Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Στην τελική σούμα όπως λες το ίδιο γίνεται με fortnite, apex, lol, dota, cod και όλα τα battle royal βέβαια ένα ranked system θα βοηθούσε αλλά μετά δεν θα βρίσκει matches διότι αρκετοί μετά από κάποιο διάστημα το σταματάνε 

είναι παιχνίδι που θέλει παρέα για να παίξεις και να το ευχαριστηθείς 

Δεν θα 'βαζα την ντότα στο ίδιο καζάνι να σου πω την αλήθεια (η το lol αν και δεν εχω παίξει ποτέ) . Τα moba εξελίσσονται και αλλάζουν συνεχώς, επίσης είναι ανταγωνιστικά. 

Έχω 4.500 ώρες στη ντότα (ουτε καν ξέρω πόσες στη dota1) και πάντα γυρίζω για μεγαλύτερα διαστήματα. Νέοι ήρωες, αλλαγές στο map, νέα items και νέες αλλαγές στα objectives (shrines/outposts/neutral drops/runes κλπ) καθώς και το meta που δε μένει ποτέ ίδιο για παραπάνω απο 4-5 μήνες , κάνουν σχεδόν κάθε game μοναδικό, και η βελτίωσή σου στο παιχνίδι και ανταμοίβεται και αναγνωρίζεται .  Η ιδέα είναι η ίδια, αλλά οι υπόλοιπες μεταβλητές αλλάζουν. Για το competitive scene τι μπορώ να πω; Πολλές είναι οι φορές που προτιμώ να δω ένα τουρνουά στο twitch παρά ποδόσφαιρο/μπασκετ. 

Κάτι που ξέχασα να προσθέσω στο αρχικό reply και μου το θύμησες με τη dota είναι τα mechanics. Στο pubg είναι ελάχιστα και πολλές φορές το ότι κάποιος σε νίκησε δεν οφείλεται μόνο στο skill. Όσο καλός και να'σαι ένας κύκλος (που είναι θέμα τύχης) μπορεί να 'ναι μοιραίος :Ρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apostolis.Ch είπε

Δεν θα 'βαζα την ντότα στο ίδιο καζάνι να σου πω την αλήθεια (η το lol αν και δεν εχω παίξει ποτέ) . Τα moba εξελίσσονται και αλλάζουν συνεχώς, επίσης είναι ανταγωνιστικά. 

Έχω 4.500 ώρες στη ντότα (ουτε καν ξέρω πόσες στη dota1) και πάντα γυρίζω για μεγαλύτερα διαστήματα. Νέοι ήρωες, αλλαγές στο map, νέα items και νέες αλλαγές στα objectives (shrines/outposts/neutral drops/runes κλπ) καθώς και το meta που δε μένει ποτέ ίδιο για παραπάνω απο 4-5 μήνες , κάνουν σχεδόν κάθε game μοναδικό, και η βελτίωσή σου στο παιχνίδι και ανταμοίβεται και αναγνωρίζεται .  Η ιδέα είναι η ίδια, αλλά οι υπόλοιπες μεταβλητές αλλάζουν. Για το competitive scene τι μπορώ να πω; Πολλές είναι οι φορές που προτιμώ να δω ένα τουρνουά στο twitch παρά ποδόσφαιρο/μπασκετ. 

Κάτι που ξέχασα να προσθέσω στο αρχικό reply και μου το θύμησες με τη dota είναι τα mechanics. Στο pubg είναι ελάχιστα και πολλές φορές το ότι κάποιος σε νίκησε δεν οφείλεται μόνο στο skill. Όσο καλός και να'σαι ένας κύκλος (που είναι θέμα τύχης) μπορεί να 'ναι μοιραίος :Ρ 

