Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή! Λογω μεγάλου όγκου switch με αναβάθμιση σε 6.20 firmware, ξάνα λέμε! Μέχρι νεωτέρας όσοι ενδιαφερνται να διατηρήσουν το custom firmware τους δε κανουμε update σε 6.2.0 Firmware με ΤΙΠΟΤΑ (ουτε SysNand ουτε Emunand τοσο σε SD οσο και  System storage) αλλιώς δυσκολα τα πράγματα για την ώρα τουλάχιστων μέχρι να δημοσιευτεί έστω και ενα CFW update (ReiNX- Atmosphere)  με τα νεα TSEC derived κλειδιά τα νεα Sysmodules paths και functions και να ειναι user friendly implementations. Οι χρήστες SX OS να περιμένουν να βγει καινούργιο CFW.     

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Επικοινώνησα τελικά με την Cd Media και αμέσως μου απάντησαν ότι δίνουν 2 χρόνια και κακώς το Public μου είπε 1! Μίλησα καπάκι και στα κεντρικά του Public και μόλις τους είπα ότι η Nintendo αλλά και τα άλλα καταστήματα δίνουν 2 χρόνια αμέσως κατάπιαν τη γλώσσα τους και χωρίς πολλά πολλά, μου είπαν αν θέλω να πάω την κονσόλα πίσω η την επιπλέον εγγύηση και να μου δώσουν επιστροφή χρημάτων. Έτσι κι έγινε! Άρε απάτες που κάνουν!:angry: Το ίδιο μου είπαν (στο Public) κάνει και η Sony, Appel, Hp κι έχουν φάει πόσα προστίματα. Τέλος πάντων, τέλειωσε το ζήτημα.

Σας ευχαριστώ όλους!:) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Παιδιά καλησπέρα. Επικοινώνησα τελικά με την Cd Media και αμέσως μου απάντησαν ότι δίνουν 2 χρόνια και κακώς το Public μου είπε 1! Μίλησα καπάκι και στα κεντρικά του Public και μόλις τους είπα ότι η Nintendo αλλά και τα άλλα καταστήματα δίνουν 2 χρόνια αμέσως κατάπιαν τη γλώσσα τους και χωρίς πολλά πολλά, μου είπαν αν θέλω να πάω την κονσόλα πίσω η την επιπλέον εγγύηση και να μου δώσουν επιστροφή χρημάτων. Έτσι κι έγινε! Άρε απάτες που κάνουν!:angry: Το ίδιο μου είπαν (στο Public) κάνει και η Sony, Appel, Hp κι έχουν φάει πόσα προστίματα. Τέλος πάντων, τέλειωσε το ζήτημα.

Σας ευχαριστώ όλους!:) 

Μπραβο σου έτσι πρεπει ..... αλλα φταίνε Που πιέζουν τοσο πολυ το προσωπικό για να πουλανε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, postfire είπε

παιδες δεν εχει τελωνειο ε?ειναι εμπειστο?

https://www.cymods.co.uk/xecuter-sx-pro-development-tool.html

Πηρα απο εκει πριν κανα 2 μηνο..πολυ αξιοπιστο site

 

 

27 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Παιδιά καλησπέρα. Επικοινώνησα τελικά με την Cd Media και αμέσως μου απάντησαν ότι δίνουν 2 χρόνια και κακώς το Public μου είπε 1! Μίλησα καπάκι και στα κεντρικά του Public και μόλις τους είπα ότι η Nintendo αλλά και τα άλλα καταστήματα δίνουν 2 χρόνια αμέσως κατάπιαν τη γλώσσα τους και χωρίς πολλά πολλά, μου είπαν αν θέλω να πάω την κονσόλα πίσω η την επιπλέον εγγύηση και να μου δώσουν επιστροφή χρημάτων. Έτσι κι έγινε! Άρε απάτες που κάνουν!:angry: Το ίδιο μου είπαν (στο Public) κάνει και η Sony, Appel, Hp κι έχουν φάει πόσα προστίματα. Τέλος πάντων, τέλειωσε το ζήτημα.

Σας ευχαριστώ όλους!:) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sils είπε

Μπραβο σου έτσι πρεπει ..... αλλα φταίνε Που πιέζουν τοσο πολυ το προσωπικό για να πουλανε

Ναι, μιλάμε για μεγάλη πίεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, sils είπε

Μπραβο σου έτσι πρεπει ..... αλλα φταίνε Που πιέζουν τοσο πολυ το προσωπικό για να πουλανε

Ή πολύ απλά έτσι τους έχουν εκπαιδεύσει να λένε. Δηλαδή όντως να μην γνωρίζουν για την διετή εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ή πολύ απλά έτσι τους έχουν εκπαιδεύσει να λένε. Δηλαδή όντως να μην γνωρίζουν για την διετή εγγύηση. 

Ναι παίζει κι αυτό ίσως.

Το δικό μου βρε παιδιά σπάει; Ξεκινάει από xaj400311xxxxx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Ναι παίζει κι αυτό ίσως.

Το δικό μου βρε παιδιά σπάει; Ξεκινάει από xaj400311xxxxx.

XAJ4005000X and below are safe to buy :)

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, postfire είπε

XAJ4005000X and below are safe to buy :)

Τι λες ρε φίλε μου ΣΠΑΕΙ;!!!!!!!!:D Ωραία!!!!!!! Τι να κάνω ώστε να μη κάνω καμιά χαζομάρα και το κάνω update? Να μη το συνδέσω καθόλου με το ίντερνετ;  Αν θέλω όμως να μπω στο store μπας και αγοράσω κανά φτηνό παιχνιδάκι θα με αφήσει η θα μου ζητήσει αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Τι λες ρε φίλε μου ΣΠΑΕΙ;!!!!!!!!:D Ωραία!!!!!!! Τι να κάνω ώστε να μη κάνω καμιά χαζομάρα και το κάνω update? Να μη το συνδέσω καθόλου με το ίντερνετ;  Αν θέλω όμως να μπω στο store μπας και αγοράσω κανά φτηνό παιχνιδάκι θα με αφήσει η θα μου ζητήσει αναβάθμιση;

Θα σου ζητήσει update

Μακρυά απο update

Επιβεβαιώνω κι εγω οτι ειναι hackable. 

Μην βάλεις καθολου τα στοιχεία του network σου

Zelda

Παιζει σε ολα τα fw

Επεξ/σία από jon_pallis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Θα σου ζητήσει update

Μακρυά απο update

Επιβεβαιώνω κι εγω οτι ειναι hackable. 

Μην βάλεις καθολου τα στοιχεία του network σου

Δηλαδή ξεχνάω τη σύνδεση γενικά στο ίντερνετ ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...