Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, strawman είπε

To χεις παιξει το game? Ο 1600 καρφωμενος στα 90+ ειναι. Σε κανα yasnaya πεφτει στα 70-75, αλλα ως εκει. Μιλαμε για μετα το patch 1. Πριν το patch επεφτε και στα 45.

Και γω απτα benchmark νομιζα οτι ο 8100 παει καλυτερα, μεχρι που πηρα 8100 για εναν φιλο προσφατα. Δυστηχως δεν παει καλυτερα απο R5 1600 στο pubg

70-75 έχω και εγώ minimum (1600->3.8GHz/2933 DDR4) όπως είχα γράψει και προηγουμένως (1440p όλα high shadows/foliage low), αλλά πως να το κάνουμε ρε συ το cpu usage είναι κολλημένο μεταξύ 30-50%... Και σε ryzen 7 ακόμα χειρότερα. 90% παίζει να δεις μόνο αν κλείσεις το SMT :). Τι κάρτα γραφικών έχεις? Μάλλον μετράς 2-3 threads ξεχωριστά και όχι το συνολικό cpu usage. Και προφανώς ότι έχω παρατηρήσει εγώ το βλέπουν και άλλοι. Skip to 6:55

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησα εγω πουθενα για usage. Σου ειπα απλα οτι το game παει σφαιρα, και οτι δοκιμασα 8100 και δεν. Οχι οτι παει ασχημα, απλα δεν παει καλυτερα. Να φανταστεις πηρα 8100 στο παιδι επειδη παιζει μονο PUBG λόγω του benchmark απτο hwunboxed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό μου φαίνεται αν συμπεράνω από την δική μου αλλαγή cpu, από i5 760 σε xeon που στην ουσία άλλαξε μόνο ο αριθμός των threats (από 4 σε 8). Το παιχνίδι έγινε πολύ πιο ομαλό και εξαλειφθηκε σχεδόν όλο το stuttering που είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, ilos said:

70-75 έχω και εγώ minimum (1600->3.8GHz/2933 DDR4) όπως είχα γράψει και προηγουμένως (1440p όλα high shadows/foliage low), αλλά πως να το κάνουμε ρε συ το cpu usage είναι κολλημένο μεταξύ 30-50%... Και σε ryzen 7 ακόμα χειρότερα. 90% παίζει να δεις μόνο αν κλείσεις το SMT :). Τι κάρτα γραφικών έχεις? Μάλλον μετράς 2-3 threads ξεχωριστά και όχι το συνολικό cpu usage. Και προφανώς ότι έχω παρατηρήσει εγώ το βλέπουν και άλλοι. Skip to 6:55

Ok, τωρα καταλαβα απο που πηγαζει η διαφωνια μας...οταν λεω 90+ εννοω frames, οχι cpu usage! 1060 εχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα PUBGιδες :P  

εχθές αγόρασα το παιχνίδι και μου φαίνεται λίγο ακαταλαβιστικο φυσικά ποτέ δεν είχα παίξει τέτοιο είδους παιχνίδι..

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε λιγάκι ?? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TakisGoutsis είπε

καλησπέρα PUBGιδες :P  

εχθές αγόρασα το παιχνίδι και μου φαίνεται λίγο ακαταλαβιστικο φυσικά ποτέ δεν είχα παίξει τέτοιο είδους παιχνίδι..

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε λιγάκι ?? 

 

Ρωτας κ απανταμε ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Atallos1 είπε

Ρωτας κ απανταμε ^^

πεφτω απο το αεροπλανο δεν εχω τπτ πανω μ οκ ...  πρεπει να βρω το εξοπλισμο μ και μετα τι πρεπει να κανω ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, TakisGoutsis είπε

πεφτω απο το αεροπλανο δεν εχω τπτ πανω μ οκ ...  πρεπει να βρω το εξοπλισμο μ και μετα τι πρεπει να κανω ?? 

Randomly το πηρες το game...?

 

Το game ειναι κλασσικο Battle Royale . Πεφτεις , μαζευεις οπλα /αντικειμενα / κτλ και σκοτωνεις η σκοτωνεσαι οσο μικραινει ο κυκλος

Οσο μενεις εξω απο τον κυκλο παιρνεις damage , σκοπος σου να μεινεις τελευταιος ζωντανος

Επεξ/σία από Atallos1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Atallos1 είπε

Randomly το πηρες το game...?

Το game ειναι κλασσικο Battle Royale . Πεφτεις , μαζευεις οπλα /αντικειμενα / κτλ και σκοτωνεις η σκοτωνεσαι οσο μικραινει ο κυκλος

Οσο μενεις εξω απο τον κυκλο παιρνεις damage , σκοπος σου να μεινεις τελευταιος ζωντανος

Randomly τι εννοείς δεν σε κατάλαβα !!

δλδ συνέχεια πρέπει να είμαι έξω απο τον κύκλο τον άσπρο κ να πολεμάω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TakisGoutsis είπε

Randomly τι εννοείς δεν σε κατάλαβα !!

δλδ συνέχεια πρέπει να είμαι έξω απο τον κύκλο τον άσπρο κ να πολεμάω ??

Μεσα στον κυκλο πρεπει να εισαι , αν εισαι εξω ενω εχει κλεισει θα παιρνεις damage οπως σου ειπα

Αν θα πολεμας η θα campαρεις μεχρι να μενουν ολο κ λιγοτεροι ειναι αναλογα το πως παιζει ο καθενας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Atallos1 είπε

Μεσα στον κυκλο πρεπει να εισαι , αν εισαι εξω ενω εχει κλεισει θα παιρνεις damage οπως σου ειπα

Αν θα πολεμας η θα campαρεις μεχρι να μενουν ολο κ λιγοτεροι ειναι αναλογα το πως παιζει ο καθενας

και κάτι άλλο έχει κάποια ρύθμιση στο παιχνίδι για τον στόχο προς τον αντίπαλο για να σημαδεύει επάνω τ ?? γτ είναι λιγουλάκι δύσκολο να τον πετύχεις ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TakisGoutsis είπε

και κάτι άλλο έχει κάποια ρύθμιση στο παιχνίδι για τον στόχο προς τον αντίπαλο για να σημαδεύει επάνω τ ?? γτ είναι λιγουλάκι δύσκολο να τον πετύχεις ..!!

 

Τι εννοεις να σημαδευει πανω του ?

Το point του παιχνιδιου ειναι να σκοτωσεις τους υπολοιπους , αν σημαδευε αυτοματα μονο του δεν θα υπηρχε νοημα...

Αυτο που θα σε βοηθησει ειναι να βρεις διοπτρες για τα οπλα σου και να συνηθισεις το shooting system . Απο οσο καταλαβαινω δεν εχεις εμπειρια απο fps games οποτε θες αρκετες ωρες μεχρι να συνηθισεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...