Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η προσφορά 23.99 για το βασικό παιχνίδι και.9.99 για το season pass ισχύει για όλους?Η μονο για αυτόυς που εχουν ps plus?

oi plus ηταν αποκλειστικες για 2 μερες και μετα εγινε για ολους available, oποτε λογικα για ολους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επιτέλους μετά από 14gb update και 1 μέρα που έτρεχα γύρω γύρω πέρασα το πρωτο Μπος. Τι ωραίο παιχνίδι, τι όμορφα που τρέχει στην κονσόλα. Με κανονικά fps επιτέλους να ευχαριστήθουμε ένα τέτοιο παιχνίδι. Καλό κάψιμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μετά από 14gb update και 1 μέρα που έτρεχα γύρω γύρω πέρασα το πρωτο Μπος. Τι ωραίο παιχνίδι, τι όμορφα που τρέχει στην κονσόλα. Με κανονικά fps επιτέλους να ευχαριστήθουμε ένα τέτοιο παιχνίδι. Καλό κάψιμο!

πρωτη φορα παιζεις? αν ναι, gg εχεις ενα 50ωρο 60ωρο pure content χωρις abyss, θα ξεκινησω και εγω μετα τις γιορτες παλι για 4o fresh run

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχθές το πήρα από αγγελία εδώ. Ούτε 20 λεπτά δεν έχω παίξει. Μόνο το πρώτο boss. Θα το κάψω άνετα, απλά είμαι έξω όλη μέρα αυτές τις μέρες και δεν του έχω δώσει ακόμα ένα καλό 6ωρο7ωρο από τα δικά μου :P. Αλλά μου αρέσει όπως τρέχει το game. Fight χωρίς drop frames, εξαιρετικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απολαυση στο κολλημενο 60αρι, ενας απο τους πολλους λογους που ειναι το αγαπημενο μου game στο ps4, καλυτερα μη διαβαζεις οδηγους και κανε ενα blind run, θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δε διαβάζω για τέτοια games τίποτα, ούτε βιντεάκια. Θα δω walkthrough, μόνο σε περίπτωση που δεν θα ξέρω τι να κάνω και αυτό μετά από πολύ ψάξιμο, όταν θα έχω φτάσει σε σημείο να νευριαζω :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά τα items, τα οποία είναι πάρα πολλά που πέφτουν από εχθρούς, τα ανταλλάζω για amritas μόνο? Ή έχουν και κάποια άλλη αξία? Γιατί συνήθως τα πουλάω όλα όταν πάει έτσι και μετά τα χρειάζομαι και δεν έχω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αν και πολύ αργότερα από τους υπόλοιπους, θα γράψω την άποψη μου για το game, αφού τελείωσα το πρώτο region.

Καταρχήν, είναι ότι πιο όμορφο σε συνδυασμό γραφικών και το πώς τρέχει στην κονσόλα, παιχνίδι που έχω παίξει μέχρι τώρα (και είναι αρκετά αυτα). Ολόκληρο region, αρκετές ώρες και δεν κόλλησε πουθενά σε τόσα fight ούτε μια φορά. Πραγματικη ευχαρίστηση για τέτοια games, που δεν την είχα νιώσει μέχρι τώρα (ds,bloodborne,witcher).

Η δυσκολία του είναι πολύ λίγη κατά τη γνώμη μου. Αν είσαι εξοικειωμένος με τα games που εχω γράψει παραπάνω στην παρένθεση, αυτό εδώ είναι παιχνιδάκι. Πάρα πολύ εύκολο όσο θυμάμαι τι έχω τραβήξει σε souls και bloodborne. Βεβαια είναι νωρίς ακόμα για να το κρίνω στη δυσκολία του, αλλά στα άλλα 2 games, από νωρίς καταλάβαινες τι γινόταν. Εκεί που τα βρήκα λίγο σκούρα, ήταν στην hino-emma.

