Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Ε ναι πήγε η αλεπού να τα κάνει κρεμαστάρια αλλά δε :P Το World War Z είναι αντιγραφή των παλαιότερων και δεν έχει σχέση .

Λίγο ξενερα είναι μέχρι να συνηθίσω να μη πηγαίνω μέσα στις ορδές  λιγο τα QTE με τσατίζουν 

 

Εμένα η μόνη μου κριτική στο παιχνίδι περιορίζεται ότι περίμενα να προσθέσουν σε αυτό που είχα δει στην E3: Το game σου με το horde και το πως θα το κάνεις outsmart στυλ zelda με το περιβάλλον.

Τώρα για ιστορίες και inventories μου είναι αδιάφορα.

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Παντως ολα αυτα που λες Sir, το days gone εχει βαθμολογηθει καλυτερα(72)

Στα αλλα βλεπω 66(WWZ), και τα αλλα 60, 66, 69

Oχι οτι εχει σημασια, πανω κατω στα ιδιο επιπεδο θα ειναι ολα, αν εξαιρεσεις τα production values του Days gone.

 

Αυτό είναι τεράστια συζήτηση. Εν μέρει θέλω να καταδείξω ότι τα score είναι ΓΤΠ.

Το μόνο score που θα λάμβανα υπόψη σαν review είναι του Εdge magazine.

Όχι του Gamespot σίγουρα ή του IGN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε
 
 
 
9 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αυτό είναι τεράστια συζήτηση. Εν μέρει θέλω να καταδείξω ότι τα score είναι ΓΤΠ.

Το μόνο score που θα λάμβανα υπόψη σαν review είναι του Εdge magazine.

Όχι του Gamespot σίγουρα ή του IGN

Δεν ειναι οτι εμπιστευομαι καποιο site λιγοτερο απο καποιο αλλο( το edge το εμπιστευομαι αρκετα παντως), αλλα οτι σε γενικες γραμμες εχουν εναν ιδιο τροπο που βαθμολογουν οποτε στο τελος βγαινει ενα συμπερασμα στο metascore. Μπορουν να συγκριθουν δηλαδη παιχνιδια αν υπαρχει παρομοια ''μοναδα μετρησης''. Ο γενικος βαθμος του μετακριτικ δινει κατι τετοιο κατ'εμε.

Με αυτην την λογικη δεν μπορω να σκεφτω οτι ειναι αδικος και ο βαθμος του days gone. Γιατι το διαβαζω αρκετα. Ουτε υπερτιμημενο καποιο παιχνιδι. Εχω εμπιστοσυνη στο τελικο score.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Sir_Teraflop said:

Καλό είναι να προσγειώνεστε μερικοί - όπως και η Sony. Τα ίδια score και καλύτερα πήραν τα Sea of Thieves, State of Decay, Crackdown - αλλά αυτά ήταν flops όχι exclusive.... ή έτσι μας λέγανε κάποιοι.

 

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/days-gone

 

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/state-of-decay-2

 

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/crackdown-3

 

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/sea-of-thieves

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει βλέπω σύγκριση days gone με την τραγική απογοήτευση crackdown 3 και μετανοιωνω την ώρα που ποσταρα...

Ή το state of decay 2 που ήταν δέκα φορές χειρότερο από το low budget αρχικό state of decay.. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, james9tito είπε

Εντάξει βλέπω σύγκριση days gone με την τραγική απογοήτευση crackdown 3 και μετανοιωνω την ώρα που ποσταρα...

Ή το state of decay 2 που ήταν δέκα φορές χειρότερο από το low budget αρχικό state of decay.. 

Hold your fire! :D

Δες παραπάνω που αναφέρομαι :)

 

production times, χρήματα, exclusivity =/= ποιότητα, hype που κάνει ενίοτε και backfire και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες 

45 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά για ακόμα μια φορα χωρίς παρεξήγηση άτομα που δεν έχετε καν PS4 wtf εκφέρεται γνώμες και βασικά wtf είστε σε αυτό το forum?!

Και playstation να μην έχει κάποιος - δεν μπορεί να βλέπει click-bait bandwagon άρθρα από δήθεν reviewers και να μην αντιδράει. Γιατί η φωτιά θα έρθει και στο σπίτι του (βασικά το ανάποδο συνέβη).

