Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Επειδή ήμουν από αυτός που κρατούσε μικρό καλάθι..έχω να πω ότι ευτυχώς με διέψευσαν οι τύποι!
Το παιχνίδι έστρωσε,τρέχει αρκετά καλά,ευτυχώς!
Κάνει κάτι μικρά σπασίματα,αλλά οκ!

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το παιχνίδι,πολλές φορές όταν ξεκινάω να το τρέξω κρασάει με το σφάλμα bad_module_error.Χτες το έκανε συνέχεια,αλλά με ένα verify files ένιωσε..
Είδα ότι λένε για vga driver reinstall,θα το δοκιμάσω και αυτό!
 

Όμως είναι βαρύ χωρίς λόγο,αφού μιλάμε για σάπια assets της unreal engine και είναι κρίμα να θες ένα σκασμό λεφτά για hardware για να το παίξεις..
Ίσως με λίγο σουλούπωμα ακόμα να ελαφρύνει κιάλλο.

(βσκ όχι έχετε το tool, θα δείτε ότι έχει memory leaks και στην ram και στην vram,στο πολύ άκυρο)

Το κρας αυτό το έχω φάει κ γω. Κι εμένα έστρωσε με verify files.

Σε φίλο έφτιαξε όταν το έβαλε (μου είπε, δε ξέρω αν δοκίμασε κάτι άλλο) να μεταφέρει σε ssd. ( κουλό μεν αλλά μειώθηκαν με βάση τα λεγόμενα του τα κρας ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, sistah είπε

σα να βλέπω την squad που κάνω με την παρέα μου :P

λείπει ο τύπος με το wooden PC και τα τρελά fps :P

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Το κρας αυτό το έχω φάει κ γω. Κι εμένα έστρωσε με verify files.

Σε φίλο έφτιαξε όταν το έβαλε (μου είπε, δε ξέρω αν δοκίμασε κάτι άλλο) να μεταφέρει σε ssd. ( κουλό μεν αλλά μειώθηκαν με βάση τα λεγόμενα του τα κρας ) 

θα σας πω σε λίγο,από χτες δεν έχω μπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα ban απτο PUBG! Cheats δεν ειχα ποτε, αλλα ειχα το reshade. Οποτε προσοχη μαγκες, οσοι το χρησιμοποιουν μην τους ερθει κανα αστροπελεκι.

On 1/13/2018 at 2:46 PM, insaneblyat said:

Ναι οι fx δεν είναι για αυτό το παιχνιδι με το ζόρι τα βγάζουν πέρα και από τη μία είναι λογικό μια και μιλάμε για αρχιτεκτονική που έχει κλείσει τα 6 χρόνια

Προσωπικα το θεωρω λιγο αστειο αυτο. Ο οποιοσδηποτε FX, ακομα και ο 4100 του παιδιου πιο πανω το παιζει στα διπλασια frames απτo xbox. Και χωρις τα απειρα glitches με textures να λειπουν και λοιπες παπατζες. Μετα το patch 1 εστρωσε παρα πολυ το παιχνιδι. Ενδεικτικα στον R5 1600 μου εβγαζα 50 εως 90 πριν το patch, τωρα βγαζω 75 ως 120, και μαλιστα σε μεγαλυτερη αναλυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 1/13/2018 at 12:46 AM, leros2004 said:

ΜΕ μια κάρτα γραφικών τύπου 1050ti θα μπορείς να παίξεις με κανα 30-40fps

Μια χαρα πιανεις 80αρια με ολα medium και πανω εκτος απο shadows. Δοκιμασμενο προσφατα σε καινουργιο PC φιλου με ι3 8100 και 1050ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 'λεγα εγώ ότι όλοι θα πάνε PUBG αλλά δεν ακούγατε..Έγινε η μεγαλύτερη επιτυχία του PC Gaming και επίσημα, χαχα

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds is the best selling game in the history of PC gaming

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, strawman είπε

Μια χαρα πιανεις 80αρια με ολα medium και πανω εκτος απο shadows. Δοκιμασμενο προσφατα σε καινουργιο PC φιλου με ι3 8100 και 1050ti.

Άλλο fx4100 και άλλο i3 8100 όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένει να δούμε τωρα ποιοι θα προσπαθήσουν να πάρουν κομμάτι απο αυτη τη τεράστια πίτα του PUBG φτιάχνοντας κάτι ακομα καλυτερο . Οτι θα γινει το θεωρώ σίγουρο . Για το αν θα. ειναι καλυτερο δε ξέρω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά υπάρχουν πάμπολλα vids με bulldozer που έχουν θέματα στο pubg, πόσο μάλλον ο 4100 που δεν είναι καν 100% κανονικός 4πύρηνος εδώ που τα λέμε. Οι ryzen με πολύ παραπάνω ipc και πραγματικά 6-8 cores και είναι underutilized στο game και αν δε τους κλοκάρεις γενναία με 3.8+ GHZ παρέα με 3000+ μνήμες θα δεις τα 50ρια σου στα minimum fps. Το game είναι engineered καθαρά για τους Intel λόγω κυρίως unreal engine 4, o 8100 που αναφέρ8ηκε έχει εφάμιλλο performance με κάτι stock 1600x/1800x στις χαμηλές αναλύσεις.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χεις παιξει το game? Ο 1600 καρφωμενος στα 90+ ειναι. Σε κανα yasnaya πεφτει στα 70-75, αλλα ως εκει. Μιλαμε για μετα το patch 1. Πριν το patch επεφτε και στα 45.

