Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως εχω φαει τρελη φρικη τελευταια μερα σημερα. μεχρι χθες το παιχνιδι επαιζε τουμπανα...σημερα ξαφνικα δεν μπορω να σε κανενα game γιατι στο loading τρωω συνεχεια crash.

Τα ατομα που εχω για duo/squad μου λενε οτι γινεται συνεχεια οταν μας πεταει στο καινουργιο μαπ. στο παλιο παιζω κανονικα....τι μπορει να φταει ρε φιλε? μεχρι χθες το γκειμ το επαιζα αψογα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/3/2018 στις 4:37 ΠΜ, ilos είπε

TLDR?

Οi nvidia το τρέχουν καλύτερα.

Στα ultra έχεις drops ακόμα και με 1080ti σε 1080p (το test bench ήταν κιόλας με 8700k στα 5 Ghz)

Στα very low 1080p μια mid-range καρτούλα με 3-4 GB VRam την παλεύει κάπως σε 1080p,  αλλά χρειάζεσαι μια 1060 6 GB για 100+ fps average.

1440p ultra μόνο 1080ti και Titan Xp με drops.

4Κ ούτε το 2019:rolleyes:

Με 1080ti σε Ultra 1440p τα fps μου "πεφτουν" μονο στην αρχη στο lobby που ειναι ολοι οι παικτες μαζι. Στο game παιζει στα 80-120fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, PaRaNo1d είπε

Εγω παντως εχω φαει τρελη φρικη τελευταια μερα σημερα. μεχρι χθες το παιχνιδι επαιζε τουμπανα...σημερα ξαφνικα δεν μπορω να σε κανενα game γιατι στο loading τρωω συνεχεια crash.

Τα ατομα που εχω για duo/squad μου λενε οτι γινεται συνεχεια οταν μας πεταει στο καινουργιο μαπ. στο παλιο παιζω κανονικα....τι μπορει να φταει ρε φιλε? μεχρι χθες το γκειμ το επαιζα αψογα 

κάνε revalidate τα αρχεία στο steam, σβήσε τα ini στο AppData\Local\TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor, κλείσε αν έχεις περίεργα overlays teamspeak,discord κλπ.

7 λεπτά πριν, Cowboy είπε

Με 1080ti σε Ultra 1440p τα fps μου "πεφτουν" μονο στην αρχη στο lobby που ειναι ολοι οι παικτες μαζι. Στο game παιζει στα 80-120fps.

τι να σου πω στο replay run που έκανε με όλα ultra 1440p είχε 92 average και 56 minimum (μια χαρά playable αλλά περιμένεις περισσότερα από την 1080ti και τον 8700k στα 5GHz). Και το replay προφανώς καταγράφει και τα fps στο c130 και καθώς πέφτεις.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilos είπε

τι να σου πω στο replay run που έκανε με όλα ultra 1440p είχε 92 average και 56 minimum (μια χαρά playable αλλά περιμένεις περισσότερα από την 1080ti και τον 8700k στα 5GHz). Και το replay προφανώς καταγράφει και τα fps στο c130 και καθώς πέφτεις.

Προφανώς μετράνε από το lobby με τα 100 άτομα όλα μαζί που εκεί παίζει στα 50-70FPS. Από όταν αρχίσει το παιχνίδι κάτω από 80 δεν βλέπω ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω στον αμερικάνικο server. 

Το θέμα με τους κινέζους είναι πως όλοι ξέρουν αγγλικά άσχετα αν μιλούν στη γλώσσα τους για να σου σπάσουν τα νεύρα νομίζοντας ότι είσαι Αμερικάνος. Αν πας διπλωματικά κάνεις και τέλεια ομάδα. Με το που δείτε ότι είστε με κινέζους αρχίστε να λέτε κινέζικες μάρκες. Εγώ τους λέω κάτι σιαόμι, μεϊζού, gearbest, banggood, aliexpress. Εν το μεταξύ αυτοί έχουν μια φράση κάπως αλα λα λά και όταν την ακούω τους απαντάω la la land.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή γίνεται χαμός και έχω μεγάλη περιέργεια για το παιχνίδι

με το εξής σύστημα θα παίζω ικανοποιητικά?

Ram kinston 8Gb 2133ΜΗΖ

Ι3-6100 3.70GHZ

και κάρτα γραφικών αυτή εδώ

https://www.skroutz.gr/s/11721820/Gigabyte-Radeon-RX-570-4GB-Aorus-GV-RX570AORUS-4GD.html

 

Να το τσιμπήσω;;;

Επεξ/σία από Edel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Edel είπε

επειδή γίνεται χαμός και έχω μεγάλη περιέργεια για το παιχνίδι

με το εξής σύστημα θα παίζω ικανοποιητικά?

Ram kinston 8Gb 2133ΜΗΖ

Ι3-6100 3.70GHZ

και κάρτα γραφικών αυτή εδώ

https://www.skroutz.gr/s/11721820/Gigabyte-Radeon-RX-570-4GB-Aorus-GV-RX570AORUS-4GD.html

Να το τσιμπήσω;;;

Ναι μια χαρά είσαι, τσίμπατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τερματισαμε το Overwatch και σιγα σιγα μαζευομαστε εδω βλεπω :lol:
Και εδω με R5 1600, 480 8GB, 16GB RAM περασμενο στον HDD απο τον Ιουνιο και δεν αντιμετωπισα ποτε κολληματα.
Στο release εβαλα μερικα settings στο Ultra αλλα ηδη τα περισσοτερα ηταν στο high εκτος απο αυτα που προτεινανε στα guides για  smooth play.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Cowboy είπε

Προφανώς μετράνε από το lobby με τα 100 άτομα όλα μαζί που εκεί παίζει στα 50-70FPS. Από όταν αρχίσει το παιχνίδι κάτω από 80 δεν βλέπω ποτέ.

Κάνε enable το replay στα settings. Όταν το τρέξεις θα παρατηρήσεις ότι ξεκινά από το c130 και όχι το lobby.

6 ώρες πριν, suffocater είπε

Εγω με r9 390/επεξεργαστη 5ετιας και όλα ultra,δεν έχω κανένα πρόβλημα απόδοσης.

nice troll attempt (κρατάω μια πισινή μήπως παίζεις ακόμα σε 720p ή προέρχεσαι από xbox και τα 36 min σου φαίνονται κήπος της Εδέμ :lol:). Γενικά επειδή το 80-90% του gameplay στο pubg είναι downtime στα λιβάδια οπού όλοι χτυπάνε max fps υπάρχει η ψευδαίσθηση από πολλούς ότι δεν υπάρχουν drops. Κάντε enable το steam overlay ή το afterburner και παρατηρήστε απλά τα καρέ στο c130, την ώρα που πέφτετε, κοντά σε yasnaya κλπ.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PaRaNo1d είπε

Τιποτα απο ολα αυτα που ειπατε δεν παιζει. 

Τα εχω δοκιμασει και ακομα τρωω error στο νεο map. κομπλε..

Είναι πολύ πιθανό να παίζει κάτι με το battle-eye αλλά θα έπρεπε λογικά να στο έκανε και στα 2 maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...