Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη για να καταλαβω στο θεμα εδω μπηκες απλα για να γραψεις να μην αγορασει/παιξει κανεις το συγκεκριμενο παιχνιδι ακομα και τωρα στα 20ευρωμπας και το δωσει καποτε η Sony δωρεαν στο ps plus?

Και την λες κιολας στους προηγουμενους οι οποιοι εγραψαν για το παιχνιδι του θεματος.

Οτι να ναι,κυριολεκτικα ομως....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δηλαδη για να καταλαβω στο θεμα εδω μπηκες απλα για να γραψεις να μην αγορασει/παιξει κανεις το συγκεκριμενο παιχνιδι ακομα και τωρα στα 20ευρωμπας και το δωσει καποτε η Sony δωρεαν στο ps plus?

Και την λες κιολας στους προηγουμενους οι οποιοι εγραψαν για το παιχνιδι του θεματος.

Οτι να ναι,κυριολεκτικα ομως....

Εγραψα 1 εκδοχή την οποία δικαολόγησα, εσύ όμως το "τράβηξες".Δεν την είπα σε κανέναν.

Εντάξει, μπορεί να θεωρηθεί off topic, αλλά μέχρι εκεί, δεν θα χαλάσει το status του forum.

Δηλαδή ενοχλήθηκες απο το post μου και σκέφτηκες να γράψουμε μερικά ακόμα;Η θες να το παίξεις ηθικός και by the book;

Είμαι χρόνια στο forum και έχω διαβάσει πολλά post δικά σου, έχεις την τάση να διορθώνεις και να έρχεσαι σε αντιπαράθεση, κάτι που εγώ δεν το κάνω.Για αυτό τον λόγο σου την έχουν πεί κάποιοι.

Φυσικά έχεις γράψει πολλά post στα οποία έχω συμφωνήσει με like η thanks.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ψήνω σε αυτή την τιμή το Days Gone. Να ρωτήσω, μοιάζει με το Mad Max σε gameplay και «ελαφρότητα»; Εάν ναι θα πάω σήμερα να το τσιμπήσω.

11 hours ago, AntiCambeR said:

Υπάρχει πάντως και η πιθανότητα να το δώσει αργότερα το Plus.Κάποιοι που έχουμε αγοράσει συγκεκριμένα παιχνίδια τα έδωσε αργότερα το Plus και ξενερώσαμε.

Κατ' αρχάς δεν έχουν όλοι PS+, αλλά απ' όσους ξέρω που έχουν ποτέ κανένας δεν είπε «όχι γμτ, γιατί έδωσε αυτό το game, το έχω ήδη».

Στην χειρότερη περίπτωση πουλάς το game που αγόρασες και το κρατάς digital από το PS+.

Και όχι, δεν είναι λογική αυτή, τουλάχιστον δεν ταιριάζει σε όποιον θέλει να λέει ότι στηρίζει την βιομηχανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Υπάρχει πάντως και η πιθανότητα να το δώσει αργότερα το Plus.Κάποιοι που έχουμε αγοράσει συγκεκριμένα παιχνίδια τα έδωσε αργότερα το Plus και ξενερώσαμε.

Ξενερωνεις οταν εχεις το δισκακι και σου προσφερει το ιδιο παιχνιδι δωρεαν αλλα με την πρυποθεση να δινεις 10 ευρω/μηνα;

Η τωρινη τιμη ειναι 20 ευρω (2 μηνες plus) και το εχεις retail

Επεξ/σία από -Dimitris-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το ψήνω σε αυτή την τιμή το Days Gone. Να ρωτήσω, μοιάζει με το Mad Max σε gameplay και «ελαφρότητα»; Εάν ναι θα πάω σήμερα να το τσιμπήσω.

Γιατί δεν βλέπεις κάνα review η gameplay dude?! Open-world με checklist που οδηγάς είναι, μοιάζει και δεν μοιάζει με Mad Max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/5/2020 στις 10:08 ΠΜ, Fulgore είπε

Εγω παλι  πιστευω οτι ειναι τερμα overrated το παιχνιδι στα ματια πολλων. Προφανως και αξιζει στα 20ευρω το παιχνιδι,ειδικα μιας και εχει παρει και καποια patch βελτιωσης απο day one.

Αλλα κατι σχολια που διαβαζω στο internet με αποψεις κοσμου οτι ειναι λεει ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχουν παιξει και αυτης της γενιας,ειναι τερμα υπερβολικα σχολια,εκτος αν δεν εχουν παιξει πολλα παιχνιδια σε αυτη την γενια.

Καλο παιχνιδι overall που εχει τις στιγμες του,αλλα απεχει πολυ να μπει στα κορυφαια αυτης της γενιας βλεπε Witcher 3,Red Dead 2 και παει λεγοντας.

Ουτε η ιστορια του ειναι τιποτα το ιδιαιτερο,το gameplay/gunplay επισης δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και σαν open world παιχνιδι,απλα σου γεμιζει ωρες με το πηγαινε ελα και τα quest ειναι τα κλασσικα του τυπου πηγαινε εκει σκοτωσε αυτο στο μεγαλυτερο κομματι.

