Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 hours ago, GeorgeMan said:

Είναι τέλειο, μου έχεις "καταστρέψει" το Σαββατοκύριακο :D Μια τελευταία ερώτηση: αν κάνουμε turn off το switch πως bootαρουμε ξανά στο android?

Jig -> Hetake -> Other.

Στο reboot δεν θέλει πάλι jig, μπαίνει κατευθείαν σε Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

Jig + Hetake + Other.

Στο reboot δεν θέλει πάλι jig, μπαίνει κατευθείαν σε Android.

Το βρήκα, thx. Sorry for the n00bness, πρώτη φορά με hekate, χρήστης SX OS :)

Παίζει εξωπραγματικά τέλεια και smooth η ROM αυτή. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, κάθομαι και παίζω Gran Turismo 2... Επίσης έβαλα το δοκιμαστικό REPL4Y, μια χαρά φαίνεται κι αυτό για casual καταστάσεις. Βέβαια διστάζω να τους πληρώσω για εφαρμογή εκτός Play Store με δωρεάν εναλλακτική και άλλες εναλλακτικές. Ο Citra παίζει με κολλήματα, αλλιώς θα πέταγα και το 2DS 😛 

Μοναδικό bug είναι ότι 2 φορές που το άφησα για αρκετή ώρα μετά το βρήκα σβηστό. Ίσως φταίει βέβαια ότι απενεργοποίησα τελείως το lock screen.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, GeorgeMan said:

Το βρήκα, thx. Sorry for the n00bness, πρώτη φορά με hekate, χρήστης SX OS :)

Παίζει εξωπραγματικά τέλεια και smooth η ROM αυτή. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, κάθομαι και παίζω Gran Turismo 2... Επίσης έβαλα το δοκιμαστικό REPL4Y, μια χαρά φαίνεται κι αυτό για casual καταστάσεις. Βέβαια διστάζω να τους πληρώσω για εφαρμογή εκτός Play Store με δωρεάν εναλλακτική και άλλες εναλλακτικές.

Μοναδικό bug είναι ότι 2 φορές που το άφησα για αρκετή ώρα μετά το βρήκα σβηστό. Ίσως φταίει βέβαια ότι απενεργοποίησα τελείως το lock screen.

Εντάξει, προφανώς δεν είναι το πιο stable πράγμα στον πλανήτη, ειδικά όταν δεν μιλάμε για κανονικό Q release. 

Ένα άλλο bug που έχω παρατηρήσει είναι ότι ξυπνάει από rest καμιά φορά δεν παίζουν τα joycons και χρειάζεται reboot.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι μέσα στα επιτρεπόμενα όρια αν γίνεται να μου πείτε αν μπορώ να βάλω emulators στο switch μέσω του sx os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lysopaine είπε

καλημέρα σας θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι μέσα στα επιτρεπόμενα όρια αν γίνεται να μου πείτε αν μπορώ να βάλω emulators στο switch μέσω του sx os

Ναι μπορείς.. Βάλε το retroarch με τους cores και τις roms που θέλεις.. Παίζει μέχρι dreamcast.. Το pfba πάλι είναι καλός emulator και υπάρχουν έτοιμα πακέτα με roms icons κτλ.. Από εμένα είναι δοκιμασμένα σε Atmosphere και reinx.. Sx os δεν έχω πάντως.. Ψαξου στο YouTube και στο gbatemp για οδηγίες κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με sx OS έχω αρχίσει να έχω black screens όταν bootαρω το σύστημα. Η  sd κάρτα μου είναι σε exfat. Σκέφτομαι ότι είναι καλύτερο να την κάνω format σε fat 32. Υποθετικά μιλώντας, σε περίπτωση που συνεχίσουν οι black screens αυτό θα σημαίνει ότι η κάρτα έχει γίνει corrupted σε τέτοιο βαθμό που θα χρειαστώ καινούρια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Θεωρητικά η sd ειναι το θέμα σου. Ποια φοράς; Ευκαιρία να πάρεις και μια μεγαλύτερη, δεν υπάρχει λόγος να γυρίσεις σε fat32

 

Η κάρτα μου είναι αυτή στο συνημμένο :

Με καλύπτουν 400 gb είναι η αλήθεια, αλλά με προβληματίζουν αυτά που διαβάζω, ότι οι κάρτες σε exfat  στο switch με τον καιρό γίνονται corrupted και διάφοροι προτείνουν φορμάρισμα της κάρτας σε fat32 και μετά να περνάς τα xci παιχνίδια  που θα έχουν μεγάλη χωρητικότητα με tinfoil.

IMG_20210124_094949.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, simaras είπε

Με sx OS έχω αρχίσει να έχω black screens όταν bootαρω το σύστημα. Η  sd κάρτα μου είναι σε exfat. Σκέφτομαι ότι είναι καλύτερο να την κάνω format σε fat 32. Υποθετικά μιλώντας, σε περίπτωση που συνεχίσουν οι black screens αυτό θα σημαίνει ότι η κάρτα έχει γίνει corrupted σε τέτοιο βαθμό που θα χρειαστώ καινούρια; 

Φιλε τι firmware ειναι το switch σου?αν ειναι 11.0.1 εχεις black screens γιατι η sx εχει σταματησει να το υποστηριζει λογω νομικων κυρωσεων απο τη nintendo κ θα πρεπει να πας στο atmosphere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Link Triforce είπε

Φιλε τι firmware ειναι το switch σου?αν ειναι 11.0.1 εχεις black screens γιατι η sx εχει σταματησει να το υποστηριζει λογω νομικων κυρωσεων απο τη nintendo κ θα πρεπει να πας στο atmosphere

τελικά πήρε μπρος χωρίς να ξέρω τι άλλαξε, το θέμα είναι δεν ξέρω πως να πάω σε atmosphere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...