Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες πως μπορώ να καταλάβω αν η δικιά μου κονσολίτσα  μπορεί να hackαριστεί.

Είναι version 2, κάτι στο S.N. κοιτάμε αλλά δεν κατάλαβα τι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, ChrisAce said:

Παίδες πως μπορώ να καταλάβω αν η δικιά μου κονσολίτσα  μπορεί να hackαριστεί.

Είναι version 2, κάτι στο S.N. κοιτάμε αλλά δεν κατάλαβα τι. 

Δεν μπορεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Δεν μπορεί. 

Μάλιστα, δηλαδή μόνο η Version 1 και ανάλογα το s.n. μπορεί αν καταλαβαίνω σωστά από την απάντηση σου;

Version 2 το ξεχνάμε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 minutes ago, ChrisAce said:

Μάλιστα, δηλαδή μόνο η Version 1 και ανάλογα το s.n. μπορεί αν καταλαβαίνω σωστά από την απάντηση σου;

Version 2 το ξεχνάμε ε;

Ναι, για την ώρα μόνο τα V1 και μόνο αν είναι unptached.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/7/2020 στις 3:58 ΠΜ, Jimys2008 είπε

Νομιζω πως, προς το παρον τουλαχιστον, το τελευταιο sx os build υποστηριζει εως 10.0.3 official

κομπλέ μου είχε κάνει corrupt το boot.dat αρχείο

Επεξ/σία από Nostradamus1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2020 στις 12:20 ΜΜ, ChrisAce είπε

Μάλιστα, δηλαδή μόνο η Version 1 και ανάλογα το s.n. μπορεί αν καταλαβαίνω σωστά από την απάντηση σου;

Version 2 το ξεχνάμε ε;

Υπάρχει για το 2 αλλα θέλει διαδικασία με κολλητηρι: SX Core

Δεν αξίζει το άγχος....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, επειδή έχω τελικά το mariko και δεν με βλέπω να βρίσκω μόνος μου άτομο να με βοηθήσει με το SX CORE, υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να το αναλάβει ή να μου προταθεί κάποιος να το κάνει ή τελοσπάντων να μου προτείνει άλλον τρόπο; Δεν διαθέτω τα εργαλεία και η εμπειρία μου είναι αρκετά μικρή με κολλήσεις αν υποθέσουμε ότι προσπαθώ να τα αγοράσω. Η γυναίκα μου θέλει τα παιχνίδια του GB στο Switch και αν δεν το σπάσω.....ελπίζω να μη με σπάσει :P. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2020 στις 10:00 ΜΜ, manousos82003 είπε

Υπάρχει για το 2 αλλα θέλει διαδικασία με κολλητηρι: SX Core

Δεν αξίζει το άγχος....

2 κολλήσεις είναι (εκτός των anchor points) , μικρές μεν αλλά οκ δεν είναι τόσο τραγικό. Στο lite είναι πιο δύσκολο.

49 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Που βρήκες το Sx core και πόσο ; 

Αυτό θα με ενδιέφερε και εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Γερμανία παιδιά στο  http://www.spielking.com/In-Stock-|-Xecuter-SX-Core-For-Hacking-Nintendo-Switch-p1005137.html. Ακόμα όμως δεν με βοηθάτε :P. Και επίσης όσον αφορά τα anchor points ακόμα παρά το ψάξιμο δεν έχω βρει τι πρέπει να κάνω και από ότι είδα οδηγίες δύσκολο να βρεθούν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nemesisam είπε

Απο Γερμανία παιδιά στο  http://www.spielking.com/In-Stock-|-Xecuter-SX-Core-For-Hacking-Nintendo-Switch-p1005137.html. Ακόμα όμως δεν με βοηθάτε :P. Και επίσης όσον αφορά τα anchor points ακόμα παρά το ψάξιμο δεν έχω βρει τι πρέπει να κάνω και από ότι είδα οδηγίες δύσκολο να βρεθούν....

Δεν σε βοηθάνε γιατί στην Ελλάδα το modding είναι ακριβό hobby! Ειδικά για το switch δεν πρόκειται να σε βοηθήσει κανένας γιατί είναι λεπτοδουλεια. Αν οι προλαλησαντες θεωρούν ότι είναι πανευκολο, σημαίνει πως είναι διατεθειμένοι να στο εγκαταστήσουν :D

Στο GBATemp υπάρχει ένα thread περίπου 100 σελίδες και σε μέσο όρο απαντήσεων καταλήγουν πως δεν αξίζει ο κόπος για κάποιον αρχάριο,καλύτερα  να πάρουν ένα μετεχειρο πρώτης γενιάς.

https://gbatemp.net/threads/sx-core-and-sx-lite-test-units-received.565210/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Nemesisam είπε

Απο Γερμανία παιδιά στο  http://www.spielking.com/In-Stock-|-Xecuter-SX-Core-For-Hacking-Nintendo-Switch-p1005137.html. Ακόμα όμως δεν με βοηθάτε :P. Και επίσης όσον αφορά τα anchor points ακόμα παρά το ψάξιμο δεν έχω βρει τι πρέπει να κάνω και από ότι είδα οδηγίες δύσκολο να βρεθούν....

"Sorry,This country is not within the scope of delivery." επίσης το site είναι κλασικό Κινέζικο template.

16 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Δεν σε βοηθάνε γιατί στην Ελλάδα το modding είναι ακριβό hobby! Ειδικά για το switch δεν πρόκειται να σε βοηθήσει κανένας γιατί είναι λεπτοδουλεια. Αν οι προλαλησαντες θεωρούν ότι είναι πανευκολο, σημαίνει πως είναι διατεθειμένοι να στο εγκαταστήσουν :D

Δε θα τον βοηθήσει κάποιος εκτός και αν απευθυνθεί σε επαγγελματία. Εννοείται πως σαν ερασιτέχνης δεν αναλαμβάνω να κάνω κάτι τέτοιο όσες κολλήσεις και να έχω κάνει σε δικά μου πράγματα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μάθεις μόνος σου, χαμένο το skill δε θα πάει. Εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν είναι τόσο τραγικό αν γνωρίζεις βασικά πράγματα για  κολλήσεις και έχεις και ένα κολλητήρι με λεπτή μύτη, flux, solder και μεγέθυνση για να σε βοηθήσει να δεις τα σημεία καλύτερα. Ξαναλέω πως η δυσκολία για το lite ανεβαίνει εκθετικά, εκεί για έναν "νέο" ίσως να μην αξίζει όντως.

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...