Η ιδεα των nero points ειναι καλη μεν,αλλα ειναι κακο το να πρεπει να καθομαι να ασχοληθω με αυτα για να μπορω να μαθω το μεγαλυτερο μερος του backstory,το οποιο επρεπε απο μονο του το παιχνιδι να μου το παρουσιασει.

Το μεγαλυτερο παραπονο μου απο το παιχνιδι ειναι και στο πως ειναι δομημενο. Εχεις 3 κεντρικα camps που κανεις τις δουλειες για αυτα,αλλα ολο τον εξω κοσμο απο απειλες στην ουσια πρεπει να τον σκοτωσεις μονος σου.

Ακομα και τις ορδες των zombie/freakers. Για ποιο λογο να σε βοηθησει ξερω γω η ομαδα απο τα camps που ανεβαζεις φιλια. Μπα,κατσε τρεχα μονος σου σε ολο το map να τα βαλεις μονος σου γιατι....''λογικη''.

Το έχουμε πει πολλές φορές. Ο καθένας έχει τα γούστα του. Νομίζω ότι το καταλάβαμε όλοι μας αυτό καλά με το Death Stranding. Δεν είναι όλα τα games για όλους. Εγώ παράδειγμα να σου γράψω ότι ευχαριστηθήκα πολύ το game γιατί είχα καιρό να δω (από εποχή Dying Light) καλό zombie game. Σε αντίθεση με το Witcher 3 που μου φάνηκε βαρετό, ειδικά το combat system. Αυτό να δεις πόσο overrated μου φάνηκε εμένα. Και όλα αυτά που γράφεις για το Days Gone, ισχύουν ως ένα μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό στο Witcher 3 που εκθειάζουν πολλοί (ανούσιο open world, gameplay όχι κάτι το ιδιαίτερο, κ.τ.λ.). Και τέλος, για κάποιο λόγο, πολλοί ξεχνάνε παιχνίδια όπως το Dark Souls 3 και το Bloodborne. Πρόσεξε, δεν γράφω ότι πρέπει να θεωρούνται ως τα καλύτερα της γενιάς, αλλά μια αναφορά καλό θα ήταν. Ως ένα βαθμό βέβαια το καταλαβαίνω, δεν είχε πέσει τόση διαφήμιση σε αυτά τα games όσο σε games όπως το Witcher 3 και το RDR2.

Κλείνοντας, να αναφέρω ότι ο σκοπός του post δεν είναι να σου ''την πω'' ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση. Απλώς, όπως βλέπεις και από άλλους που σου απάντησαν εκτός από εμένα, τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς για εσένα είναι απλώς αδιαφόρα για κάποιους άλλους (και το αντίθετο βέβαια).

 

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Απλώς, όπως βλέπεις και από άλλους που σου απάντησαν εκτός από εμένα, τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς για εσένα είναι απλώς αδιαφόρα για κάποιους άλλους (και το αντίθετο βέβεια).

1 ατομο βασικα μου ειπε οτι δεν ειναι του γουστου του τα παιχνιδια που λες,ποιοι αλλοι μου απαντησαν? :P

Το οτι δεν μπορει να αρεσει ενα παιχνιδι το ιδιο σε ολους ειναι ψιλο αυτονοητο,δεν χρειαζεται καν να το γραψουμε.

Spoiler

 

Οσο για το Witcher 3,μονο βαρετο και overrated δεν ειναι,ειδικα για οποιον εχει παιξει και τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας(μιας και μιλαμε για sequel που πολλοι το ξεχνανε κλασσικα).

Αυτο δεν σημαινει ομως οτι σαν παιχνιδι ειναι τελειο,και οντως το συστημα μαχης του δεν ειναι απο τα δυνατα του σημεια.

Και για το Death Stranding μακαρι να ηταν ετσι στην πραξη. Οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν αν ειναι του γουστου τους ή οχι γιατι πολυ απλα δεν το δοκιμασαν/επαιξαν καθολου.

Δεν εχω πετυχει πολλα ατομα να το επαιξαν,να το τελειωσαν και να το εθαψαν μετα. Αντιθετως οι περισσοτεροι που το εθαψαν,δεν το ξεκινησαν καν.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικο και αναμενομενο γιατι ελαχιστοι(απο το forum αν δεις προηγουμενες σελιδες) ασχοληθηκαν με αυτο περυσι που ηταν ακριβοτερο, και τωρα που εχουμε τα του ιου και πεφτουν μπολικες αναβολες,εκατσε λουκουμι η χαμηλοτερη τιμη.

Αν ειχε βγει το Cyberpunk ή το last of us αυτη την περιοδο,εσυ νομιζεις οτι θα εβλεπες μεγαλη συμμετοχη/ενδιαφερον στο παρον θεμα? :P

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα ποσταρατε εδω και μου το θυμισατε οτι δεν το εχω βγαλει  το παιχνιδι στο τερμα επιπεδο δυσκολιας και ουτε στο new game +...