Το fighting, εκπληκτικό. Οι κινήσεις που μαθαίνεις πιάνουν τόπο και αξίζει να της χρησιμοποιεί σωστά καθώς σε βοηθάνε πάρα πολύ όταν ψιλομπλεξεις με τους εχθρούς. Τα όπλα επίσης ενδιαφέρονται και τα διαφορετικά στυλ που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Στην αρχή έπαιζε με τα όπλα σε high, τώρα τα έχω στο medium, βολεύει καλύτερα νομίζω έτσι.

Επίσης θεωρώ ότι και άτομα που δεν είναι εξοικειωμένοι με τέτοια παιχνιδια, με λιγο προσπάθεια το εχουν άνετα, σε καμια περίπτωση δεν πλησιάζει σε δυσκολία τα παραπάνω παιχνίδια, το οποίο είναι καλό καθώς απευθύνεται και σε μεγαλύτερο κοινό.

Γενικά οι εντυπώσεις είναι θετικότατες και εχω εντυπωσιάστει πάρα πολύ με τα fps, είναι τρομερό το ότι μπορείς να παλεύεις και να γίνεται χαμός και όλα να τρέχουν έτσι. Δε το είχα δει ποτέ αυτό στη κονσόλα μου τόσα χρόνια και έχω μείνει άφωνος.

Συνεχίζω το παιχνίδι, να δω που θα φτάσει. Κανω ακόμα και τα sub missions ολα, που ποτέ δεν τα εκανα τόσο πολύ μου αρέσει :P . Προς το παρόν το θεωρώ πολύ κοντά στο να ξεπεράσει για εμένα το horizon, μόλις το τελειώσω θα ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελειωσα και το ng και ng+ τι παιχνιδαρα ηταν αυτο ρε παλικαρια,στην αρχη ημουν διστακτικος γιατι το bloodborne το "εστειλα" στο αγυριστο απο τη πρωτη βδομαδα αλλα

να με κρατησει τοσο πολυ το nioh δε το περιμενα,συστημα μαχης,boss,ελεγχος του χαρακτηρα ολα τοσο αριστα,τι να πω μπραβο και παλι μπραβο στην team ninja.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συστημα μαχης για μενα ειναι το καλυτερο οσων εχω παιξει αυτου του ειδους, παιξε και abyss αν δεν δοκιμασες ηδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα τολμαω να πω, πως το Nioh παταει ανετα κατω το bloodborne.

Ειμαι καμμενος με τα Dark soul και Demon soul, και το Bloodborne ειναι επος αλλα το Nioh ειναι φαινομενο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συστημα μαχης ειναι κλασσεις πανω δεν υπαρχει συγκριση, απλα το repetitive στοιχειο ειναι αυτο που κραταει το παιχνιδι απ το να ηταν το καλυτερο της γεννιας, για μενα ειναι το καλυτερο που επαιξα στο ps4 και το bloodborne 2ο 

Και εγω ειμαι καμμενος με τη σειρα και θεωρω ολα τα παιχνιδια souls / bloodborne / nioh αριστουργηματα με το nioh + dark souls 2 να ειναι στην κορυφη για μενα

Επειδη αρχισα και νεο run τις προαλλες να δοκιμασω τα νεα skills μπορω να πω πως ειναι ακομα καλυτερο απο vanilla και μαλλον θα παω για  abyss 999, tonfa + dual swords απιστευτα op

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TitanX είπε

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα τολμαω να πω, πως το Nioh παταει ανετα κατω το bloodborne.

Ειμαι καμμενος με τα Dark soul και Demon soul, και το Bloodborne ειναι επος αλλα το Nioh ειναι φαινομενο!!!!

εξαρταται απο ποια σκοπια το βλεπεις.Για παραδειγμα το level design των Soulsborne παταει κατω το Nioh για πλακα.Η ποικιλια εχθρων και environements δεν συγκρινεται με το repetition του Nioh που εκνευριζει.Η μαγεια στο Nioh τερμα flat επισης σαν specilization. Καλα δεν συγκρινουμε lore που στο Nioh ειναι αστειο στην καλυτερη.

Αν θες πολυ καλο meele combat,απειρο loot και crafting,συνεχομενο challenge μεσω modifiers των ιδιων missions η abyss mode,τοτε σιγουρα θα σαρεσει περισσοτερο το Nioh.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...