Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από μένα, καινούριο στο 3d printing.

Έχω έναν borlee 60wf (έτσι μου έλεγε στις οδηγίες που ήρθαν με τον εκτυπωτή).

Είναι αυτός (https://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-WIFI-3D-printer-DIY-kit-impressora-3D-with-LCD-remote-control-by-IOS-and-Andriod/32319568611.html) χωρίς όμως να τον έχω παραγγείλει από το ali.

Το θέμα μας τώρα. Είχα ένα πράσινο filament και έφτανε στα τελειώματά του, και σήμερα είπα να το αλλάξω. Έβγαλα το προηγούμενο, έβαλα το καινούριο, αλλά μετά από λίγο άρχισε να μη σπρώχνεται προς τα κάτω και να μαγκώνει το μοτοράκι που το σπρώχνει. Έλυσα τα κομμάτια να δω τι γίνεται και κατάλαβα ότι έχει κολλήσει πλαστικό στο εσωτερικό του nozzle και δε περνάει το άλλο από πάνω. (όσο και να ανέβασα θερμοκρασία δεν έλιωνε να προχωρήσει).

Πηγαίνοντας να βγάλω το nozzle λοιπόν, μου έσπασε.... Τώρα βρισκόμαστε σε μια τέτοια φάση.

01.jpg.cf470686e9b9cc34d4caa79de4649498.jpg

Το nozzle είναι σπασμένο, η βάση του έχει μείνει μέσα, και το θέμα είναι ότι δε μπορώ να ξεβιδώσω το από πίσω το μακρυνάρι μπας και μπορέσω να σπρώξω κάπω τη βάση του σπασμένου nozzle.

02.jpg.4143e36b9a6a686afdb706d20e512403.jpg

 

Καμιά ιδέα για το τι να κάνω; Nozzle καινούριο έχω να βάλω, είχα πάρει 3-4 να βρίσκονται. Πώς το βάζω όμως; Γενικότερα υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο σύστημα από αυτό που έχει ο εκτυπωτής μου ώστε να μην υποφέρω στο μέλλον αν χρειαστεί κάποια αντίστοιχη εγχείρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, DJ_Duker είπε

Καλησπέρα και από μένα, καινούριο στο 3d printing.

Έχω έναν borlee 60wf (έτσι μου έλεγε στις οδηγίες που ήρθαν με τον εκτυπωτή).

Είναι αυτός (https://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-WIFI-3D-printer-DIY-kit-impressora-3D-with-LCD-remote-control-by-IOS-and-Andriod/32319568611.html) χωρίς όμως να τον έχω παραγγείλει από το ali.

Το θέμα μας τώρα. Είχα ένα πράσινο filament και έφτανε στα τελειώματά του, και σήμερα είπα να το αλλάξω. Έβγαλα το προηγούμενο, έβαλα το καινούριο, αλλά μετά από λίγο άρχισε να μη σπρώχνεται προς τα κάτω και να μαγκώνει το μοτοράκι που το σπρώχνει. Έλυσα τα κομμάτια να δω τι γίνεται και κατάλαβα ότι έχει κολλήσει πλαστικό στο εσωτερικό του nozzle και δε περνάει το άλλο από πάνω. (όσο και να ανέβασα θερμοκρασία δεν έλιωνε να προχωρήσει).

Πηγαίνοντας να βγάλω το nozzle λοιπόν, μου έσπασε.... Τώρα βρισκόμαστε σε μια τέτοια φάση.

01.jpg.cf470686e9b9cc34d4caa79de4649498.jpg

Το nozzle είναι σπασμένο, η βάση του έχει μείνει μέσα, και το θέμα είναι ότι δε μπορώ να ξεβιδώσω το από πίσω το μακρυνάρι μπας και μπορέσω να σπρώξω κάπω τη βάση του σπασμένου nozzle.

