Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε φιλε μου αυτο λεω...Δεν πηρα switch για να το εχω κλειστο να καθεται περιμενοντας να σπασει.Αυτα τα λιγα που εχει,μαριο,ζελντα(αν και το επαιξα στο WiiU) κτλ θα τα αγορασω μτχ και μετα αν βγει φλασαρισμα βλεπουμε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2018 στις 12:19 ΜΜ, postfire είπε

παιδια λιγο τα φωτα σας παρακαλω!

εχω καποια αποριες

πηρα καινουριο switch και εχει 4.1.0

εχω παραγγειλει xecuter sx os

οι ερωτησεις μου ειναι

1: οταν ακολουθωντας τον οδηγο του sx os περασουμε το cfw μετα χρειαζεται καθε φορα που ανοιγουμε την κονσολα να ξανακανουμε την διαδικασια?

2:επειδη εχει παλιο fw 4.1.0 να περασω emunand και να αναβαθμισω το emunand σε 6.1.0 οπως μου προτειναν καποια παιδια?

δεν υπαρχει αλλος τροπος να παω σε 6.1.0?

3: τα παιχνιδια μεγαλυτερα των 4gb πως τα περναμε?

ευχαριστω επισης οσους με βοηθησαν

παιδες για το 2 + 3 που ρωταω?

για το 2 να βαλω emunand καλυτερα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Για το 3 κάνεις φόρματ την κάρτα σε xfat. Για το 2 πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχεις emunand. 

εδω που ρωτησα https://gbatemp.net   μου ειπαν ποτε xfat μονο φατ32 σε switch για να μην εχω προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα σε xfat πράγματι. Αλλά όσα είχα διαβάσει είχαν να κάνουν με homebrew. 

Οπότε πάει κάπως έτσι - > για homebrew fat 32 και για παιχνίδια  xfat. 

Άλλωστε δεν υπάρχει άλλος τρόπος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα σε xfat πράγματι. Αλλά όσα είχα διαβάσει είχαν να κάνουν με homebrew. 

Οπότε πάει κάπως έτσι - > για homebrew fat 32 και για παιχνίδια  xfat. 

Άλλωστε δεν υπάρχει άλλος τρόπος. 

εδω λεει οτι υπαρχει

There are multiple ways to install large games to FAT32:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Daredevil είπε

Οχι θα το αφηναν........... ! Μπορει παντως η Νιντεντο να παρει μαθηματα απο την hack σκηνη και να το κανει πιο user friendly το λειτουργικο της και το eshop ,προσθετοντας και καποιες δυνατοτητες .

Επεξ/σία από sils
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, postfire είπε

εδω λεει οτι υπαρχει

There are multiple ways to install large games to FAT32:

Έχεις δίκιο, υπάρχουν τελικά. Αφού τα έχεις διαβάσει όλα βρε συ γιατί ρωτάς (ειλικρινής απορία);

Πάντως και να γνώριζα για τους παραπάνω τρόπους δεν θα χρησιμοποιούσα κανεναν. Είναι όλοι δύστροποι και χρονοβόροι. Εξαρχής έχω xfat και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Έχεις δίκιο, υπάρχουν τελικά. Αφού τα έχεις διαβάσει όλα βρε συ γιατί ρωτάς (ειλικρινής απορία);

Πάντως και να γνώριζα για τους παραπάνω τρόπους δεν θα χρησιμοποιούσα κανεναν. Είναι όλοι δύστροποι και χρονοβόροι. Εξαρχής έχω xfat και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

με xecuter sx os?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που έχω παρατηρήσει με exfat και ReiNX που έχω , μπορεί να κρασάρει κατά την εγκατάσταση nsp στο Tinfoil μέσω usb install !! Αν και  εκεί μπορεί να φταίει ή έκδοση του Tinfoil ..

Γενικά δεν έχω εντοπίσει κάποια αλλά  θέματα σε ReiNX και με  exfat sd !! 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Το έχω με ReiNx αλλα και με αυτό υπήρχαν θέματα με xfat. 

