Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S8 / S8+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to s8+ ειναι το καλυτερο τηλ που ειχα ποτε ..ουτε σ7 ουτε αιφων το πλησιαζουν, ειχα τα παντα ..ειδικα σε αισθηση καμερα και εμφανιση ..οθονη ..ολα... ειναι εμπειρια 

 

απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to s8+ ειναι το καλυτερο τηλ που ειχα ποτε ..ουτε σ7 ουτε αιφων το πλησιαζουν, ειχα τα παντα ..ειδικα σε αισθηση καμερα και εμφανιση ..οθονη ..ολα... ειναι εμπειρια 

 

απλα

Έχουμε και λέμε...

Διαφορές S8:

 

Οθόνη (infinity display - με αυτή την αναλογία δεν το λες θετικό)

selfie camera (και η απλή καμερούλα του s7 κάνει την δουλειά της καλά)

Επεξεργαστής - GPU (αν δεις διαφορά πέρα από τα benchmarks, πετάω το s7 edge μου στον κάδο. Τα παιχνίδια δεν μπορούν να αξιοποιήσουν 100% την GPU του S7 Edge οπότε η δυνατότερη GPU του S8 είναι καλύτερη στα benchmarks)

Iris scanner (ότι ποιο άχρηστο για μένα).

 

Με βάση αυτών, αξίζουν τα 250-300ε επιπλέον για το S8 Plus;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανέμορφο αλλά ακριβό. Στα 400 και κάτω θα ήταν ανάρπαστο. Και εκτός της εμφάνισης και του infinity display δεν προσφέρει τίποτε καινούριο προσωπική μου άποψη. Μια βδομάδα το κράτησα και το έδωσα... αυτοί που αλλάζουν κινητά σαν τα πουκάμισα καταλαβαίνουν αμέσως τι εννοώ. 

 

Και οι περισσότεροι από αυτούς καταλήγουν με τον μοναδικό moto z play που ήταν το αμέσως επόμενο κινητό μου και έκπληξη!!!! Ποιο γρήγορο από το s8 μετά από μια βδομάδα βαριάς χρήσης.. σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα στην αυτονομία...

 

 

Με snapdragon 625 και 3 GB μνήμης..κουφό? και κοστίζει κάτω από 400 και είναι και μοναδικό (αυτοί που ίσως το έχουν ξέρουν τι λέω) .... βράδυ βαρεμάρα σύμπτωση για όσους αναρωτιούνται γιατί ασχολούμαι...

 

για να δούμε και το note 8 ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και οι περισσότεροι από αυτούς καταλήγουν με τον μοναδικό moto z play που ήταν το αμέσως επόμενο κινητό μου και έκπληξη!!!! Ποιο γρήγορο από το s8 μετά από μια βδομάδα βαριάς χρήσης.. σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα στην αυτονομία...

 

 

Και μετα αλλαξες πλευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα ανακάλυψα ότι το S8+ (και προφανώς και το S8) υποστηρίζει USB PD fast charging εκτός από το QC της Qualcomm!

 

Το έβαλα να φορτίσει με τον φορτιστή του Macbook και εμφάνισε την ένδειξη του fast charging. Στη συνέχεια έκανα ένα γρήγορο google search και είδα ότι πραγματικά ισχύει, αλλά η Samsung δεν το διαφημίζει για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...