02.jpg.4143e36b9a6a686afdb706d20e512403.jpg

Καμιά ιδέα για το τι να κάνω; Nozzle καινούριο έχω να βάλω, είχα πάρει 3-4 να βρίσκονται. Πώς το βάζω όμως; Γενικότερα υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο σύστημα από αυτό που έχει ο εκτυπωτής μου ώστε να μην υποφέρω στο μέλλον αν χρειαστεί κάποια αντίστοιχη εγχείρηση;

το είχες ζεστό πριν ξεβιδώσεις? πάντα με θερμοκρασία ξεβιδώνουμε. ανταλλακτικά έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, DJ_Duker είπε

Καλησπέρα και από μένα, καινούριο στο 3d printing.

Έχω έναν borlee 60wf (έτσι μου έλεγε στις οδηγίες που ήρθαν με τον εκτυπωτή).

Είναι αυτός (https://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-WIFI-3D-printer-DIY-kit-impressora-3D-with-LCD-remote-control-by-IOS-and-Andriod/32319568611.html) χωρίς όμως να τον έχω παραγγείλει από το ali.

Το θέμα μας τώρα. Είχα ένα πράσινο filament και έφτανε στα τελειώματά του, και σήμερα είπα να το αλλάξω. Έβγαλα το προηγούμενο, έβαλα το καινούριο, αλλά μετά από λίγο άρχισε να μη σπρώχνεται προς τα κάτω και να μαγκώνει το μοτοράκι που το σπρώχνει. Έλυσα τα κομμάτια να δω τι γίνεται και κατάλαβα ότι έχει κολλήσει πλαστικό στο εσωτερικό του nozzle και δε περνάει το άλλο από πάνω. (όσο και να ανέβασα θερμοκρασία δεν έλιωνε να προχωρήσει).

Πηγαίνοντας να βγάλω το nozzle λοιπόν, μου έσπασε.... Τώρα βρισκόμαστε σε μια τέτοια φάση.

01.jpg.cf470686e9b9cc34d4caa79de4649498.jpg

Το nozzle είναι σπασμένο, η βάση του έχει μείνει μέσα, και το θέμα είναι ότι δε μπορώ να ξεβιδώσω το από πίσω το μακρυνάρι μπας και μπορέσω να σπρώξω κάπω τη βάση του σπασμένου nozzle.

02.jpg.4143e36b9a6a686afdb706d20e512403.jpg

Καμιά ιδέα για το τι να κάνω; Nozzle καινούριο έχω να βάλω, είχα πάρει 3-4 να βρίσκονται. Πώς το βάζω όμως; Γενικότερα υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο σύστημα από αυτό που έχει ο εκτυπωτής μου ώστε να μην υποφέρω στο μέλλον αν χρειαστεί κάποια αντίστοιχη εγχείρηση;

Αναλογα το bugdet Που μπορεις να διαθεσεις πας σε e3d v6 (και γυρνας σε bowden)ψαχνεις ειτε κλωνο ειτε γνησιο , αλλιως αν θελεις direct extruder (σαν αυτο που εχεις ) κοιτας κατι σε e3d titan aero , για την δευτερη περιπτωση προυποθεση ειτε να μπορεις να αλλαξεις τα extruder step απο το μενου η να μπορεις να περασεις marlin με καποιο τροπο στην μητρικη του εκτυπωτη σου

και οι 2 περιπτωσεις βεβαια θελουν να εκτυπωσεις την αναλογη βαση που ισως αποδειχτει δυσκολο γιατι προσωπικα πρωτη φορα την ειδα σαν μαρκα και δεν ξερω κατα ποσο θα βρεις mount να εκτυπωσεις

οποτε ισως η καλυτερη λυση ειναι να μεινεις στο ΜΚ8 extruder/hotend combo Που εχεις μιας και αν ρυθμιστη σωστα μπορει και αυτο να δωσει αρκετα καλα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kgian είπε

Έχεις να προτείνεις κάποιον; Έλεγα για τον photon γιατί κυκλοφορεί πολύ και έχει user support. 

τελευταία διάβασα καλά σχόλια για τον Alfawise W10. κοντά στα 270ε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giler84 είπε

το είχες ζεστό πριν ξεβιδώσεις? πάντα με θερμοκρασία ξεβιδώνουμε. ανταλλακτικά έχεις? 

