαδή κ εμένα με χαλάει το 60αρι στα 720, που έχεις παίξει full hd είμαι περίεργος. Σας αφήνω εσάς με το προ και εγώ με το ταπεινό original δεν έχω δικαίωμα να μιλάω ok φίλος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nekrik ότι εσυ παίζεις 1080 60 frames δηλαδή κ εμένα με χαλάει το 60αρι στα 720, που έχεις παίξει full hd είμαι περίεργος. Σας αφήνω εσάς με το προ και εγώ με το ταπεινό original δεν έχω δικαίωμα να μιλάω ok φίλος !

Άλλο εγραψα, εγώ άλλο κατάλαβες εσυ. Τεσπα άστο μη κουράζουμε το thread.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα, αλλα μου λες οτι περιμενεις καλυτερο performance γενικα, που δε διαφωνω αλλα τι εχεις παιξει καλυτερο απο το ΝΙΟΗ που δινει 1080 και 60αρι στο προ και 720 60αρι στο απλο γενικα ? Παντως πολλα δεν υπαρχουν. Εχεις δικιο το κουραζουμε και το σταματαω και εγω εδω, απλα εκανα αντιπαραθεση στον φιλο πατρικ γι αυτο τον ιδιο λογο. 

 

Παιξτε το παιχνιδι και λιωστε, το 2ο dlc τα σπαει και τα μαχαιρωνει ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...