Και γω απτα benchmark νομιζα οτι ο 8100 παει καλυτερα, μεχρι που πηρα 8100 για εναν φιλο προσφατα. Δυστηχως δεν παει καλυτερα απο R5 1600 στο pubg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όλα σχετικά με το παιχνίδι και το απολαμβάνω και γώ αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν πρόκειται να γίνει ένα πλήρες παιχνίδι. ποτέ δεν θα κυκλοφορήσει σαν ολοκληρωμένος τίτλος. θα μείνει σε alpha μέχρι να βγει κάτι άλλο. ακριβώς όπως είχε συμβεί και με το dayz μιας και η ομάδα ανάπτυξης πίσω από το pubg είναι η ίδια με άλλο όνομα. μπορεί το dayz να μην είχε την ίδια επιτυχία αλλά μέχρι και το 2014 το καλύτερο παιχνίδι έλεγαν ότι είναι και προσπαθούσαν να το αναπτύξουν 7 χρόνια ίσως και παραπάνω. στην ανάπτυξη έμεινε. πήραν οι devs τα εκατομμύρια και την έκαναν με ελαφρά. το ίδιο πιστεύω θα γίνει και με το pubg το πολύ σε δύο χρόνια. ο κόσμος θα πιέζει να βγει σαν τίτλος και οι devs θα την κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, zeibei είπε

καλά όλα σχετικά με το παιχνίδι και το απολαμβάνω και γώ αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν πρόκειται να γίνει ένα πλήρες παιχνίδι. ποτέ δεν θα κυκλοφορήσει σαν ολοκληρωμένος τίτλος. θα μείνει σε alpha μέχρι να βγει κάτι άλλο. ακριβώς όπως είχε συμβεί και με το dayz μιας και η ομάδα ανάπτυξης πίσω από το pubg είναι η ίδια με άλλο όνομα. μπορεί το dayz να μην είχε την ίδια επιτυχία αλλά μέχρι και το 2014 το καλύτερο παιχνίδι έλεγαν ότι είναι και προσπαθούσαν να το αναπτύξουν 7 χρόνια ίσως και παραπάνω. στην ανάπτυξη έμεινε. πήραν οι devs τα εκατομμύρια και την έκαναν με ελαφρά. το ίδιο πιστεύω θα γίνει και με το pubg το πολύ σε δύο χρόνια. ο κόσμος θα πιέζει να βγει σαν τίτλος και οι devs θα την κάνουν. 

εχει βγει απο alpha ,στην πραξη ωστοσο ειναι ακομη σε alpha καταστασεις.παρολ'αυτα συνεχιζει να  ειναι φουλ διασκεδαστικο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, slavador said:

εχει βγει απο alpha ,στην πραξη ωστοσο ειναι ακομη σε alpha καταστασεις.παρολ'αυτα συνεχιζει να  ειναι φουλ διασκεδαστικο παιχνιδι

δεν διαφωνώ. αντιθέτως όπως είπα το απολαμβάνω αλλά δυστυχώς όλοι ξέρουμε ότι ποτέ δεν πρόκειται να ολοκληρωθεί. και είναι κρίμα για το κοινό του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι οτι διαφωνω μαζι σου με μισο ματι βλεπω τα early access games και ολη τη φιλοσοφια τους αλλα το να φερνεις ως επιχειρημα ενα παιχνιδι που στις καλυτερες μερες τους επιασε 40χιλιαδες players ταυτοχρονα, σε σχεση  με το pubg που καθε μερα ειναι πανω απο 2 εκατομμυρια ταυτοχρονα ειναι πολυ ασχετη συγκριση ιδιως οταν μιλαμε για ενα Mode για το arma II (dayZ) ενω το αλλο εχει απο πισω ενα ας πουμε ολοκληρο studio και προσπαθει να κανει κατι απο το 0. Οποτε δε σημαινει οτι θα εχουν και την ιδια καταληξη αν και ουτε εγω το πολυπιστευω

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μείνει ζωντανό ένα multi παιχνίδι πρέπει να εξελίσσεται, αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ακόμα και αν έφτιαχναν όποια τεχνικά θέματα έχει το παιχνίδι θα πρέπει να συνεχίσουν να το εξελίσσουν και παράλληλα να διορθώνουν όποια προβλήματα βρίσκουν στην διάρκεια και παράλληλα και όποια πιθανών δημιουργούν πειράζοντας το κι άλλο. 
Από κει και πέρα μιλάμε για ένα απ τα λίγα παιχνίδια τα οποία βγήκαν επιτυχημένα απ το early access

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...