Ζεστό ήταν ναι, αλλά μου μεινε στο χέρι... Ανταλλακτικά έχω μόνο για nozzle. Για το Extruder head, δεν έχω ανταλλακτικά, αν και από ό,τι φαίνεται για να το βγάλω θα χαλάσω αυλακώσεις και θα θέλει αλλαγή έτσι και αλλιώς.

Μήπως να πάρω κατευθείαν και νέο heater block, ένα νέο extruder head και να κουμπώσω και ένα καινούριο nozzle;

17 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Αναλογα το bugdet Που μπορεις να διαθεσεις πας σε e3d v6 (και γυρνας σε bowden)ψαχνεις ειτε κλωνο ειτε γνησιο , αλλιως αν θελεις direct extruder (σαν αυτο που εχεις ) κοιτας κατι σε e3d titan aero , για την δευτερη περιπτωση προυποθεση ειτε να μπορεις να αλλαξεις τα extruder step απο το μενου η να μπορεις να περασεις marlin με καποιο τροπο στην μητρικη του εκτυπωτη σου

και οι 2 περιπτωσεις βεβαια θελουν να εκτυπωσεις την αναλογη βαση που ισως αποδειχτει δυσκολο γιατι προσωπικα πρωτη φορα την ειδα σαν μαρκα και δεν ξερω κατα ποσο θα βρεις mount να εκτυπωσεις

οποτε ισως η καλυτερη λυση ειναι να μεινεις στο ΜΚ8 extruder/hotend combo Που εχεις μιας και αν ρυθμιστη σωστα μπορει και αυτο να δωσει αρκετα καλα αποτελεσματα

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει τις μισές σελίδες του thread και όλοι μιλάτε για το marlin, αλλά είμαι σίγουρος ότι εξαιτίας της ανωνυμίας του εκτυπωτή, δε νομίζω να μπει ποτέ.

Αν πω να μείνω σε αυτό το στυλ για να γλυτώσω μπελά με βάσεις για νέα extruders, να αλλάξω μια και καλή το heater block/extruder head? 

Τα καλώδια αυτά που καταλήγουν στο heater block να υποθέσω ότι τα αφαιρούμε ξεβιδώνοντας με άλεν από τα πλάγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, giler84 είπε

τελευταία διάβασα καλά σχόλια για τον Alfawise W10. κοντά στα 270ε

Τον έχω δει και εγώ αλλά απο που τον παίρνεις για να μην σε τσακίσει το τελωνείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kgian είπε

Τον έχω δει και εγώ αλλά απο που τον παίρνεις για να μην σε τσακίσει το τελωνείο...

με priority Λογικα δεν εχει θεμα.

37 λεπτά πριν, DJ_Duker είπε

Ζεστό ήταν ναι, αλλά μου μεινε στο χέρι... Ανταλλακτικά έχω μόνο για nozzle. Για το Extruder head, δεν έχω ανταλλακτικά, αν και από ό,τι φαίνεται για να το βγάλω θα χαλάσω αυλακώσεις και θα θέλει αλλαγή έτσι και αλλιώς.

Μήπως να πάρω κατευθείαν και νέο heater block, ένα νέο extruder head και να κουμπώσω και ένα καινούριο nozzle;

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει τις μισές σελίδες του thread και όλοι μιλάτε για το marlin, αλλά είμαι σίγουρος ότι εξαιτίας της ανωνυμίας του εκτυπωτή, δε νομίζω να μπει ποτέ.

Αν πω να μείνω σε αυτό το στυλ για να γλυτώσω μπελά με βάσεις για νέα extruders, να αλλάξω μια και καλή το heater block/extruder head? 

