Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ακριβως εκανα κ μου μαυρισε η οθονη κ εμφανιστηκε η ενδειξη atmosphere fatal error..press POWER to reboot..παταω power κ με βγαζει στο ιδιο.εκλεισα την κονσολα κ πλεον δν ανοιγει με τιποτα..(δοκιμασα hard reset κ διαφορα αλλα κ συνεχιζε να μην ανοιγει) Στο tegra σε rcm μου βγαινει η ενδειξη:

smashed the stack with a 0x7000 byte setup request! 
Τι μπορω να κανω τωρα;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
15 hours ago, Andreas13a said:

Αυτο ακριβως εκανα κ μου μαυρισε η οθονη κ εμφανιστηκε η ενδειξη atmosphere fatal error..press POWER to reboot..παταω power κ με βγαζει στο ιδιο.εκλεισα την κονσολα κ πλεον δν ανοιγει με τιποτα..(δοκιμασα hard reset κ διαφορα αλλα κ συνεχιζε να μην ανοιγει) Στο tegra σε rcm μου βγαινει η ενδειξη:

smashed the stack with a 0x7000 byte setup request! 
Τι μπορω να κανω τωρα;;

Πριν αναβαθμίσεις το atmosphere είχες custom theme;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυκλοφορησε SX OS v3.0, διορθωνει μερικα χαζοbugs και υποστηριζει τις patchaρισμενες κονσολες (αφου χακαριστουν βεβαια). Υποστηριζει 10.0.3!

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν έκανα update την emunand σε 9.2 δεν άνοιγε για κάποιο λόγο (sx os) και η λύση που βρήκα ήταν να σβήσω το auto loader 

Να δοκιμάσω να περάσω την τελευταία έκδοση auto loader τωρα η θα έχω θέμα; 

Επεξ/σία από xpac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπέρα εχω ενα σουιτς με sx os αλλά ειχα μερες να το ανοιξω και για καποιο λογο κολλησε bootloop οταν δοκιμαζω τα 12 δευτερολεπτα ρεσετ βγαζει το νιτεντο συμβολο αλλα οταν περνανε τα 12 δευτερολεπτα παλι κανει επαναληψεις την οθονη φορτισης, δοκιμασα να το ανοιξω και με το rcm loader  αλλά δε γινεται τιποτα ουτε σε κανονικο ουτε σε χακαρισμενο λογισμικο, καμια ιδεα? Ευχαριστω εκ των προτέρων!

edit: καταφερα να το βγαλω απο λουπ( ουτε εγω καταλαβα πως) και τελικα μαλλον το θεμα ηταν σε λαθος ποσοστο μπαταριας (φαινομενικο)

Επεξ/σία από pano21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mahattos είπε

Γεια σου φίλε μου !! Εγώ με το Edizon δεν έχω βρει άκρη ακόμα..το πέρασα και κολλάει πάλι.. μήπως δουλεύει μόνο μέσω του tesla?

Έλα φίλε μου... Μέσω tesla menu δουλεύω το edizon, αλλά και από το hb menu ανοίγει κανονικά, έχω την έκδοση 3.1.0 Nightly.. Αλλά για να κάνουν όλα σωστή δουλειά πρέπει να έχεις και το cheats updater, για να σου βρίσκει τα cheats από τα παιχνίδια που έχεις περασμένα... Όταν περνάς καινούργια games στην κονσόλα πρέπει να  ξανά τρέξεις το cheats updater.. Και καλύτερα να χρησιμοποιείς το edizon κατευθείαν από το tesla menu είναι πιο βολικό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Έλα φίλε μου... Μέσω tesla menu δουλεύω το edizon, αλλά και από το hb menu ανοίγει κανονικά, έχω την έκδοση 3.1.0 Nightly.. Αλλά για να κάνουν όλα σωστή δουλειά πρέπει να έχεις και το cheats updater, για να σου βρίσκει τα cheats από τα παιχνίδια που έχεις περασμένα... Όταν περνάς καινούργια games στην κονσόλα πρέπει να  ξανά τρέξεις το cheats updater.. Και καλύτερα να χρησιμοποιείς το edizon κατευθείαν από το tesla menu είναι πιο βολικό.. 

Ωραία θα ψαχτώ!! Σ ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα προσπαθωντας να αναβαθμισω σε atmosphere 0.13.0

Κατεβασα ολα τα αρχεια κ τα εβαλα στην sd αντιγραφωντας τα και αντικαθιστωντας τα παλια.

Το θεμα ειναι οτι τωρα μολις πατησω να μπουταρει ειτε με emummc ειτε οχι,μολις δειξει τα γραμματα hekate, μετα πεταει μπλε οθονη και κολλαει εκει.

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? (Οταν ανοιγω κανονικα το switch και οχι σε rcm, ολα ειναι νορμαλ)

Επεξ/σία από yolaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2020 στις 5:59 ΜΜ, yolaz είπε

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα προσπαθωντας να αναβαθμισω σε atmosphere 0.13.0

Κατεβασα ολα τα αρχεια κ τα εβαλα στην sd αντιγραφωντας τα και αντικαθιστωντας τα παλια.

Το θεμα ειναι οτι τωρα μολις πατησω να μπουταρει ειτε με emummc ειτε οχι,μολις δειξει τα γραμματα hekate, μετα πεταει μπλε οθονη και κολλαει εκει.

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? (Οταν ανοιγω κανονικα το switch και οχι σε rcm, ολα ειναι νορμαλ)

Από kosmos πήγες σε atmosphere? Έκανες update το hekate στην τελευταία έκδοση 5.3.0?

 

Έχει βρει κάποιος βίντεο-οδηγό να εξηγεί τι πρέπει να κάνεις για πας από kosmos σε atmosphere για λειτουργία σε emuMMC? Είμαι ακόμα σε kosmos 8.1.0 και δεν ξέρω σε ποια έκδοση να παω σε FW (10.0.1 ή 10.0.2) ή αν είναι προτιμότερο να το καταργήσω τελείως το kosmos+hekate και να παω σε atmosphere?

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον κάτσει και ασχοληθεί. 

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 8:38 ΠΜ, tolis664 είπε

Καλημέρα, είμαι καινούργιος και θέλω να ρωτήσω που μπορώ να βρω jig από Ελλάδα?

Good Luck

Υπάρχουν άτομα εδω μέσα που ασχολούνται με 3d printing. Ισως έτσι βρεις κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...