Παντως εγω που το ειχα παρει οταν πρωτοβγηκε κοινως δεν το πηρα 20 ευρω δεν εκλαψα ποτε τα χρηματα που εδωσα και τοτε υπηρχαν θεματακια με την αποδοση του παιχνιδιου (drop fps συναντησα μονο) και ηθελε αρκετα update να στρωσει. Το παιχνιδι το ευχαριστηθηκα και νομιζω στο 20αρικο ανεξαρτητως γουστων αξιζει να το τσιμπησετε εκτος αν δεν μπορειτε τα open world.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

1 ατομο βασικα μου ειπε οτι δεν ειναι του γουστου του τα παιχνιδια που λες,ποιοι αλλοι μου απαντησαν? :P

Το οτι δεν μπορει να αρεσει ενα παιχνιδι το ιδιο σε ολους ειναι ψιλο αυτονοητο,δεν χρειαζεται καν να το γραψουμε.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Οσο για το Witcher 3,μονο βαρετο και overrated δεν ειναι,ειδικα για οποιον εχει παιξει και τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας(μιας και μιλαμε για sequel που πολλοι το ξεχνανε κλασσικα).

Αυτο δεν σημαινει ομως οτι σαν παιχνιδι ειναι τελειο,και οντως το συστημα μαχης του δεν ειναι απο τα δυνατα του σημεια.

Και για το Death Stranding μακαρι να ηταν ετσι στην πραξη. Οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν αν ειναι του γουστου τους ή οχι γιατι πολυ απλα δεν το δοκιμασαν/επαιξαν καθολου.

Δεν εχω πετυχει πολλα ατομα να το επαιξαν,να το τελειωσαν και να το εθαψαν μετα. Αντιθετως οι περισσοτεροι που το εθαψαν,δεν το ξεκινησαν καν.

Για το Death Stranding, όπως ανέφερα, τα έχουμε ξαναπει. Δεν ξέρω αν και ποιός το έπαιξε, όπως επίσης δεν γνωρίζω και το ίδιο για το Witcher 3 ή το Days Gone. Δεν γνωρίζω αν αυτοί που κράζουν το Days Gone το έπαιξαν όντως και δεν νομίζω να το μάθω ποτέ αυτό. Εγώ προφανώς αναφέρομαι σε αυτούς που έπαιξαν αυτά τα games. Οι υπόλοιποι μπορούν να γράφουν αυθαίρετα ό,τι θέλουν.

Όσο για το Witcher 3, νομίζω τα έγραψα ξεκάθαρα στο πρώτο σχόλιό μου. Εσύ δεν το θεωρείς overrated, άλλοι το θεωρούν. Γούστα είναι αυτά και καλό είναι που ο καθένας έχει τα δικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Το ψήνω σε αυτή την τιμή το Days Gone.

Yποστηριζει gyro aim νομιζω. Θυμαμαι οτι το ηθελες στα παιχνιδια.

Και εγω το σκεφτομαι να το τσιμπησω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, PDS13 said:

Yποστηριζει gyro aim νομιζω. Θυμαμαι οτι το ηθελες στα παιχνιδια.

Και εγω το σκεφτομαι να το τσιμπησω.

Βλέπω ότι μοιάζει πολύ με Mad Max, απλά έχει ζόμπι και πιο πολλά δέντρα, θα το πάρω μάλλον, ήθελα κάτι ανάλαφρο πριν πέσω στα βαριά ναρκωτικά με το TLoU2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το mad max παρ'ολο που ηταν επαναλαμβανομενο, σαν game το ευχαριστηθηκα. Αν και καταλαβαινω γιατι το εθαψαν. Το days gone ειναι ερωτηματικο για μενα. Σε αλλους αρεσει πολυ, σε αλλους καθολου και εχει μετρια scores. Βεβαια διαβαζω οτι το εχουν βελτιωσει με τα updates αλλα δεν γνωριζω σε τι ακριβως και ποσο.

Πλακα πλακα εχουν και τα δυο 7αρι στο μετακριτικ.

Παντως παιζω ξανα το the last of us αυτη τη περιοδο πριν παω στο δευτερο μερος και δεν ξερω αν θελω παλι ζομπια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα δεν μου αρεσε καθολου παντως και το παρατησα καπου στην μεση.

Ο κοσμος του ειναι πολυ κακοφτιαγμενος και τοσο μικρος που συνεχεια περνας απο τα ιδια σημεια,πραγμα που εγω προσωπικα το βαρεθηκα σχετικα γρηγορα.

Και επειδη το level design του ειναι κακο το να οδηγεις με την μηχανη ειναι πιο πολυ εκνευριστικο παρα διασκεδαστικο.

Τωρα για 20 ευρω απο την μια ειναι καλα,αλλα απο την αλλη τωρα που το εχω δοκιμασει εγω θα τα εδινα καπου αλλου..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...