Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, babality είπε

προς το τελος σπαει μπαλες ασχημα το game. το τρεχω να δω το τελος βαρεθηκα τη ζωη μου. αν βαλεις και τα κουσουρια που εχει ενα 6/10 ειναι αναποφευκτο.

Το έχω φτάσει στο σημείο που έχουν ξεκλειδωθεί στον χάρτη οι φωλιές με τα κοράκια, δεν τελειώνει ποτέ.

Με κούρασε που μπορώ να κουβαλάω μόνο 3 Molotof, δεν φτάνουν.Με έχει κουράσει λίγο, δεν νομίζω να το ξαναπαίξω, μάλλον θα το πουλήσω.

Θα αγοράσω πχ το LOU 2 και θα μου φανεί παιχνιδάρα, σίγουρα κάποια επίπεδα παραπάνω, το Day's Gone έχει αδύναμο shooting.

Σχετικά με τα bugs απορώ πως κάποιοι το έπαιξαν πρίν τα patches, τώρα έχει λίγα.

Είχα ρωτήσει πως βλέπω πόσες ώρες έχω παίξει και δεν πήρα απάντηση, μάλλον δεν γίνεται στο συγκεκριμένο, υπολογίζω ότι έχω παίξει κάπου 40 ώρες.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Είχα ρωτήσει πως βλέπω πόσες ώρες έχω παίξει και δεν πήρα απάντηση, μάλλον δεν γίνεται στο συγκεκριμένο, υπολογίζω ότι έχω παίξει κάπου 40 ώρες.

Δεν υπαρχει επιλογη για το συγκεκριμενο παιχνιδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το έχω φτάσει στο σημείο που έχουν ξεκλειδωθεί στον χάρτη οι φωλιές με τα κοράκια, δεν τελειώνει ποτέ.

Με κούρασε που μπορώ να κουβαλάω μόνο 3 Molotof, δεν φτάνουν.Με έχει κουράσει λίγο, δεν νομίζω να το ξαναπαίξω, μάλλον θα το πουλήσω.

Θα αγοράσω πχ το LOU 2 και θα μου φανεί παιχνιδάρα, σίγουρα κάποια επίπεδα παραπάνω, το Day's Gone έχει αδύναμο shooting.

Σχετικά με τα bugs απορώ πως κάποιοι το έπαιξαν πρίν τα patches, τώρα έχει λίγα.

Είχα ρωτήσει πως βλέπω πόσες ώρες έχω παίξει και δεν πήρα απάντηση, μάλλον δεν γίνεται στο συγκεκριμένο, υπολογίζω ότι έχω παίξει κάπου 40 ώρες.

Μπορείς να τις καις με βέλη με φωτιά και όχι μόνο με μολότοφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jpil είπε

Μπορείς να τις καις με βέλη με φωτιά και όχι μόνο με μολότοφ.

Εχω το heavy machine gun, οχι το τόξο.Νομίζω πως υπάρχει skill upgrade για να κουβαλάς παραπάνω molotof.Πάντως δεν θυμάμαι να είχα βέλη με φωτιά στο τόξο.Κάποιες φορές που δεν είχα molotof, έριχνα το μπιτόνι με την βενζίνη στην φωλιά, του έριχνα 1 σφαίρα και η φωλιά έπαιρνε φωτιά.

Η 1η κατηγορία είναι η πιο σημαντική, αυτή αναβάθμισα πρώτα, εξάλλου πολλά skills απο τις υπόλοιπες κατηγορίες απαιτούν πολλά skill points.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εχω το heavy machine gun, οχι το τόξο.Νομίζω πως υπάρχει skill upgrade για να κουβαλάς παραπάνω molotof.Πάντως δεν θυμάμαι να είχα βέλη με φωτιά στο τόξο.Κάποιες φορές που δεν είχα molotof, έριχνα το μπιτόνι με την βενζίνη στην φωλιά, του έριχνα 1 σφαίρα και η φωλιά έπαιρνε φωτιά.

