Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, PaRaNo1d είπε

Μα το θέμα μου είναι ότι εδώ και 2 βδομάδες όλα έπαιζαν καλά.. Από χθες ξεκίνησε αυτό και γαμ@@@αν όλα 

Τι να σου πω ρε αδερφέ κάνε εδώ submit και καλό κουράγιο.

https://forums.playbattlegrounds.com/topic/155979-pubg-customer-support-guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα εκανα...αλλα για την ωρα εχει φτιαξει. μολις γυρισα σπιτι επαιξα 2 γκειμς στο νεο μαπ και ειναι οκ.

Γενικα ειναι θεματα παιχνιδιου. χιλιαδες ατομα το εχουν γραψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ilos είπε

PANOS93GR

1080p όλα very low κάπου 50-60 fps με drops στα 30 στην αρχή.

Κάτι γίνεται με το σύστημα σου, έχω 60 έως 85 fps, σε ultra wide οθόνη 2k ανάλυση με ultra το anti aliasing high το post processing, high τα textures, high distance, και όλα τα άλλα very low. Σε μηχάνημα υποδεέστερο του δικού σου (Xeon 3440, rd 580 8gb, 12GB ram). Μιλάω πάντα για την ώρα που παίζω, δε με νοιάζει τι fps γράφει (40-45) στο αεροπλάνο ή στο lobby

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω ίσως είμαι κάπως φειδωλός με την 280 επειδή δεν έχω παίξει με την 7950 μετά την 1.0. Πριν την 1.0 υπήρχαν drops στα 35-40 σε yasnaya,venice κλπ και αυτά με τον 2500κ κοντά στα 4 ghz που τρέχει σε γενικές γραμμές καλύτερα από τον fx8350 το pubg.

Αν λες τώρα για το άλλο pc μου έχω κάπου 100-110 fps average και 70-75 min (εκτός από lobby και c130) σε1440p όλα high, shadows/foliage low.

edit στο hardware unboxed vid 1080p very low 7950 λέει για 56 average 47 min με τον 8700κ στα 5GHz οπότε πιστεύω η πρόβλεψή μου για τον

PANOS93GR

  πάνω κάτω είναι σωστή.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2018 στις 4:51 ΠΜ, ilos είπε

τι να σου πω στο replay run που έκανε με όλα ultra 1440p είχε 92 average και 56 minimum (μια χαρά playable αλλά περιμένεις περισσότερα από την 1080ti και τον 8700k στα 5GHz). Και το replay προφανώς καταγράφει και τα fps στο c130 και καθώς πέφτεις.

Τώρα παίζω PUBG, απο το C130 μέχρι να φτάσω κάτω το χαμηλότερο που είδα ήταν 84fps, το οποίο ήταν και το χαμηλότερο fps που είχα σε όλο το game.
https://youtu.be/UuDKVc8tKiQ
Οπότε κάτι κάνει λάθος για να έχει 56fps min, και μάλιστα 1% min, ποτέ μου δεν έχω δει κάτω από 80. Και το Average μου (αν κλείσω το vsync που έχω στα 120fps) είναι αρκετά πάνω από 100fps.
Και αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα overclock ούτε σε gpu ούτε σε cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, PANOS93GR είπε

Παιδια σκέφτομαι να παρω απο εναν φιλο αυτο το pc θα το παίζω καλα το παιχνίδι θελω την γνώμη σας?

20180106_011459.png

Σιγουρα θα μπορείς να παίξεις, βέβαια μη περιμένεις να έχεις τα settings σε high. Ξεκινάς με όλα στο very low,  ανοιξε καi το fps meter του steam και δες πως παει 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οποιος θελει στελνει pm να κανουμε κανα team μαζι οσοι παιζουν απο το ινσομνια, μη ντρεπεσται κι εγω νουμπας ειμαι, χαλαρα να περναει η ωρα δε παιζουμε για κανα επαθλο ουτε διακυβευεται τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με 8gb ram  δεν γαμησε κανεις. 

