Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, skotinos_frapes είπε

καλημερα παιδες, χρονια πολλα, ψαχνω ατομα για σκουαντ-ντουο φωτια !! :D

Χρόνια πολλά φίλε ,αλλά για να είναι μια οντως καλή μερα καλύτερα να μην παίξεις το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι ετσι;;

7 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Χρόνια πολλά φίλε ,αλλά για να είναι μια οντως καλή μερα καλύτερα να μην παίξεις το παιχνίδι. 

χαχαχα γιατι ετσι μαν;;

 

Επεξ/σία από skotinos_frapes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

PUBG - Πολλές καθυστερήσεις

Καλησπέρα,

έχει κανένα χρόνο που παίζω παιχνίδια καθώς έχω έλλειψη χρόνου και όρεξης. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με ένα θέμα που αντιμετωπίζω για άγνωστους λόγους.

Κατ’ αρχάς έτρεχα τα windows από SSD δίσκο και τα games από εσωτερικό HDD 2,5’’. Κάθε φορά που έμπαινα pubg πάντα άκουγα τους συμπαίκτες μου να έχουν φορτώσει το σημείο που «περιμένεις» να ξεκινήσει το παιχνίδι ενώ εμένα ακόμη φόρτωσε, μερικές φορές σε φάση να εχει βγει το αεροπλάνο κι εγώ ακόμη έβλεπα loading screen. Αλλάζω τον C και πάω από έναν Kingston και έναν WD blue. Αφαιρώ τον G: που ήταν για τα games και πλέον καθώς ο WD πιο μεγάλος τα τρέχω από εκει.

Έχουν μειωθεί κατά μερικά δευτερόλεπτα οι χρόνοι και τρέχω και σε υψηλότερα επίπεδα τα γραφικά αλλά και πάλι έχω θέματα φόρτωσης κι ενώ το σύστημα μου δε το λες και κακό, θα έλεγα ότι σε μερικές περιπτώσεις σε σχέση με αυτό φίλων είμαι καλύτερα.

Στοιχεία:
MOTHER: GIGABYTE 970A-UD3P
CPU: AMD FX8350 8CORE
GPU: RADEON RX580
RAM: 16GB αλλά εδώ και 2 χρόνια μου λέει ότι σε χρήση έχω 8. Και με windows 7 και με τα 10 τώρα δεν έχω καταφέρει να φτιάξω το πρόβλημα.

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ένας ssd θα βοηθούσε στο loading των παιχνιδιών. Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να βγάλεις άκρη με τις μνήμες , μήπως δεν πατάνε καλά ? μήπως έχει καεί το ενα dimm ??? πρέπει να το κοιτάξεις οπωσδήποτε.

Kαι ο επεξεργαστής είναι παλιός , εγώ ειχα εναν παρόμοιο με 16gb ραμ και δεν τράβαγε , πέρασα σε ryzen 3600 και πραγματικά καμία σχέση τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, sstratos είπε

Σίγουρα ένας ssd θα βοηθούσε στο loading των παιχνιδιών. Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να βγάλεις άκρη με τις μνήμες , μήπως δεν πατάνε καλά ? μήπως έχει καεί το ενα dimm ??? πρέπει να το κοιτάξεις οπωσδήποτε.

Kαι ο επεξεργαστής είναι παλιός , εγώ ειχα εναν παρόμοιο με 16gb ραμ και δεν τράβαγε , πέρασα σε ryzen 3600 και πραγματικά καμία σχέση τώρα..

Οι ram όντως σκέφτομαι να πάνε προς αντικατάσταση. Για αναβάθμιση συστήματος, δε το βλέπω σύντομα. Τέλος του έτους κι αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλάμε να κάνεις αντικατάσταση στις μνήμες , διοτι εαν κανεις αναβάθμιση όποτε κάνεις θα πάς οπωσδήποτε σε ddr4 και θα είναι χαμένες οι μνήμες. Βγάλε άκρη γιατι δεν δουλεύουν... Ολες εχουν lifetime εγγύηση οποταν στην χειρότερη θα αντικατασταθούν απο εκει που τις πήρες. επίσης βάλε το λειτουργικό και 1-2 παιχνίδια σε έναν 240gb ssd , πιστεύω θα δεις διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...