Η 1η κατηγορία είναι η πιο σημαντική, αυτή αναβάθμισα πρώτα, εξάλλου πολλά skills απο τις υπόλοιπες κατηγορίες απαιτούν πολλά skill points.

μεχρι το τελος θα τα εχεις αναβαθμισει σχεδον ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2020 στις 12:19 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Το έχω φτάσει στο σημείο που έχουν ξεκλειδωθεί στον χάρτη οι φωλιές με τα κοράκια, δεν τελειώνει ποτέ.

Με κούρασε που μπορώ να κουβαλάω μόνο 3 Molotof, δεν φτάνουν.Με έχει κουράσει λίγο, δεν νομίζω να το ξαναπαίξω, μάλλον θα το πουλήσω.

Δεν έχεις ξεκλειδώσει ακόμα προφανώς το skill για να κουβαλάς διπλάσια items περισσότερα πυρομαχικά κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Δεν έχεις ξεκλειδώσει ακόμα προφανώς το skill για να κουβαλάς διπλάσια items περισσότερα πυρομαχικά κτλπ.

Ναι, θα τσεκάρω πόσα skill points χρειάζεται, έχω μερικά.

Εγινε το εξής περίεργο.Ξαφνικά το R2 δεν λειτουργεί σε κανένα όπλο.Υπέθεσα πως χάλασε.Ομως πχ στο COD WW2 και στο MW λειτουργεί, πως γίνεται αυτό;Bug; Διαφορετική ευαισθησία;

Ημουν έτοιμος να ανοίξω το χειριστήριο, το ίδιο είχε συμβεί και στο BTF 1 σε συγκεκριμένο όπλο σε sniper.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/7uap87/r2_button_does_not_work_on_certain_games/

https://amp.reddit.com/r/DaysGone/comments/dbwcn3/r2_button_bug/

Την προηγούμενη φορά που το έπαθε για 1η φορά λειτούργησε με άλλο χειριστήριο, τώρα δεν το δοκίμασα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το παιχνίδι μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις προσωπικά! Δεν με δυσκόλεψε πολύ, μόνο λίγο στις ορδές που εκεί απλά με καθυστέρησε λίγο προς το να το τελειώσω! Το απόλαυσα και με το παραπάνω, κατάφερα να το κάνω πλατίνα (είναι εύκολη θεωρώ) ! Το σημαντικότερο, δεν με κούρασε σε όλη την διάρκεια. Επίσης έχει συμπαθητική ιστορία και όταν την τελειώσεις έχει  συνέχεια, δείχνει και άλλα πράγματα! Το μόνο πρόβλημα που έχω γενικά είναι ο χρόνος γιατί έκανα ένα δίμηνο περίπου να το τελειώσω! Οικογενειακές υποχρεώσεις☺️! Λέω να συνεχίσω με Last of us 2 η ghost of tsushima! Μην το παρατάτε άμα το έχετε ξεκινήσει! Αξίζει πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Επειδή αυτές τις μέρες το έχω πάρει λίγο αμπάριζα το συγκεκριμένο game μπας και το τερματίσω, έχω μια απορία: πόσο πιο κακή δουλειά μπορούσαν να κάνουν στην διαχείριση των πόρων του συστήματος; Σε PS4 Slim είμαι και κάθε τόσο τρώει κάτι απίστευτα spikes στα καρέ του, ειδικά όταν καβαλάω την μηχανή. Επίσης, τι φάση είναι αυτή με τα textures που δεν προλαβαίνουν να φορτώσουν στα cinematics;

