Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις κάποιος πίνακα με τις μεμβράνες τις xpel? Ψάχνω να βρω πληροφορίες και έχω μπερδευτεί... Διαβάζω για xpel hp, xpel xr, xpel prime κλπ. 

Ποιες θεωρούνται οι "καλές" σειρές της εταιρείας? Είναι κάποια από αυτές nanoceramic και αν ναι βγαίνουν στα νόμιμα επίπεδα με βάση τα όσα ορίζει η ελληνική νομοθεσία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Έχεις κάποιος πίνακα με τις μεμβράνες τις xpel? Ψάχνω να βρω πληροφορίες και έχω μπερδευτεί... Διαβάζω για xpel hp, xpel xr, xpel prime κλπ. 

Ποιες θεωρούνται οι "καλές" σειρές της εταιρείας? Είναι κάποια από αυτές nanoceramic και αν ναι βγαίνουν στα νόμιμα επίπεδα με βάση τα όσα ορίζει η ελληνική νομοθεσία? 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2022 στις 1:28 ΜΜ, jimdem582 είπε

Οι μεμβράνες περάστηκαν την Παρασκευή και ακόμα δεν ανοιγόκλεισα τα παράθυρα. Οι φωτογραφίες είναι μερικές ώρες μετά την τοποθέτηση. (Εκτός απο τις γρατσουνιές στις μεμβράνες είδα και μια bonus γρατσουνιά στην κεντρική κονσόλα).

 

IMG_6447 Large.jpeg

IMG_6449 Large.jpeg

Τι έκανε εκεί ο εγκληματίας?! Πας και απαιτείς άμεσα αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων και πας σε ένα σωστό επαγγελματία!

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι ακριβώς ον-τόπικ, αλλά ήθελα να ρωτήσω...

Ψάχνοντας εταιρείες που τοποθετούν αντιηλιακές μεμβράνες στη Θεσσαλονίκη, έπεσα σε μερικά καταστήματα που διαφημίζουν Μεμβράνες Φανών για προστασία, μετά από ξεθάμπωμα...

...μετά από ξεθάμπωμα φαναριών είναι καλύτερο να μπαίνει βερνίκι ή μεμβράνη;

Μήπως η μεμβράνη επηρεάζει τη φωτεινότητα ή τη διάθλαση των προβολέων;

Επεξ/σία από definitio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, definitio είπε

Μήπως η μεμβράνη επηρεάζει τη φωτεινότητα ή τη διάθλαση των προβολέων;

Φαντάζομαι όχι, σκεπτόμενος ότι δεν είναι και φθηνές.

Κανά δυο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει κάτι για 40-50€ το κάθε φανάρι αν θυμάμαι καλά. Κάπου το έχουμε συζητήσει εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βερνίκι αν το επιλέξεις με προστασία από UV προστατεύει από τον ήλιο.

Η μεμβράνη αν έχει φίλτρα προστατεύει από UV, αν είναι παχιά προστατεύει από πετραδάκια και λοιπές γρατζουνιές και το σίγουρο είναι ότι προστατεύει από τους ρύπους και τα χημικά που κάνουν ζημιά στα πλαστικά.

 

Εγώ στο τελευταίο που έφτιαξα το βερνίκωσα και μετά από ένα μήνα (ήταν χειμώνας) έβαλα και μεμβράνη.

Τώρα στου πεθερού πεειδή αλλάξαμε ένα φανάρι, λόγω σπασίματος, και δεν φαίνεται ομοιόμορφο θα το φτιάξω κι αυτό με βερνίκι και μεμβράνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update στο θέμα με τις γρατσουνιές. Τα είδε τα τζάμια ο μάστορας, τα πίσω είπε τα αλλάζει αλλά στου οδηγού και το πίσω παρμπρίζ θεώρησε υπερβολές τις παρατηρήσεις μου και είπε είναι λεπτομέρειες... Αν θέλω είπε τα ξηλώνει όλα και μου επιστρέφει τα λεφτά. Αλλιώς αλλάζει μόνο τα 2 πίσω.

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι μην κάνει καμία ζημιά πίσω στις αντιστάσεις βγάζοντας τη μεμβράνη και μετά βάζοντας νέα φαίνεται χειρότερα…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φωτογραφίες απ' τα μπροστινά; Ιδανικά λίγο πιο μακρινές γιατί αυτές που ανέβασες είναι τόσο κοντινές που δεν αποκλείεται να τις κάνει να φαίνονται μεγαλύτερες απ' ότι είναι.

Πάντως απ' τη στιγμή που σου επιστρέφει όλο το ποσό, θα το σκεφτόμουν να πάω σε άλλον να γίνει σωστή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimdem582 είπε

θεώρησε υπερβολές τις παρατηρήσεις μου και είπε είναι λεπτομέρειες...

δώσε όνομα εγκαταστάτη βασικά , επίσης καλό είναι να μιλήσεις και με την εταιρία να σταματήσει τη συνεργασία (αφού τις βγάλεις)

επίσης δώσε με φωτό και αξιολόγηση στο google

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...