Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, doctorser είπε

να κανω μια γρηγορη ερωτηση τελικα αξιζει το παιχνιδι εχουν φτιαχτει τα διαφορα σκεφτομαι να το παρω κι εγω .... διαβασα ομως οτι δεν αξιζει μονος σου να παιξεις...αλλα με παρεα...

Μην το πολυσκέφτεσαι, αν το τρέχεις αξιοπρεπώς μια χαρά παιχνίδι είναι κ για solo κ με παρέα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οι fx δεν είναι για αυτό το παιχνιδι με το ζόρι τα βγάζουν πέρα και από τη μία είναι λογικό μια και μιλάμε για αρχιτεκτονική που έχει κλείσει τα 6 χρόνια και για ένα στούντιο που μόνο έμπειρο δε το λες στο optimization από την άλλη έχω φιλαράκι που παίζει με fx 8350 σε στοκ ταχύτητα 8gb ram και 1060 6gb όλα σε low settings (όχι extra low) και μόλις βρεθεί στο έδαφος δε πέφτει σχεδον ποτέ κάτω από τα 60 εκτος απο κατι πολυ αραια μικρο φριζαρισματα που τρωει και πεφτει στιγμιαια στα 40 αλλα σε ενα game 25 λεπτων ζητημα ειναι να γινει 4-5 φορες, πραγμα που μπορει να οφειλεται και στη Ram του συστηματος, βεβαια με την 1060 και ας πουμε πχ τον 7700k σε low settings τα καρε δε πεφτουν ποτε κατω απο τα 100 σε αντιθεση με τον fx8350 που το παιχνιδι τρεχει στα 50 με 80 στο μεγαλυτερο διαστημα του παιχνιδιου το συμπερασμα ειναι οτι οποιοσδηποτε fx χειροτερος απο τον 8350 δεν εχει  καμια ελπιδα για 60 καρε ιδιως αν δεν εχεις και καλη καρτα για να μοιραστει λιγο ο φορτος του επεξεργαστη
Ρε εξυπνε anastazio αν εισαι εσυ καμπερης δεν σημαινει οτι ειναι και οι υπολοιποι απο εκει και περα δε γινεται να παιζεις ξυλο σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου γιατι δεν ειναι αυτη η φιλοσοφια του αλλιως δε θα ηταν battle royale αλλα ενα ακομα game τυπου COD ή CS

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, insaneblyat said:

Ρε εξυπνε anastazio αν εισαι εσυ καμπερης δεν σημαινει οτι ειναι και οι υπολοιποι απο εκει και περα δε γινεται να παιζεις ξυλο σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου γιατι δεν ειναι αυτη η φιλοσοφια του αλλιως δε θα ηταν battle royale αλλα ενα ακομα game τυπου COD ή CS

Αντε εγω ειμαι εξυπνος,εσυ που καταλαβες απο το μηνυμα μου οτι εγω ειμαι καμπερης τι εισαι?H φιλοσοφια του παιχνιδιου ειναι να τσακωσεις τα οπλακια σου και να καμπερωθεις περιμενωντας του θυμα που θα μετακινηθει,sheer pleasure blyat.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλοι παικτες μονο campers δεν ειναι.
Το να καλυφθεις στρατηγικα για μερικα λεπτα περιμενοντας το λαθος του αντιπαλου δεν ειναι καμπερωμα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anastazio είπε

Αντε εγω ειμαι εξυπνος,εσυ που καταλαβες απο το μηνυμα μου οτι εγω ειμαι καμπερης τι εισαι?H φιλοσοφια του παιχνιδιου ειναι να τσακωσεις τα οπλακια σου και να καμπερωθεις περιμενωντας του θυμα που θα μετακινηθει,sheer pleasure blyat.

Προτείνω να πας να παίξεις κάποιο άλλο παιχνίδι, όποιο είναι αυτό που σε εκφράζει καλύτερα. Όπως φαίνεται δεν σε έλκει το συγκεκριμένο παιχνίδι, με κάθε τρόπο. Για να μη ξεκινήσει κανένα flame στα ξαφνικά, move on my friend. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Striker4 είπε

Παιδιά με ryzen 3 gtx 650 8gbram υπάρχει περίπτωση να τρέχει στο very low καμία 30 FPS? Η δεν το σηκώνει καν ;; 

30αρη οριακα σε βλέπω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι το είχα αγοράσει απο τον Ιούνιο... αλλά ξεκίνησα να το παίζω εδώ και καμιά βδομάδα... Oh im hooked.... βέβαια κοτοπουλάκι ακόμα δεν έχω φάει , μέχρι 2ος έχω βγει... βιάστηκα να κουνηθώ ο μάπας >_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Striker4 είπε

Παιδιά με ryzen 3 gtx 650 8gbram υπάρχει περίπτωση να τρέχει στο very low καμία 30 FPS? Η δεν το σηκώνει καν ;; 

Overclocked ο ryzen 3 στα 3.8 και αλλαγή η 650 σε 1050ti/1060 το έχεις άνετα το 60ρι σε 1080p.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ήμουν από αυτός που κρατούσε μικρό καλάθι..έχω να πω ότι ευτυχώς με διέψευσαν οι τύποι!
Το παιχνίδι έστρωσε,τρέχει αρκετά καλά,ευτυχώς!
Κάνει κάτι μικρά σπασίματα,αλλά οκ!

 

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το παιχνίδι,πολλές φορές όταν ξεκινάω να το τρέξω κρασάει με το σφάλμα bad_module_error.Χτες το έκανε συνέχεια,αλλά με ένα verify files ένιωσε..
Είδα ότι λένε για vga driver reinstall,θα το δοκιμάσω και αυτό!
 

Όμως είναι βαρύ χωρίς λόγο,αφού μιλάμε για σάπια assets της unreal engine και είναι κρίμα να θες ένα σκασμό λεφτά για hardware για να το παίξεις..
Ίσως με λίγο σουλούπωμα ακόμα να ελαφρύνει κιάλλο.

(βσκ όχι έχετε το tool, θα δείτε ότι έχει memory leaks και στην ram και στην vram,στο πολύ άκυρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη επιτυχία του παιχνιδιού είναι ότι δε χρειάζεται να τρέχεις σε τρελός γύρω γύρω και να βαράς ουι κινείται. Αλλά χρειάζεται σκέψη και τακτική για το αν θα πυροβολήσεις αν θα τρέξεις αν θα κρυφτείς αν θα οδηγήσεις ή αν θα περπατήσεις . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...