Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Link Triforce είπε

Φιλε τι firmware ειναι το switch σου?αν ειναι 11.0.1 εχεις black screens γιατι η sx εχει σταματησει να το υποστηριζει λογω νομικων κυρωσεων απο τη nintendo κ θα πρεπει να πας στο atmosphere

Στην 11.0.0 είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
7 hours ago, Link Triforce said:

Φιλε τι firmware ειναι το switch σου?αν ειναι 11.0.1 εχεις black screens γιατι η sx εχει σταματησει να το υποστηριζει λογω νομικων κυρωσεων απο τη nintendo κ θα πρεπει να πας στο atmosphere

Ισχύει αυτό; γιατί εδώ είχα διαβάσει ότι θα συνεχίσει να υποστηρίζεται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Ισχύει αυτό; γιατί εδώ είχα διαβάσει ότι θα συνεχίσει να υποστηρίζεται κανονικά.

και εγώ αυτό έχω διαβάσει αλλά εδώ και πάνω από ένα μήνα δεν έχουν βγάλει update για την 11.0.1 και έχω αρχίσει να ανησυχώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φορμαρα την κάρτα σε fat32 αυτή τη φορά - αντέγραψα τα αρχεία που είχα κάνει backup από πριν και εξαφανίστηκαν οι μαύρες οθόνες.Το Switch boot άρει κανονικά πλέον. Έτρεξα και το πρόγραμμα που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω και δε φαίνεται να έχει πρόβλημα η sd μου. Τώρα θα βιώσω τη χαρά του να εγκαθιστώ τα τεράστια  xci μου με tinfoil και nut 😂🤣😢

Χμμμ οταν παω να εγκαταστησω το παιχνιδι μεσα απο το tinfoil παιρνω αυτο το error:  NCA signature verification failed.This file is modified and could be malicious.Enable install unsigned code in the options menu to override this error and install.

Ξερει κανενας που βρισκεται αυτη η επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, simaras είπε

Τελικά φορμαρα την κάρτα σε fat32 αυτή τη φορά - αντέγραψα τα αρχεία που είχα κάνει backup από πριν και εξαφανίστηκαν οι μαύρες οθόνες.Το Switch boot άρει κανονικά πλέον. Έτρεξα και το πρόγραμμα που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω και δε φαίνεται να έχει πρόβλημα η sd μου. Τώρα θα βιώσω τη χαρά του να εγκαθιστώ τα τεράστια  xci μου με tinfoil και nut 😂🤣😢

Χμμμ οταν παω να εγκαταστησω το παιχνιδι μεσα απο το tinfoil παιρνω αυτο το error:  NCA signature verification failed.This file is modified and could be malicious.Enable install unsigned code in the options menu to override this error and install.

Ξερει κανενας που βρισκεται αυτη η επιλογη?

Βρίσκεται στα settings του Tinfoil.Για να το ενεργοποίησεις πρέπει να βάλεις ένα κωδικό σαν τα παλιάcheats που βάζαμε στα παιχνίδια.

The password is "UP UP DOWN DOWN LEFT RIGHT LEFT RIGHT B A +

Επεξ/σία από kajwbtfe
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Link Triforce είπε

Φιλε τι firmware ειναι το switch σου?αν ειναι 11.0.1 εχεις black screens γιατι η sx εχει σταματησει να το υποστηριζει λογω νομικων κυρωσεων απο τη nintendo κ θα πρεπει να πας στο atmosphere

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. 

Edit:Και όμως υπάρχει μια ανησυχία διότι έχουν 40 μέρες να κυκλοφορήσουν update για το sx os και την 11.0.1

Να παραμείνετε στην 11.0 για την ώρα. 

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Βρίσκεται στα settings του Tinfoil.Για να το ενεργοποίησεις πρέπει να βάλεις ένα κωδικό σαν τα παλιάcheats που βάζαμε στα παιχνίδια.

The password is "UP UP DOWN DOWN LEFT RIGHT LEFT RIGHT B A +

Ευχαριστώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 27/01/2021 at 01:35, dreaming123 said:

Eπειδή εχω μείνει λίγο πίσω sx os 2.9 και firmware 9.0.1 ποια είναι η τελευταία σταθερή έκδοση να βάλω sxos k firmware?

H 11.0, προσοχή όχι η 11.0.1. Πρώτη φορά δεν έχουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

Επειδή δεν είδα ανταπόκριση χθες έβαλα τη 10.1.0 και sx os 3.4 να είμαι σίγουρος.

Ναι είδα ότι υπάρχει θέμα με τη 11 και το άφησα.Μακαρι να το προχωρήσουν να έχουμε το άλλο μήνα για το super mario.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εν τω μεταξύ συνεχίζουν και το αναπτύσσουν: https://github.com/daviiid99/LineageOS-Switch-T210

Κάθε μερικές ημέρες βγαίνει update! Θα δοκιμάσω να το περάσω από την αρχή κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα να δω αν είναι πιο σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασμενο sx os  το οποιο τρεχει σε emunand  γινεται να φιαξω αλλη μια sd με atmosphere η κοσμος? Και αλλαζοντας τις sd na εχω το λειτουργικο που θελω. 

Το ofw ειναι 5.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, GeorgeMan said:

Εν τω μεταξύ συνεχίζουν και το αναπτύσσουν: https://github.com/daviiid99/LineageOS-Switch-T210

Κάθε μερικές ημέρες βγαίνει update! Θα δοκιμάσω να το περάσω από την αρχή κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα να δω αν είναι πιο σταθερό.

Κάνε μου μια χάρη, βάλε το Xbox app από το Play Store και πες μου αν σου τρέχει fullscreen. Κοντεύω να σπάσω το κεφάλι μου και δεν βγάζω άκρη ντάμιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα. Εχω το εξης προβλημα: οταν μπαινω στο tinfoil και επιλεγω τον φακελο του υπολογιστη (usbfs) δεν βγαζει τιποτα απολυτως. Δοκιμασα απο το awoo αλλα ενω παει να κανει εγκατασταση βγαζει bufferdata:189 δηλαδη fail. Εχω αλλαξει καλωδιο usb, εκανα restart και ειμαι σε αδιεξοδο. Κανεις βοηθεια ; 

C9EF1604-35E5-46AD-AB30-15D4BD48BA01.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2021 στις 12:41 ΜΜ, kajwbtfe είπε

Βρίσκεται στα settings του Tinfoil.Για να το ενεργοποίησεις πρέπει να βάλεις ένα κωδικό σαν τα παλιάcheats που βάζαμε στα παιχνίδια.

The password is "UP UP DOWN DOWN LEFT RIGHT LEFT RIGHT B A +

KONAMI CODE RULEZ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...