Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S8 / S8+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άκυρες αναλογίες οθόνης που σε συνδυασμό με τo edge, γίνεται ακόμα πιο άκυρη. Και άκυρη μπαταρία. Άρα FAIL.

 

Εχω το "μικρό" S8  όχι το Plus, και η μπαταρία μου βγάζει όσο και το s7 edge που είχα πριν, ισως και ελαφρώς καλύτερα.  1 μέρα με φουλ χρήση, 2 μέρες αν το έχω για τα βασικά. 

 

Πριν το πάρω φοβόμουν ότι θα ήμουν με ένα power bank στην τσέπη, αλλά δεν ισχύει.

 

Επίσης το σχέδιο του ειναι πολύ εργονομικό, ειναι σα να έχεις ένα μικρό κινητό "μεγάλων" διαστάσεων. 

 

το μόνο "αρνητικό" είναι η θέση στο δακτυλικό αποτύπωμα, αλλά το συνηθίζεις εύκολα.

 

FAIL είναι μόνο για τους haters

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το "μικρό" S8  όχι το Plus, και η μπαταρία μου βγάζει όσο και το s7 edge που είχα πριν, ισως και ελαφρώς καλύτερα.  1 μέρα με φουλ χρήση, 2 μέρες αν το έχω για τα βασικά. 

 

Πριν το πάρω φοβόμουν ότι θα ήμουν με ένα power bank στην τσέπη, αλλά δεν ισχύει.

 

Επίσης το σχέδιο του ειναι πολύ εργονομικό, ειναι σα να έχεις ένα μικρό κινητό "μεγάλων" διαστάσεων. 

 

το μόνο "αρνητικό" είναι η θέση στο δακτυλικό αποτύπωμα, αλλά το συνηθίζεις εύκολα.

 

FAIL είναι μόνο για τους haters

μήπως του edge του είχε πέσει η μπαταρία με την πάροδο/χρήση που του είχες κάνει και γιαυτό να είχες τέτοιες επιδόσεις?για τα περί σχήματος κινητού σύμφωνα και εγώ ότι το ultrawide στα κινητά είναι το μέλλον.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μήπως του edge του είχε πέσει η μπαταρία με την πάροδο/χρήση που του είχες κάνει και γιαυτό να είχες τέτοιες επιδόσεις?για τα περί σχήματος κινητού σύμφωνα και εγώ ότι το ultrawide στα κινητά είναι το μέλλον.

 

τι λες φίλε μου? 2 μέρες κράταγε η μπαταρία στο S7 edge. Αν το ξεπάτωνα εβγαζε μία μέρα άνετα.

 

Ξέρεις πολλά flagships κινητά να βγάζουν πάνω απο μέρα με φουλ χρήση? γιατί εγώ δεν ξέρω κανένα. 

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

FAIL είναι μόνο για τους haters

 

Εχουν πλακα ομως να τους διαβαζεις να σκιζονται να πεισουν.

 

 

Προσωπικα ως υπερευχαριστημενος κατοχος s7 edge το μονο που μου ελλειπε ηταν μια ποιο μεγαλη οθονη

 

το s8+ με καλυψε και με το παραπανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες φίλε μου? 2 μέρες κράταγε η μπαταρία στο S7 edge. Αν το ξεπάτωνα εβγαζε μία μέρα άνετα.

 

Ξέρεις πολλά flagships κινητά να βγάζουν πάνω απο μέρα με φουλ χρήση? γιατί εγώ δεν ξέρω κανένα.

 

λέω ότι είσαι ο μόνος(ακόμα και σε σχέση με άλλους κατόχους)που να λέει ότι το μικρό s8 έχει ίδια με καλύτερη αυτονομία σε σχέση με το s7 edge πράγμα πολύ περίεργο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω ότι είσαι ο μόνος(ακόμα και σε σχέση με άλλους κατόχους)που να λέει ότι το μικρό s8 έχει ίδια με καλύτερη αυτονομία σε σχέση με το s7 edge πράγμα πολύ περίεργο.

 

αυτό δεν σημαίνει ότι μου είχε χαλάσει η μπαταρία στο S7 edge. Οταν εφτανε τις δύο μέρες. 

 

και όταν το πήρα το S8 με αυτά που διάβαζα περίμενα με το ζόρι να εβγαζε τη μία μέρα. Είναι ακριβώς στα επίπεδα του S7 edge. Και το γράφω εδώ για να το ξέρουν και άλλοι που έχουν αμφιβολίες.

 

Και για να μην γράφει ο καθένας αερολογίες, υπάρχουν στο ΥΤ βιντεάκια με battery drain test.

 

Το S8+ vs S7 edge είναι σχεδόν ισόπαλο. Oταν το S7 edge σβήνει, το S8+ έχει 1% μπαταρία.

Το S8 vs S8+. Oταν το S8 σβήνει, το S8+ έχει 7% μπαταρία. 

 

Απλά μαθηματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει το s7 edge το λιώνω όταν χρειάζεται στο gaming και social αλλά όταν δεν τα χρησιμοποιώ το βάζω σε mode Λειτουργίας εξοικονόμησης ενέργειας στο Μέγιστο και το φορτίζω μετά από 3-4 μέρες ξανά...

Το s8 το μικρο το έπιασα στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι ήταν ικανοποιητικό, από μπαταρία δεν ξέρω άλλα σαν το edge στο κράτημα χεριού δεν είναι, το s8 plus το έπιασα στα χέρια μου(επίσης δεν ξέρω από μπαταρία) αλλά το design και η βολικότατη στο κράτημα ήταν fail και φυσικά και η ανάλυση της οθόνης. Δεν είναι άσχημα/κακά κινητά, είναι καλές ναυαρχίδες αλλά όχι σαν s7 edge... ούτε καν στο μικρο του δαχτυλάκι.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα με χαλάει η edge οθόνη στο s8??

 

Μακρόστενο τηλ , παραπέμπει σε τηλεκοντρόλ και απο κοντά :P Θα το ήθελα κοντύτερο με λιγο πιο πλατιά οθόνη.

Το επεξεργαζόμουν σήμερα αρκετή ωρα και μου έκανε καλή εντύπωση.

 

Έπαιζαν 200€ εκπτωςη στον Κωτσόβολο, αν ειχα τα χρήματα παίζει να το έπαιρνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως λέγεται εκείνη η εταιρία που βγάζει back cover skins  και front covers skins  για κινητά; 

Δεν μπορώ να την θυμηθώ με τίποτε.  

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...