Για το Gamespotflop μιλάω.... με τους fake κοπι-παστε reviewers όπως είδαμε πρόσφατα.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Και playstation να μην έχει κάποιος - δεν μπορεί να βλέπει click-bait bandwagon άρθρα από δήθεν reviewers και να μην αντιδράει. Γιατί η φωτιά θα έρθει και στο σπίτι του (βασικά το ανάποδο συνέβη).

Για το Gamespotflop μιλάω.... με τους fake κοπι-παστε reviewers όπως είδαμε πρόσφατα.

Στην περίπτωση αυτή fair enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τιποτα για το ιδιο το παιχνιδι θα γραφτει στο θεμα ή θα γεμισουμε και αλλες σελιδες με τις βαθμολογιες? :)

Ελεος δηλαδη,τι δουλεια εχουν τα αλλα τα exclusives του xbox στο θεμα αυτο?Αν θελετε ορισμενοι να αντιδρασετε στα reviews,φτιαξτε account στα site αυτα και πηγαινετε να τους κραξετε οπως κανουν και ποσοι αλλοι.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος έχει θέμα με fps drops καθώς οδηγάει ας δοκιμάσει restart, αν δεν τότε σβήστε κάνα game αλλιώς rebuild το database. Το game δεν γουστάρει το rest mode.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράψω άποψη το βραδάκι λογικά

 

20190427_145142.jpg.fc4a4a700c8a60b3b6edeef811dc64c3.jpg

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 Το game δεν γουστάρει το rest mode.

Ευτυχως δεν το χρησιμοποιω ποτε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβουλή για νέους οδηγούς, άμα τρακάρεις ακόμα και με χαλαρή ταχύτητα πεθαίνεις. :D No shit θα μου πείτε αλλα δεν κάνω πλακα αλήθεια in-game πεθαίνεις για την πλακα. ;)

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα 

πριν λιγο στουκαρα σε ενα δενδρο δεν επαθα τιποτα...μαλλον πηγαινα υπερβολικα αργα.

Το πρωτο 2ωρο μου φαινεται αρκετα θετικο. 2 αρνητικα εχω εντωπισει, τον χειρισμο των οπλως που ειναι καπως λογικο και το μικρο loading μεταξυ cinematic και μη.Μιας και με αφηνει και με πιανει στο ιδιο ακριβως κομματι. Ποιος ο λογος για αυτο το Loading του ενος δευτερολεπτου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο παιχνιδάκι αλλά τα bugακια του τα έχει δυστυχώς.

Το χειρότερο που βρήκα είναι με τα saves:

Ολοκλήρωσα μια αποστολή, πάω στην μηχανή μου και κάνω manual save. Πάω μετά σε ένα φυλάκιο, κουτσά στραβά το ολοκληρώνω αλλά το μετάνιωσα και είπα άσε να κάνω load, να παίξω καμιά άλλη αποστολή και μετά θα ξανάρθω να βγάλω το φυλάκιο σωστά. Κάνω load το manual save, με έβγαλε στην περιοχή που είχα κάνει save αλλά... το φυλάκιο φαινόταν ολοκληρωμένο!

Επίσης μου έτυχε μια φορά να κοπεί για κάποιον λόγο ένας διάλογος στην μέση με αποτέλεσμα να χάνεις λίγο απ την ιστορία, έκανα load και την δεύτερη φορά σωστά έπαιξε σωστά .

Μια άλλη φορά ολοκλήρωσα μια αποστολή και μετά δεν γινόταν τίποτα... την έπαιξα άπειρες φορές και δεν γινόταν απλά τίποτα. Έκλεισα το παιχνίδι, το ξανάνοιξα, ξαναέπαιξα την αποστολή και τότε μόνο έπαιξε ένας διάλογος στον ασύρματο και μπόρεσα να συνεχίσω

Τώρα είμαι σε φάση που απ την μια θέλω να το παίξω απ την άλλη σκέφτομαι να το αφήσω λίγο μήπως και διορθώσουν τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να κάνει autosave πάρα να μη κάνει καθόλου . Διορθωμένο είναι δε ξέρω αν είναι θέμα τύχης η αν έχω προχωρήσει λίγο και δεν είχα πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...