Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδατε πουθενά κανέναν να τρέχει Zen με Windows 7;

ναι ο stitlt... το εχω κάνει λινκ ποιο πάνω. για δες και τα νούμερα ,κατι παίζει με τα windows 10.

 

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/page-8#post-38775716

 

λεει και πως να το κανεις να δουλέψει γιατι υπαρχουν θεματα με drivers στα win 7

Με τη συμπίεση τί συμβαίνει τότε;

quad channel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να περιμένουμε τεράστιες βελτιώσεις με game patches; Άντε να δούμε στο AOTS, που θα'ναι από τα πρώτα δείγματα αυτής της προσπάθειας.


quad channel.

 

Στο 7-zip είναι 45% η διαφορά. Τόσο πολύ δίνει η quad channel;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να μην περιμένετε θαύματα στα γκέιμς, οι επιδόσεις του Ryzen αυτές είναι. Από 'κει και πέρα αν θέλετε να έχει καλές επιδόσεις ο Ryzen στα επόμενα παιχνίδια, να εύχεστε τα νέα engines στα μελλοντικά παιχνίδια να εκμεταλλεύονται πάνω από 4 πυρήνες, σε αντίθετη περίπτωση πάλι θα βασίζονται στο single-thread performance και πάλι η Intel με έναν 4c/8t θα είναι μπροστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ειδικά για gaming.Γιατί το ξαναλέω,ο μέσος χρήστης περιμένει την επόμενη φουρνιά rysen.

 

ΥΓ. Επίσης να πώ πως καθαρά δική μου άποψη αυτή τη στιγμή δεν είναι σοφή καμία αγορά.Αξίζει να περιμένει κάποιος για revisions ,επόμενους rysen όπως και από intel μεριά απάντηση.

Πόσο να περιμένω ακόμη ο άμοιρος με τον C2D E6600 μου ρε παιδιά; Και γάιδαρος να ήμουν θα είχα σκάσει από την υπομονή.  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να περιμένω ακόμη ο άμοιρος με τον C2D E6600 μου ρε παιδιά; Και γάιδαρος να ήμουν θα είχα σκάσει από την υπομονή.  :-)

Τώρα που "έφαγες το γαϊδαρο" μην κολλήσεις στην ουρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c600559a750e49ddb8b5f26a42422e62.png

καλα μου φένεται περίμενα χειροτερα..

 

Στο ars technica είναι τεράστια η διαφορά με 6900Κ. Μήπως τεστάρουν με τέτοια settings-και το x264 που έδειξε ο Aten Ra-που πνίγονται οι διαφορές;

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2017/03/amd-ryzen-review/3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να περιμένω ακόμη ο άμοιρος με τον C2D E6600 μου ρε παιδιά; Και γάιδαρος να ήμουν θα είχα σκάσει από την υπομονή.  :-)

 

Αρα η υπογραφη σου ειναι παραπλανητικη... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που "έφαγες το γαϊδαρο" μην κολλήσεις στην ουρα ;)

Ναι και η Intel αν πάει αρχές 18 την δική της απάντηση τότε δεν θα είναι ουρά γαϊδάρου...ουρά φάλαινας θα είναι... :-)

Αρα η υπογραφη σου ειναι παραπλανητικη... :P

Μα καθόλου...σαν εκατό χρόνια μου φαίνονται τα τελευταία με τον δεινόσαυρό μου...αν είναι να περιμένω και για revision των ryzen, ή ryzen +, χάθηκα...λες να το γυρίσω στο πλέξιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adtakhs Μη χαλιεσαι αδικα με μερικους.Αιφνιδιαστηκαν και αυτοι γιατι κανεις δεν περιμενε οτι οι Ryzen θα ηταν τοσο καλοι και με αυτες τις τιμες.Μετα απο καποιους μηνες οι περισσοτεροι απο αυτους που γραφουν χωρις να προσφερουν κατι ουσιαστικο δε θα γραφουν ή θα αλλαξουν τροπαρι.

 

 

Και αλλο ενα τεστ σε linux,του 1700 αυτο:

 

AMD RYZEN 7 1700 LINUX BENCHMARKS – THE ZEN YOU SHOULD BUY

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adtakhs Μη χαλιεσαι αδικα με μερικους.Αιφνιδιαστηκαν και αυτοι γιατι κανεις δεν περιμενε οτι οι Ryzen θα ηταν τοσο καλοι και με αυτες τις τιμες.Μετα απο καποιους μηνες οι περισσοτεροι απο αυτους που γραφου χωρις να προσφερουν κατι ουσιαστικο δε θα γραφουν ή θα αλλαξουν τροπαρι.

 

 

Υπαρχει και 3ο σεναριο... Να παρουν ryzen! :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...