Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Όποιο firmware βγαίνει παίρνει cfw προς το παρόν.. 

Το switch μου δεν είναι χακαρισμένο και το εχω κάνει update  πριν κανα 6μηνο. Μπορώ να βάλω cfw? 
 

επειδη είμαι πανασχετος με pm παίζει να μου πείτε τι να κατεβάσω; Λέω  pm μήπως δεν επιτρέπεται στο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, TitanX είπε

Το switch μου δεν είναι χακαρισμένο και το εχω κάνει update  πριν κανα 6μηνο. Μπορώ να βάλω cfw? 
 

επειδη είμαι πανασχετος με pm παίζει να μου πείτε τι να κατεβάσω; Λέω  pm μήπως δεν επιτρέπεται στο φορουμ

Καταρχάς κοίτα φίλε να δεις αν το switch σου είναι unpatched.. https://ismyswitchpatched.com/  ή https://damota.me/ssnc/checker/

Δεν παίρνουν όλα τα switch cfw.. Αν δεν είναι πατσαρισμενο από τη Nintendo μπορείς να περάσεις custom firmware αλλά για πρώτη φορά θα χρειαστείς jig ή αλλιώς κολπάκι με συνδετήρα.. Εδώ οι οδηγίες βήμα βήμα τι να κάνεις https://nh-server.github.io/switch-guide/

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/1/2021 στις 10:58 ΠΜ, GeorgeMan είπε

H 11.0, προσοχή όχι η 11.0.1. Πρώτη φορά δεν έχουμε 

Ηθελα να ρωτήσω κάτι αλλά βρήκα την λύση.

Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε LineageOS;

Έχω κάνει δοκιμές και μου κρατάει σκάρτες δύο μέρες σε sleep mode, μου φαίνεται κουλό που αναφέρουν κάτι 10ήμερα στο xda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανείς φορματ σε FAT32 μια 128GB sd card;

 

Πήρα μια καινούρια κι είπα να τη φορμάρω σε FAT32 και στα windows 10 δεν είχε την επιλογή για FAT32, μόνο για exFAT. Προσπάθησα και μέσω cmd αλλά έκανε fail. Σήμερα θα δω αν, με την αντιγραφή από την παλιά 64GB κάρτα, θα δουλέψουν τα backups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατέβασε κάποιο free trial πρόγραμμα π.χ paragon που σου δίνει τη δυνατότητα και για FAT32.

Σωστός ο απο κάτω rufus free μικρό και απλό.

 

Επεξ/σία από dreaming123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Έχει κάνει κανείς φορματ σε FAT32 μια 128GB sd card;

 

Πήρα μια καινούρια κι είπα να τη φορμάρω σε FAT32 και στα windows 10 δεν είχε την επιλογή για FAT32, μόνο για exFAT. Προσπάθησα και μέσω cmd αλλά έκανε fail. Σήμερα θα δω αν, με την αντιγραφή από την παλιά 64GB κάρτα, θα δουλέψουν τα backups.

Rufus το καλύτερο για το φορμαρισμα σε FAT32 (και όχι μόνο). Όλα τα άλλα που δοκίμασα δεν πετύχανε

Επεξ/σία από easyriderktm
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αντέγραψα μια 64άρα κάρτα σε μια 128αρα, κι όταν ανοίγει το Switch μου βγάζει μήνυμα ότι έχει corrupted data κι ότι θέλει να τα διαγράψει.

 

Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω να κάνω εγκατάσταση πάλι απ'την αρχή όλων των παιχνιδιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, Mpiftekis said:

Λοιπόν, αντέγραψα μια 64άρα κάρτα σε μια 128αρα, κι όταν ανοίγει το Switch μου βγάζει μήνυμα ότι έχει corrupted data κι ότι θέλει να τα διαγράψει.

 

Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω να κάνω εγκατάσταση πάλι απ'την αρχή όλων των παιχνιδιών;

Για atmosphere μιλάς; 

Ήσουν σε emuNAND με partition ή με files;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 25/02/2021 at 10:27, Malthador said:

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε LineageOS;

Έχω κάνει δοκιμές και μου κρατάει σκάρτες δύο μέρες σε sleep mode, μου φαίνεται κουλό που αναφέρουν κάτι 10ήμερα στο xda.

Δεν έχω μετρήσει ακριβώς, τώρα το έχω γυρίσει σε OFW για το Bravely Default II, αλλά απ' ό,τι θυμάμαι ένα βράδυ που το είχα εκτός (γιατί σχεδόν πάντα το αφήνω στο dock), είχε χάσει κάπου 3%, άρα δε θα μου φαινόταν παράξενο αν κρατούσε πολλές μέρες και όχι μόνο 2. Πάντως σε εμένα παραμένει ζεστή η μSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...