Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να ενημερώσω εδώ ότι όποιος δώσει έστω και hint που να οδηγεί άμεσα ή έμμεσα σε λινκ με sigpatches, θα μας χαιρετήσει για ένα μήνα τουλάχιστον

Εντελώς φιλικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ερώτηση ειναι γιατι κάποια softmods θέλουν sig και άλλα οπως sxos δεν θέλουν;

Η αλήθεια ειναι βεβαια οτι δεν εχω ασχοληθεί με κάτι άλλο περα απο SX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα ανέφερα οτι θέλω να γυρίσω στο sx os ωστόσο από ότι είδα μετά το τελευταίο update της nintendo για την ώρα αυτό δεν είναι δυνατόν, τώρα είτε θα πρέπει να περιμένω μπας κ βγάλουν update είτε να πάω σε atmosphere ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω το switch lite και να αγοράσω και το SX lite. Δυστυχώς δεν έχω καθόλου εμπειρία με soldering και απ'οσο διάβασα δεν υπάρχει εναλλακτική. Θα βρω εύκολα στην Αθήνα άνθρωπο να μου κάνει τη δουλειά; 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους εχω πολύ καιρό το switch, επίσης επειδή σκέφτομαι εδω κ καιρό να το χακαρω δεν του εχω κανει αναβάθμιση εδω κ καιρό μπορεί κ πανω απο 1μιση χρόνο...  Σε τι φάση βρισκόμαστε γίνεται εύκολα;  να αναβαθμίσω με update η όσο παλιότερο τόσο καλύτερα;  εχω 9 games κ επειδή σκέφτομαι μήπως κανω συνδρομή να αγορασω κ το φιφα 21 για να παιζω online κ να μην κανω καθόλου το χακ..  Βαρύ δίλημμα χε χε 😊 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω nintendo switch lite 11.0.0 γνωριζει κανεις αν μπορεις να το χακαρεις σε αυτην την εκδοση? και αν οχι διαβασα οτι υπαρχει το SX LITE ,αυτο μπορεις να το περασεις σε οποιαδιποτε εκδοση και ετσι τσιπαρετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lite θέλει μονο mod ανεξαρτήτως έκδοσης.

32 λεπτά πριν, iordanispetalidis είπε

Καλησπερα παιδια εχω nintendo switch lite 11.0.0 γνωριζει κανεις αν μπορεις να το χακαρεις σε αυτην την εκδοση? και αν οχι διαβασα οτι υπαρχει το SX LITE ,αυτο μπορεις να το περασεις σε οποιαδιποτε εκδοση και ετσι τσιπαρετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά καλησπέρα , θα ήθελα λίγο τα φώτα σας πέρασα σχ ος όταν είχα την 11.0.0 κ έχω παρατηρήσει οτι στα παιχνίδια που παίζω από κάποιο σημείο του παιχνιδιού κ μετά αρχίζει να κολλάει ο ήχος, ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

 

 

Επεξ/σία από lysopaine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρετε αν υπάρχει οδηγός step by step (κατά προτίμηση σε βίντεο) για να πάω από kosmos  emummc 10.0.2 (ofw 4.0.1) σε original atmosphere χωρίς να χάσω saves από τα games και κρατώντας το cfw σε emulation? 

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια έχασα το jig.Εχει κάποιος να ρθω να το κάνω restart για να μπω στο atmosphere?2 λεπτά υπόθεση. Αν υπάρχει κάποιος κοντα Β.Π....

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...