 

Ξεκίνησα και εγώ να το κάνω σιγά σιγά με reinx. Όταν βάζω την exfat μου ζητάει update για να την δεχτεί. Εφόσον το reinx δεν υποστηρίζει ακόμα 6.2 υπάρχει κάποια άλλη ιδέα ή το fat32 είναι μονόδρομος; If so πρέπει να σπλιτάρω τα μεγάλα games για να παίξουν;

Επίσης δώστε λίγο μια καθοδήγηση. Atm είμαι σε 5.0.1 χωρίς κανένα hack. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κινηθώ όσον αφορά τα updates;

Με λίγο διάβασμα κατέληξα σε reinx  (θα το παλέψω με συνδετήρα για το jig) αλλα πιθανότατα να μου ξέφυγε κάτι. Είδα οτι το atmosphere υποστηρίζει την τελευταία έκδοση αλλα δεν βρήκα κάποιο τόσο ξεκάθαρο οδηγό όσο του reinx. Γενικά, ιδέες, προτάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Ξεκίνησα και εγώ να το κάνω σιγά σιγά με reinx. Όταν βάζω την exfat μου ζητάει update για να την δεχτεί. Εφόσον το reinx δεν υποστηρίζει ακόμα 6.2 υπάρχει κάποια άλλη ιδέα ή το fat32 είναι μονόδρομος; If so πρέπει να σπλιτάρω τα μεγάλα games για να παίξουν;

Επίσης δώστε λίγο μια καθοδήγηση. Atm είμαι σε 5.0.1 χωρίς κανένα hack. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κινηθώ όσον αφορά τα updates;

Με λίγο διάβασμα κατέληξα σε reinx  (θα το παλέψω με συνδετήρα για το jig) αλλα πιθανότατα να μου ξέφυγε κάτι. Είδα οτι το atmosphere υποστηρίζει την τελευταία έκδοση αλλα δεν βρήκα κάποιο τόσο ξεκάθαρο οδηγό όσο του reinx. Γενικά, ιδέες, προτάσεις;

Υπάρχουν οδηγοί στο gbatemp για νλτην υποστήριξη exfat. 

https://gbatemp.net/threads/how-to-get-exfat-working-on-any-custom-firmware.517815/

https://gbatemp.net/threads/how-to-install-the-exfat-driver-without-updating-2-x.505176/

Δεν τους έχω ακολουθήσει.

Για μένα προς το παρόν  μην κάνεις κάποιο update. Μείνε εκεί που είσαι και παίξε παιχνίδια που υποστηρίζουν μέχρι το συγκεκριμένο firmware. Διαφορετικά μπορείς να πας με πλάγιο τρόπο στο 6.1 (αναφέρεται στους οδηγούς πιο πάνω). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Ξεκίνησα και εγώ να το κάνω σιγά σιγά με reinx. Όταν βάζω την exfat μου ζητάει update για να την δεχτεί. Εφόσον το reinx δεν υποστηρίζει ακόμα 6.2 υπάρχει κάποια άλλη ιδέα ή το fat32 είναι μονόδρομος; If so πρέπει να σπλιτάρω τα μεγάλα games για να παίξουν;

Επίσης δώστε λίγο μια καθοδήγηση. Atm είμαι σε 5.0.1 χωρίς κανένα hack. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κινηθώ όσον αφορά τα updates;

Με λίγο διάβασμα κατέληξα σε reinx  (θα το παλέψω με συνδετήρα για το jig) αλλα πιθανότατα να μου ξέφυγε κάτι. Είδα οτι το atmosphere υποστηρίζει την τελευταία έκδοση αλλα δεν βρήκα κάποιο τόσο ξεκάθαρο οδηγό όσο του reinx. Γενικά, ιδέες, προτάσεις;

Συμφωνώ απολυτως με τον Bourdoulas. Μην κάνεις update! Τα παιχνίδια που θέλουν μεγαλύτερο firmware είναι ελάχιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...