Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/7/2022 στις 9:16 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Σωστο κι αυτό. Εγώ την χρησιμοποιώ αρκετά για subscriptions που κάνω σε διάφορες υπηρεσίες και με έχει βολέψει γιατί δεν χρειάζεται να αποθηκεύω την "κανονική" μου κάρτα. 

Προσωπικα , ο ενας λογος που την χρησιμοποιω ειναι το subscription και ο αλλος το να αποθηκευονται οι συναλλαγες στο email αφου μπορείς να στέλνεις ειδοποιησεις σε αντίθετση με την πειραιως η οποία δεν στελνει ουτε εμαιλ, ουτε notification στο app την ώρα της συναλλαγης.Πρωτοποριακη γυφτια για το 2022 την ωρα που πολλα γινονται online να θελεις συνδρομητικο πακέτο ειδοποιήσεων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω curve κάρτα και λήγει το 2024.Με το που μπήκαν οι Ελληνικές τράπεζες στο Google pay πλέον δεν το χρειάζομαι. Εγώ τώρα τι ενέργειες πρέπει να κάνω για να απεμπλακω από αυτήν; Η μήπως θα ήταν καλύτερα το 2024, να ζητήσω να μην ανανεώσω; τι με συμβουλευτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Έχω curve κάρτα και λήγει το 2024.Με το που μπήκαν οι Ελληνικές τράπεζες στο Google pay πλέον δεν το χρειάζομαι. Εγώ τώρα τι ενέργειες πρέπει να κάνω για να απεμπλακω από αυτήν; Η μήπως θα ήταν καλύτερα το 2024, να ζητήσω να μην ανανεώσω; τι με συμβουλευτε; 

Πρέπει να στείλεις email στην υποστήριξη και να πεις ότι θες να καταργήσεις τον λογαριασμό σου...Αν μετά  από λίγο καιρό το μετανιώσεις , μπορείς να τον  ξανά ενεργοποιήσεις

Τον αν θες να κρατήσεις την curve, είναι θέμα δικό σου..Και εγώ πάντως την κατήργησα, αφού όλες οι τράπεζες μπήκαν στο google pay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Πρέπει να στείλεις email στην υποστήριξη και να πεις ότι θες να καταργήσεις τον λογαριασμό σου...Αν μετά  από λίγο καιρό το μετανιώσεις , μπορείς να τον  ξανά ενεργοποιήσεις

Τον αν θες να κρατήσεις την curve, είναι θέμα δικό σου..Και εγώ πάντως την κατήργησα, αφού όλες οι τράπεζες μπήκαν στο google pay 

Στα settings κάτω κάτω λέει delete account , δεν είναι το ίδιο η πρέπει να στείλεις email να καταργήσεις λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Έχω curve κάρτα και λήγει το 2024.Με το που μπήκαν οι Ελληνικές τράπεζες στο Google pay πλέον δεν το χρειάζομαι. Εγώ τώρα τι ενέργειες πρέπει να κάνω για να απεμπλακω από αυτήν; Η μήπως θα ήταν καλύτερα το 2024, να ζητήσω να μην ανανεώσω; τι με συμβουλευτε; 

Σε λίγο καιρό, στο δωρεάν πρόγραμμα θα μπορείς να έχεις ως 2 κάρτες, οπότε θα μπει σε αργία η curve για τους περισσότερους. Εγώ θα την αφήσω να υπάρχει και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σε λίγο καιρό, στο δωρεάν πρόγραμμα θα μπορείς να έχεις ως 2 κάρτες, οπότε θα μπει σε αργία η curve για τους περισσότερους. Εγώ θα την αφήσω να υπάρχει και βλέπουμε.

Έτσι είναι δεν έχει νόημα να την έχεις μαζί σου αφού έχεις Google pay, εκτός από αυτούς που δεν υπάρχει nfc στο κινητό τους και τους βολεύει η εναλλαγή καρτών μέσω curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε κάνει ποτέ αγορές ή χρήση ελληνικής κάρτας σε νομίσματα εκτός ευρώ μάλλον θα την κρατήσετε...

πχ με Eurobank θα έχετε άλλη ισοτιμία (συνήθως μεγαλύτερη χρέωση στην αλλαγή νομίσματος)  από αυτή της Curve και 2% επί του ποσού. Το 2% στην Curve μπαίνει μετά τα 1000€.

Currency Conversion Fee – Purchases Monday to Friday (excl. bank holidays) - Fee free currency conversion up to up to €1,000 per rolling 30-day period. Thereafter, we will charge a currency conversion fee of 2% over the latest available exchange rate. Μιλάμε για την απλή Curve! Στις συνδρομές μπορεί να πάει από 2000€ μέχρι 60000€ η δωρεάν αλλαγή συναλλάγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει εικονική Revolut και Viva και δεν έχει παραγγείλει τις φυσικές κάρτες (πλαστικό) μια χαρά εξυπηρετεί ακόμα και έτσι η curve.

Αν προσθέσεις και την μη χρέωση προμήθειας για αγορές σε τρίτα νομισματα έως 1000 ευρώ τον μήνα στο δωρεάν πακέτο τότε σίγουρα δεν είναι για πέταμα η curve

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
7 ώρες πριν, Pure είπε

καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω της εθνικης η προπληρωμενη μπαινει στην curve? δοκιμασα να την βαλω και δεν την δεχεται

Αν έχεις ήδη 2 κάρτες περασμένες και είσαι στο free πρόγραμμα, δεν δέχεται περισσότερες.

Για τη συγκεκριμένη κάρτα Εθνικής δεν ξέρω να σου πω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Pure είπε

καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω της εθνικης η προπληρωμενη μπαινει στην curve? δοκιμασα να την βαλω και δεν την δεχεται

πριν καιρό που είχα δοκιμάσει να περάσω μια κάρτα μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζει προπληρωμένες. αλλά το έβγαζε σαν μήνυμα. σε εσένα δε βγάζει κάτι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ που είμαι παλιός πελάτης με πολλές περασμένες κάρτες, αν και δεν έκανα αναβάθμιση σε πληρωμένο πρόγραμμα ακόμα έχει όλες τις κάρτες μου μέσα. Δεν τις έχω δοκιμάσει όλες αλλά δε φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ που είμαι παλιός πελάτης με πολλές περασμένες κάρτες, αν και δεν έκανα αναβάθμιση σε πληρωμένο πρόγραμμα ακόμα έχει όλες τις κάρτες μου μέσα. Δεν τις έχω δοκιμάσει όλες αλλά δε φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι.

 

Το ίδιο και εγώ... χρησιμοποίησα μία από τις 4 που έχω περασμένες χωρίς πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...