Πώς τα κυκλοφορούν έτσι τα games τους και ζητάνε τα ίδια λεφτά που ζητάνε για τίτλους πρώτης γραμμής, έλεος κάπου. Στην Sony δεν το έπαιξαν το game πριν το κάνουν publish;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Επειδή αυτές τις μέρες το έχω πάρει λίγο αμπάριζα το συγκεκριμένο game μπας και το τερματίσω, έχω μια απορία: πόσο πιο κακή δουλειά μπορούσαν να κάνουν στην διαχείριση των πόρων του συστήματος; Σε PS4 Slim είμαι και κάθε τόσο τρώει κάτι απίστευτα spikes στα καρέ του, ειδικά όταν καβαλάω την μηχανή. Επίσης, τι φάση είναι αυτή με τα textures που δεν προλαβαίνουν να φορτώσουν στα cinematics;

Πώς τα κυκλοφορούν έτσι τα games τους και ζητάνε τα ίδια λεφτά που ζητάνε για τίτλους πρώτης γραμμής, έλεος κάπου. Στην Sony δεν το έπαιξαν το game πριν το κάνουν publish;

Ισχύει, νομίζω πως το κάνει κυρίως όταν ζεσταίνεται λίγο η κονσόλα.Επίσης κάποιες φορές τρώει φρίκες, πχ σε 1 δωμάτιο μου έδειχνε τα αντικείμενα (ammo, health κλπ) στον αέρα χωρίς τα έπιπλα μέσα.

Η μια φορά το μπιτόνι της βενζίνης στον αέρα.

Προχθές είχα κάψει μια φωλιά αλλά δεν την μέτρησε, την έδειχνε στον χάρτη.Εκανα restart checkpoint και την έκαψα πάλι.

Πάντως ωραίο παιχνίδι με ωραία ιστορία, για open world δικαιολογούνται κάποια μικρά bugs.

Το μόνο σπαστικό μέρος του, είναι το κυνηγητό με την μηχανή.

Για 20-25€ αξίζει.Εχει πολλές ώρες gameplay, ειδικά αν κάνεις και τα side quests, αλλά δυστυχώς δεν τις εμφανίζει.

Νομίζω πως δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι τέτοιου είδους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, AntiCambeR said:

Ισχύει, νομίζω πως το κάνει κυρίως όταν ζεσταίνεται λίγο η κονσόλα.Επίσης κάποιες φορές τρώει φρίκες, πχ σε 1 δωμάτιο μου έδειχνε τα αντικείμενα (ammo, health κλπ) στον αέρα χωρίς τα έπιπλα μέσα.

Η μια φορά το μπιτόνι της βενζίνης στον αέρα.

Προχθές είχα κάψει μια φωλιά αλλά δεν την μέτρησε, την έδειχνε στον χάρτη.Εκανα restart checkpoint και την έκαψα πάλι.

Πάντως ωραίο παιχνίδι με ωραία ιστορία, για open world δικαιολογούνται κάποια μικρά bugs.

Το μόνο σπαστικό μέρος του, είναι το κυνηγητό με την μηχανή.

Για 20-25€ αξίζει.Εχει πολλές ώρες gameplay, ειδικά αν κάνεις και τα side quests, αλλά δυστυχώς δεν τις εμφανίζει.

Νομίζω πως δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι τέτοιου είδους.

Πολλά bugs, είχα καιρό να παίξω τόσο buggy game. 

Σε γενικές γραμμές μέτριο προς καλό game, θα του έβαζα ένα 6/10. Έχει ενδιαφέρον setting, τα μόνα games που θυμάμαι να εκτυλίσσονται στο Oregon είναι το Fallout 2 (εν μέρει) και το Gone Home, δεν μου έρχεται άλλο στο μυαλό και για μένα είναι και ενδιαφέρουσα η χρονική περίοδος του zombie apocalypse που εκτυλίσσεται. Συνήθως βλέπουμε games κοντά στην outbreak day (όπως τα πρώτα Resident Evil) ή 30 χρόνια μετά (όπως το tLoU ή το Mad Max), δεν έχουμε ξαναδεί game να το πιάνει δύο χρόνια μετά, με τον κόσμο να προσπαθεί να ξανασταθεί στα πόδια του. Και οκ, το Sons of Anarchy να συναντά το Walking Dead έχει λίγη πλάκα, αν και ο Deacon είναι λίγο αυτιστικός ώρες ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πολλά bugs, είχα καιρό να παίξω τόσο buggy game. 

