Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, tselehub είπε

Καλησπερα, ψαχνω για αγορα ενος 3d printer για να φτιαξω κατι πραγματακια μικρα και μεγαλα για το δωματιο μου! Ποιον μου προτεινετε με ταβανι 200Ε?

Creality Ender 3. Περιμενε στις 11/11 που θα εχει προσφορες, τοτε χτυπα το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 15/10/2018 στις 4:02 ΜΜ, Inuyasha είπε

Προσοχη σε αυτα τα "metalic" με απλες μπρουτζινες μυτες

παει σχεδον κιλο και μυτη

Γράφει μέσα οτι δε χαλάει τις μύτες. Επίσης εχετε δοκιμάσει all metal? Αξίζει? Νομίζω αλλάζει μονο η μύτη στον ender ΜΚ8 εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, thanasis19 είπε

Γράφει μέσα οτι δε χαλάει τις μύτες. Επίσης εχετε δοκιμάσει all metal? Αξίζει? Νομίζω αλλάζει μονο η μύτη στον ender ΜΚ8 εχει.

Οτιδήποτε έχει μέσα σωματιδια έξτρα τύπου glitter καταστρέφει της μπρούτζινες μυτες

 

 

All metal Hot end είναι ανάλογα τι υλικό εκτυπώνεις, για τα κλασικά pla abs και petg για εμένα δεν αξίζει ειδικά σε pla /petg πολύ πιθανό να σου δημιουργήσει περισσότερο προβλήματα

τα throat με teflon αν δεν τα σπάσεις απλά αλλάζεις μια στο τόσο το teflon και είσαι έτοιμος (για mk8 θες 2x4, ενω για e3d type θέλει 2x3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dj-apollon είπε

Που τον βρηκες 150??? 😮

δν θυμαμαι τον ειδα πριν 2-3 μερες που εψαχνα στα τυφλα, θα ψαξω ξανα το βραδυ και θα στειλω λινκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καποιος διευθυνση μαγαζιου να κοβει με λειζερ ....θελω να κοψω μερικα κομματια (14) για εναν εκτυπωτη που ετοιμαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν κανω λαθος ο Ender βγαινει 160 με μεταφορικα απο Ευρωπαικη αποθηκη. (Fast-23)

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1845899.html?wid=1640583

Γνωριζει κανεις αν το παραπανω ισχυει για Fast-23, δεν θελω να μπλεξω με priority κλπ μονο ευρωπαικη αποθηκη με ενδιαφερει?

Edit: Ειδα απο alixexpress εχει και στα 180 απο γερμανια απο το official store. Φανταζομαι ειναι καλυτερα?
 

Επεξ/σία από leoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, leoy είπε

Αν δεν κανω λαθος ο Ender βγαινει 160 με μεταφορικα απο Ευρωπαικη αποθηκη. (Fast-23)

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1845899.html?wid=1640583

Γνωριζει κανεις αν το παραπανω ισχυει για Fast-23, δεν θελω να μπλεξω με priority κλπ μονο ευρωπαικη αποθηκη με ενδιαφερει?

Edit: Ειδα απο alixexpress εχει και στα 180 απο γερμανια απο το official store. Φανταζομαι ειναι καλυτερα?
 

Εγω παρηγγειλα σημερα απο Gearbest Fast-23 (Τσεχια) τον Ender-3 με DHL και ελπιζω να πανε ολα καλα. Απο την αλλη στο Ali εχουν official store αλλα ειδα περιπτωσεις οπου ηρθε απο Κινα ενω επελεξαν Γερμανια. Εστειλα μηνυμα να βεβαιωθω πως θα το στειλουν απο Γερμανια αλλα απαντηση δεν ελαβα ποτε. Οποτε ειναι καθαρα στη κριση σου και στη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2018 στις 2:49 ΠΜ, gianakakis είπε

Ψάχνω καλό PETG filament 1.75 έχει να προτείνει κανείς κατί;

και γενικότερα πείτε μάρκες που είστε ικανοποιημένοι.

Καλησπέρα.... Δοκίμασε και την spectrum....Βγαίνει στα 21 ευρώ και είναι κιλό

Πολύ ποιοτικό νήμα για τα χρήματά του..Θα το βρεις https://thes3d.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, crepo είπε

Καλησπέρα.... Δοκίμασε και την spectrum....Βγαίνει στα 21 ευρώ και είναι κιλό

Πολύ ποιοτικό νήμα για τα χρήματά του..Θα το βρεις https://thes3d.gr/

Συμφωνω και εγω! Η Spectrum ειναι οτι καλυτερο εχω δουλεψει σε αυτα τα λεφτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει 2 εκτυπωτές. Wanhao i3 plus και ender 3. Οκ τυπώνουν αρκετά καλά. Αυτό που ζητάω τώρα ειναι αν θα αναβαθμίσω σε κάποιο άλλο εκτυπωτή που να αξίζει τον κόπο και τα χρήματά του και αν θα δώ καλύτερες εκτυπώσεις. Τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ermis2018gr είπε

Εχω δοκιμάσει 2 εκτυπωτές. Wanhao i3 plus και ender 3. Οκ τυπώνουν αρκετά καλά. Αυτό που ζητάω τώρα ειναι αν θα αναβαθμίσω σε κάποιο άλλο εκτυπωτή που να αξίζει τον κόπο και τα χρήματά του και αν θα δώ καλύτερες εκτυπώσεις. Τι προτείνετε?

Μετα απο αυτους τους δυο στη θεση σου θα πηγαινα σε ultimaker η σε prusa, οι 2 που ανεφερες εχουν αρκετα καλη ποιοτητα ειδικα για τα λεφτα τους οποτε οι υπολοιποι σε τιμη μεταξυ του Wanhao και prusa κυριως μικρες βελτιωσεις σε ποιοτητα προσφερουν και μεγαλυτερο print volume.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για  μενα μην αγορασεις αλλα φτιαξε εναν εκτυπωτη αν πιανουν τα χερια σου , αν εχεις απαιτησεις... πχ Hypercube evo....εχει διαφορες εκδοσεις  

εγω εχω εναν ,mικρο cube με 220χ 220 οι ποιο μεγαλοι ξεκινανε απο 200χ 300 η 300 χ 300 και ανω

εχω ομως και την ανετα για εκτυπωσεις pla περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...