στο pubg δεν πρέπει να παίζεις σαν τους Ρώσους cs:go, rush b πρέπει να παίζεις προσεκτικά και να ξέρεις να δουλεύεις τον στόχο με τις απαραίτητες καλύψεις και attachments στα όπλα αλλά όταν ένα παιχνίδι ξεκινάει - τελειώνει με τον ίδιο τρόπο κάποια στιγμή το βαριούνται πολλοί, πάρε παράδειγμα το lineage ένας που θα το πάρει σερί 24 ώρες θα βγάλει καλύτερα items από έναν που θα μπορεί να παίζει 2 ώρες (δεν βάζουμε στο σακί τους donators) εγώ προσωπικά τελευταία παίζω gta v rp server και είναι νομίζω αρκετά καλύτερα λόγο καραντίνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Apostolis.Ch είπε

Δεν θα 'βαζα την ντότα στο ίδιο καζάνι να σου πω την αλήθεια (η το lol αν και δεν εχω παίξει ποτέ) . Τα moba εξελίσσονται και αλλάζουν συνεχώς, επίσης είναι ανταγωνιστικά. 

Έχω 4.500 ώρες στη ντότα (ουτε καν ξέρω πόσες στη dota1) και πάντα γυρίζω για μεγαλύτερα διαστήματα. Νέοι ήρωες, αλλαγές στο map, νέα items και νέες αλλαγές στα objectives (shrines/outposts/neutral drops/runes κλπ) καθώς και το meta που δε μένει ποτέ ίδιο για παραπάνω απο 4-5 μήνες , κάνουν σχεδόν κάθε game μοναδικό, και η βελτίωσή σου στο παιχνίδι και ανταμοίβεται και αναγνωρίζεται .  Η ιδέα είναι η ίδια, αλλά οι υπόλοιπες μεταβλητές αλλάζουν. Για το competitive scene τι μπορώ να πω; Πολλές είναι οι φορές που προτιμώ να δω ένα τουρνουά στο twitch παρά ποδόσφαιρο/μπασκετ. 

Κάτι που ξέχασα να προσθέσω στο αρχικό reply και μου το θύμησες με τη dota είναι τα mechanics. Στο pubg είναι ελάχιστα και πολλές φορές το ότι κάποιος σε νίκησε δεν οφείλεται μόνο στο skill. Όσο καλός και να'σαι ένας κύκλος (που είναι θέμα τύχης) μπορεί να 'ναι μοιραίος :Ρ 

Βέβαια στο lol και στη dota έχεις το καρκίνωμα που λέγεται άλλοι 4 random.

Στο PUBG μπαίνεις να παίξεις solo και είναι πράγματι solo, το αν θα κερδίσεις δεν εξαρτάται από κανένα 16χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Βέβαια στο lol και στη dota έχεις το καρκίνωμα που λέγεται άλλοι 4 random.

Στο PUBG μπαίνεις να παίξεις solo και είναι πράγματι solo, το αν θα κερδίσεις δεν εξαρτάται από κανένα 16χρονο.

σωστός στο φουλ ας μην πούμε για τα τρολλ/afk μετά το 5 λεπτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2020 στις 5:36 ΜΜ, leros2004 είπε

Η μεγαλύτερη μάστιγα είναι το cheating , αυτό σε ξενερώνει περισσότερο 

Ο  γιουμα ο χουμα ο γιοκοχαμα ο ζιουζιτσου  κιχαουνιχαου ο νικιζιτσου ο χαοβικου  ο κουκουβαου  ο νιαουνιου στα τσακιδια ολοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Παίδες όποιος θέλει ας ρίξει ένα follow, streamάρω κυρίως pubgάκι :)


Thanks in advance 

 

Επεξ/σία από Doc1355
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Doc1355 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Παίδες όποιος θέλει ας ρίξει ένα follow, streamάρω κυρίως pubgάκι :)


Thanks in advance 

Και εδω τα στατιστικα του

https://pubg.op.gg/user/killer0321

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LIGHT1NG είπε

με 1-2 kills win σημαίνει φαρμ/κάμπινγκ βέβαια αφού μπορεί why not. 

Ε ναι αφου στριμαρει και τον βλεπουμε κιολας ποσο σωστα παιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

με 1-2 kills win σημαίνει φαρμ/κάμπινγκ βέβαια αφού μπορεί why not. 

Doc1355  είναι το username μου ρε μάγκες...trollάρουν τα παιδιά, φίλοι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...