Σε γενικές γραμμές μέτριο προς καλό game, θα του έβαζα ένα 6/10. Έχει ενδιαφέρον setting, τα μόνα games που θυμάμαι να εκτυλίσσονται στο Oregon είναι το Fallout 2 (εν μέρει) και το Gone Home, δεν μου έρχεται άλλο στο μυαλό και για μένα είναι και ενδιαφέρον η χρονική περίοδος του zombie apocalypse που εκτυλίσσεται. Συνήθως βλέπουμε games κοντά στην outbreak day (όπως τα πρώτα Resident Evil) ή 30 χρόνια μετά (όπως το tLoU ή το Mad Max), δεν έχουμε ξαναδεί game να το πιάνει δύο χρόνια μετά, με τον κόσμο να προσπαθεί να ξανασταθεί στα πόδια του. Και οκ, το Sons of Anarchy να συναντά το Walking Dead έχει λίγη πλάκα, αν και ο Deacon είναι λίγο αυτιστικός ώρες ώρες.

Απορώ πως το έπαιξαν κάποιοι στις αρχές, πρίν βγούν patches που ήταν γεμάτο bugs.

Αυτιστικός εννοείς στα cinematics που κοιτάει το απέραντο σαν να έχει διανοητικό πρόβλημα;

Το Mad Max το είχα ξεκινήσει αλλά το έχω παρατήσει.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, AntiCambeR said:

Απορώ πως το έπαιξαν κάποιοι στις αρχές, πρίν βγούν patches που ήταν γεμάτο bugs.

Αυτιστικός εννοείς στα cinematics που κοιτάει το απέραντο σαν να έχει διανοητικό πρόβλημα;

Το Mad Max το είχα ξεκινήσει αλλά το έχω παρατήσει.

Ναι, στα cinematics είναι σε φάση "φακ οφ Skizzo, δεν είμαι το errand boy σου" και εκεί που λες θα παίξουν μπουνιές, στα καπάκια λέει "ας το κάνουμε". Wtf, καμία συνοχή στον εαυτό του. 

Mad Max παιχνιδάρα, πολύ άντρας ο Max. Μοιάζει με το Days Gone αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Υπηρχαν στις πιο πισω σελιδες ατομα παντως που το θεωρουν παιχνιδι της χρονιας  και απο τα καλυτερα exclusives του Ps4,αρα οι ειναι οπως το δει κανεις υποθετω :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα cinematics ηταν απο τα πρωτα αρνητικα πραγματα που παρατηρησα και εγω(το πηρα λιγο μετα το launch) και κανουν μπαμ γιατι ειναι με το που ξεκιναει το παιχνιδι..Περιμενα να εχει φτιαχτει μετα απο τοσο καιρο γιατι προσφατα εκανα αλλο ενα playthrough γιατι δεν το ειχα κανει πλατινα και ηθελε και ng+ για καποια ακομη achievement μιας και ειμαι καμενος με αυτα και ειδα οτι ακομη και μετα απο τοσα patch αυτο συνεχιζει να ειναι προβλημα μαζι και με καποια αλλα.

Θελω να δω τι θα γινει με το παιχνιδι στο 5 και κατα ποσο θα βοηθησει το πιο δυνατο συστημα.Και τα loading times την πρωτη φορα η οταν εκανες load αλλο save ηταν τραγικα.Για μενα το παιχνιδι ητανε 7/10 και ειχε τα θεμελια να γινει και 9/10 αλλα δυστυχως δεν...Αλλα δινω ελαφρυντικο στην εταιρεια μιας και ητανε η πρωτη τους προσπαθεια και ηταν τιμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...