παιζω σε barebones  buld των 7αριων, high textures high AA medium PP τα υπολοιπα  "very low" και  εχω vram usage πανω απο 3gb και RAM γυρω στα 7 με το καλημερα, εχω δει στο OSD των adrenalin  συνολικη καταναλωση μεχρι  10gb RAM  και αυτο ξαναλεω σε φαση barebones χωρις περιττα προγραμματα και services να τρεχουν απο πισω. 

το ιδανικο ειναι imo τουλαχιστον 6gb vram και  12gb RAM ( 3 4αρια σε  triple channel ξερω γω :P ) 

o FX και ο i3 ασχολιαστος, εδω με i5 haswell στα 4.4  βλεπω πριν μπουμε μεσα στο αεροπλανο   85 και 93% cpu usage,  ( σε ηρεμες φασεις εχω μεταξυ 50 και 70 )   πηρα αλλα 8gb ram για παρτη του, με βλεπω να πηγαινω και σε εξαπυρηνο μεσα στο ετος και ας μην παιξω αλλο game που να τον αξιοποιει συντομα ( εκτος ισως απο λιγο μουfield 1 και battleflop 2  με τα υπολοιπα παμπλικια :D

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SoFGR είπε

με 8gb ram  δεν γαμησε κανεις. 

παιζω σε barebones  buld των 7αριων, high textures high AA medium PP τα υπολοιπα  "very low" και  εχω vram usage πανω απο 3gb και RAM γυρω στα 7 με το καλημερα, εχω δει στο OSD των adrenalin  συνολικη καταναλωση μεχρι  10gb RAM  και αυτο ξαναλεω σε φαση barebones χωρις περιττα προγραμματα και services να τρεχουν απο πισω. 

το ιδανικο ειναι imo τουλαχιστον 6gb vram και  12gb RAM ( 3 4αρια σε  triple channel ξερω γω :P ) 

o FX και ο i3 ασχολιαστος, εδω με i5 haswell στα 4.4  βλεπω πριν μπουμε μεσα στο αεροπλανο   85 και 93% cpu usage,  ( σε ηρεμες φασεις εχω μεταξυ 50 και 70 )   πηρα αλλα 8gb ram για παρτη του, με βλεπω να πηγαινω και σε εξαπυρηνο μεσα στο ετος και ας μην παιξω αλλο game που να τον αξιοποιει συντομα ( εκτος ισως απο λιγο μουfield 1 και battleflop 2  με τα υπολοιπα παμπλικια :D

Δεν άκουσες την prophecy was true του bossy για τον 4770k τότε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα και ολα στα ultra ικανοποιητικοτατα παιζει παντως με τα οποια προβληματα που εχει σαν game, το μονο αγκαθι-καρκινωμα που δε λενε να φτιαξουν ειναι καθε φορα που οδηγας καποιο οχημα απο μηχανη μεχρι φορτηγο, σε εκεινο το σημειο μονο εχει πολυ εκνευριστικο lag spike και stuttering και οσο δινεις γκαζι γινεται ακομη πιο αισθητο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τους κινεζους hacker ξεφυγε το τελευταιο διαστημα.Εχω απειρα video με ζωα να μας κανουν wipe απο το πουθενα μεσα σε σπιτια headshot μεσα στο αμαξι κτλ..ευτυχως εβαλαν και το replay/deathcam και νιωθουμε 2-3 πραγματα..και ολα τα ονοματα ywtu171652 ή DJDJDJDJDJDJ ή kim yioun koun .Ελεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2018 στις 1:17 ΠΜ, PANOS93GR είπε

Παιδια σκέφτομαι να παρω απο εναν φιλο αυτο το pc θα το παίζω καλα το παιχνίδι θελω την γνώμη σας?

20180106_011459.png

Πόσο θα το  πάρεις;

Εγώ δεν θα το έπαιρνα πάντως για να παίζω pubg.

Σαπίλα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...