Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα standards  των Ελληνικών reviews δεν είναι και τόσο αξιόπιστα . Με μια special κασετίνα δώρο τους έχουν εδώ ολοκληρη εργαλειοθηκη στείλανε οι π@στηδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά αν ήταν σαν dead rising η dead island θα το αγνοούσα,  άλλα τώρα μου αρέσει που ειναι διαφορετικό σε σχέση με άλλα games με ζόμπι και δίνει βάση στην ιστορία και τα cinematics.

ΟΙ βαθμολογίες δεν μου λένε κάτι, από την στιγμή που έχει στοιχειά που μου αρέσουν και δεν ειναι ένα απλό hack and slash χωρίς νόημα που τεμαχίζεις ζόμπι θα το τιμήσω.

Σύντομα θα το απολαύσω.

Επεξ/σία από Raiden5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το 7 το μεταφραζω σαν ενα ΟΚ παιχνιδι που θα περασεις ευχαριστα την ωρα σου. Δεν θα δεις κατι μοναδικο ουτε θα εχεις μια τρομερη εμπειρια που θα μεινει αξεχαστη. Απλα θα περασεις καλα και θα το ευχαριστηθεις...Οποτε θα αγοραστει με καμια 20-30% εκπτωση αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν ειναι ζομποπαιχνιδο τα συγκεκριμενα πλασματα ειναι ζωντανοι-μολυσμενοι και σκοτωνονται οπως ολοι οι ζωντανοι οργανισμοι δεν ειναι ζομπι που θεωρητικα πεθανουν μονο αν τους πεταξεις τα μυαλα στο πατωμα :P .

Προσωπικα αδιαφορω για τα reviews εμενα στο παιχνιδι μου εκανε κλικ η θεματολογια του που μου θυμιζει 28 days later και κατι απο world war z με τις ορδες μολυσμενων.Χθες ηρθε ενα φιλος μου καμμενος και αυτος και μου λεει ρε εσυ μην πας να σκασεις λεφτα για το παιχνιδι ολοι λενε οτι ειναι μουφα και του κανω εμενα μου αρεσει αυτο που βλεπω και θελω να το παιξω ασε που δεν περιμενα οτι το παιχνιδι θα ητανε το επομενο last of us ή god of war. Αλλα ενα μετριο προς καλο παιχνιδι με μια θεματολογια που μου αρεσει και απο οσα εχω ακουσει και ενα καλο στορυ.Εμενα αυτο μου φτανει δεν περιμενα κατι περισσοτερο ουτε ειχα αυταπατες.Και για αυτο θα τιμηθει οταν τελειωσω το gow οποτε ως τοτε ισως εχει πεσει η τιμη του αν οντως δεν αξιζει η πολυ απλα να το παρω μεταχειρισμενο απο καποιο μελος εδω μεσα.Λυσεις υπαρχουν δοξα το θεο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΟΚ είναι το 5 που βρίσκεται και στη μέση. Γενικά η νοοτροπία του κόσμου με τις βαθμολογίες έχει αρχήσει να ξεφεύγει και αν δούν κάτι κάτω από 8 το θεωρούν σκουπίδι, ενώ δεν είναι έτσι. Τους πείραξε λέει το 6,5 λες και ο βαθμός κάνει ένα παιχνίδι..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Το ΟΚ είναι το 5 που βρίσκεται και στη μέση. Γενικά η νοοτροπία του κόσμου με τις βαθμολογίες έχει αρχήσει να ξεφεύγει και αν δούν κάτι κάτω από 8 το θεωρούν σκουπίδι, ενώ δεν είναι έτσι. Τους πείραξε λέει το 6,5 λες και ο βαθμός κάνει ένα παιχνίδι..

Παντως στο metacritic ο κοσμος του εχει βαλει μεσο ορο 7 και ενω εχει πολλες καλες κριτικες καποιοι το εχουν χαντακωσει με κατι μηδενικα οποτε απο αυτο και μονο καταλαβαινεις οτι δεν ειναι για ολα τα γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, icenex said:

Παντως στο metacritic ο κοσμος του εχει βαλει μεσο ορο 7 και ενω εχει πολλες καλες κριτικες καποιοι το εχουν χαντακωσει με κατι μηδενικα οποτε απο αυτο και μονο καταλαβαινεις οτι δεν ειναι για ολα τα γουστα.

Ο κόσμος ποτέ δεν ξέρει τι θέλει, το έχει αποδείξει αρκετές φορές. Εδώ υπήρξαν περιπτώσεις που έκραξαν τα 8αρια του Detroit..

Προφανώς δεν είναι για όλα τα γούστα, κανένα παιχνίδι δεν μπορεί να καλύψει τέτοιο φάσμα (εκτός κι αν πρόκειται για το A Way Out :P ).Αλλά η νοοτροπία του κόσμου με τις βαθμολογίες πρέπει να αλλάξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα ειναι δυνατον ενα παιχνιδι να παρει μηδεν? Δηλαδη οι τυποι που του εβαλαν μηδεν δεν βρηκαν τιποτα που να αξιζει να παρει καποιον βαθμο?Γραφικα, ηχος, Voice acting, gameplay, κτλ.Δηλαδη θελουν να μας πουνε οτι τιποτα απο ολα αυτα δεν αξιζε εστω εναν βαθμο.Ενταξει μιλαμε για τραγικα πραγματα κανει μπαμ οτι καποιους τους εχει τσουξει κατι υπερβολικα και το χαντακωσαν ετσι.Καταλαβαινω καποιος να εχει βαρεθει τετοιου ειδους παιχνιδια κτλ αλλα μην απαξιωνεις αλλους τομεις του παιχνιδιου γιατι ετσι..Τεσπα πιο πολυ παιρνω στα σοβαρα κριτικες του τυπου 6-8 παρα τις υπολοιπες.Γιατι βλεπω fanboys vs hater ειναι η φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JohnVani18 είπε

Κακώς αναρωτιέσαι, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το έπαιξαν λεπτό ή να έχουν PS4. :P 

Σωστα εχουμε κ αυτους που απο την ζηλια τους που δεν εχουν ps4 και δεν μπορουν να το παιξουν στο pc ή στο xbox ψηφιζουν ετσι...Τον ειχα ξεχασει τον συγκεκριμενο καρκινο ανθρωπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...