Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πάντως έχει φάει κανά δυο φλασιές σε μένα να μην ξυπνάει από sleep και να χρειάζεται hard reboot.

Θα δοκιμάσω να περάσω πάλι το Alarm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

Πάντως έχει φάει κανά δυο φλασιές σε μένα να μην ξυπνάει από sleep και να χρειάζεται hard reboot.

Θα δοκιμάσω να περάσω πάλι το Alarm.

To πάθαινε συχνά με την προηγούμενη. Προς το παρόν δεν έχει κάνει κάτι. Του έχω φλασάρει το zip για να φύγουν τα notifications για το deep sleep.

Πάντως προς το παρόν είναι unusable με αυτήν την κάρτα. Οτιδήποτε περιέχει loading καθυστερεί χαρακτηριστικά, μόλις φορτώσει στη RAM είναι όλα smooth as hell. Εν αναμονή άλλης κάρτας...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα καλα μονο με τα joycons προβλημα..Στα παιχνιδια που δοκιμασα κινουνται μονα τους.Ελπιζω να βρεθει λυση.

Δοκιμαζω το Vice City και δουλευουν μια χαρα στο παιχνιδι.Στο μενου ομως κανουν νερα..

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, kajwbtfe said:

Ολα καλα μονο με τα joycons προβλημα..Στα παιχνιδια που δοκιμασα κινουνται μονα τους.Ελπιζω να βρεθει λυση.

Δοκιμαζω το Vice City και δουλευουν μια χαρα στο παιχνιδι.Στο μενου ομως κανουν νερα..

Σε CFW έχεις drift? Εμένα μια χαρά παίζουν φτουφτουφτουυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ευτυχώς, τουλάχιστον στο Vice City,μόνο στο μενού .Σε ένα άλλο παιχνίδι που κατέβασα πρώτα για να δοκιμάσω τα joycons είναι unplayable δυστυχώς..Το zip αρχείο που δίνεται στις οδηγίες το έκανα install. Δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω άλλο παιχνίδι.Αν όμως είχε γενικά πρόβλημα δε θα έκανε και διάφορες ακούσιες κινήσεις και μέσα στο περιβαλλον (δε ξέρω πως να το πω) android??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες που ενημερωνόμαστε για hacks, εγώ που είμαι στην 11.0.1 δεν υπάρχει σωτηρία προς το παρόν ε; Αλλά αν έβγαινε jailbreak σε πιο site θα το μάθαινα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gherudos είπε

Παίδες που ενημερωνόμαστε για hacks, εγώ που είμαι στην 11.0.1 δεν υπάρχει σωτηρία προς το παρόν ε; Αλλά αν έβγαινε jailbreak σε πιο site θα το μάθαινα;

Εννοείτε ότι υπάρχει hack.. Μια απλή αναζήτηση να κάνεις Nintendo switch cfw 11.01.1 θα σου βγάλει ένα σωρό βιντεακια στο YouTube.. Εγώ έχω atmosphere 16.2 στην 11.0.1 και έχει βγει atmosphere 18 κι ολας.. Κοίτα αν θες στο gbatemp έχει καλή κοινότητα για Switch με hacks, Homebrew κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, gherudos said:

Παίδες που ενημερωνόμαστε για hacks, εγώ που είμαι στην 11.0.1 δεν υπάρχει σωτηρία προς το παρόν ε; Αλλά αν έβγαινε jailbreak σε πιο site θα το μάθαινα;

gbatemp, xda και reddit.

Με αυτή τη σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το τσιπ είναι συμβατό με v2 switch και 11.0.1 αν είναι να το παραγγείλω. Κανένα αξιόπιστο site για την παραγγελία; Θα χρειαστώ τίποτα άλλο εκτός του τσιπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gherudos είπε

Δηλαδή το τσιπ είναι συμβατό με v2 switch και 11.0.1 αν είναι να το παραγγείλω. Κανένα αξιόπιστο site για την παραγγελία; Θα χρειαστώ τίποτα άλλο εκτός του τσιπ;

Τώρα ανέφερες για v2 Switch και για chip mode.. Με chip mode δεν γνωρίζω τι παίζει δεν έχω ασχοληθεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Τώρα ανέφερες για v2 Switch και για chip mode.. Με chip mode δεν γνωρίζω τι παίζει δεν έχω ασχοληθεί.. 

γιατί γινόταν jailbreak χωρίς modchip το switch v2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, gherudos said:

γιατί γινόταν jailbreak χωρίς modchip το switch v2;

Ναι, όσα είχαν παραχθεί μέχρι ένα ορισμένο σημείο. 

Εξαρτάται από το serial. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ναι, όσα είχαν παραχθεί μέχρι ένα ορισμένο σημείο. 

Εξαρτάται από το serial. 

Ώπα, άρα υπάρχει περίπτωση και το δικό μου να γίνεται χωρίς modchip παρόλο που έγινε αναβάθμιση σε 11.0.1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, gherudos said:

Ώπα, άρα υπάρχει περίπτωση και το δικό μου να γίνεται χωρίς modchip παρόλο που έγινε αναβάθμιση σε 11.0.1;

Sorry, διάβασα λάθος. Νόμιζα ότι έγραψες για V1.

Τα V2 όλα είναι patched, θέλουν αναγκαστικά modchip για να χακαριστούν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...