Τα καλώδια αυτά που καταλήγουν στο heater block να υποθέσω ότι τα αφαιρούμε ξεβιδώνοντας με άλεν από τα πλάγια;

Ξεβιδωνεις τα βγαζεις απο το παλιο και τα βαζεις στο καινουργιο heatblock λόγικα θελεις και throat. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 λεπτά πριν, DJ_Duker είπε

Ζεστό ήταν ναι, αλλά μου μεινε στο χέρι... Ανταλλακτικά έχω μόνο για nozzle. Για το Extruder head, δεν έχω ανταλλακτικά, αν και από ό,τι φαίνεται για να το βγάλω θα χαλάσω αυλακώσεις και θα θέλει αλλαγή έτσι και αλλιώς.

Μήπως να πάρω κατευθείαν και νέο heater block, ένα νέο extruder head και να κουμπώσω και ένα καινούριο nozzle;

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει τις μισές σελίδες του thread και όλοι μιλάτε για το marlin, αλλά είμαι σίγουρος ότι εξαιτίας της ανωνυμίας του εκτυπωτή, δε νομίζω να μπει ποτέ.

Αν πω να μείνω σε αυτό το στυλ για να γλυτώσω μπελά με βάσεις για νέα extruders, να αλλάξω μια και καλή το heater block/extruder head? 

Τα καλώδια αυτά που καταλήγουν στο heater block να υποθέσω ότι τα αφαιρούμε ξεβιδώνοντας με άλεν από τα πλάγια;

https://www.cableworks.gr/3d-printers/build-it-yourself/extruders/aluminum-heater-block-makerbot-mk7-mk8-print-head-hot-end-heating-block-20x20x10mm/

https://www.cableworks.gr/3d-printers/build-it-yourself/throats/stainless-steel-throat-with-slot-m6x30mm-for-makerbot-mk8/

https://www.cableworks.gr/3d-printers/build-it-yourself/throats/stainless-steel-throat-m6x50mm-for-makerbot-mk8/

https://www.cableworks.gr/3d-printers/build-it-yourself/throats/stainless-steel-throat-m6x40mm-for-makerbot-mk8/

https://www.cableworks.gr/3d-printers/build-it-yourself/throats/stainless-steel-throat-m6x30mm-for-makerbot-mk8/

για το throat κατα 99% θα σου κανει το 30μμ αλλα δεν βαζω το χερι μου στην φωτια , οσο για την μητρικη κατα 99% μπορεις να flasharis στηγ χειροτερη να χρειαζετα πρωτα flash bootloader και μετα marlin

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα ενα τετοιο https://www.ebay.com/itm/Metal-J-head-Hotend-3D-V6-Bowden-1-75mm-3mm-Extruder-Makerbot-Reprap-3D-Printer/263480527664?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=562508930560&_trksid=p2057872.m2749.l2649

για να κανω τον Ανετ Α8 bowden style :)

ελπιζω να δουλεψει σωστα. ειναι πολυ φτηνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pcos είπε

πηρα ενα τετοιο https://www.ebay.com/itm/Metal-J-head-Hotend-3D-V6-Bowden-1-75mm-3mm-Extruder-Makerbot-Reprap-3D-Printer/263480527664?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=562508930560&_trksid=p2057872.m2749.l2649

για να κανω τον Ανετ Α8 bowden style :)

ελπιζω να δουλεψει σωστα. ειναι πολυ φτηνο!

τον είχα κάνει και είχε δουλέψει εξαιρετικά! ξεκίνα να τυπώνεις τις βάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαπίστωσα 2 προβλήματα στον Y άξονα μου
Το ένα ειναι οτι μάλλον τα LM88U bearrings ειναι φαγωμένα οπότε η δέξια πλευρά εχει "αέρα" στο να κουνηθέι το κρεββατι ενω στην αριστερή οχι.
Το δεύτερο, και μου κανει μεγάλη εντύπωση που δεν το είχα καταλάβει πιο πρίν ειναι οτι το smooth rod παλι απο την δεξία πλευρα έχει αέρα στην τρυπα στο frame ενω το αριστερο οχι.
Αυτο με κανει να πιστευω οτι ισως δεν εχω 2 προβληματα αλλα ενα.
Υπαρχει περίπτωση το smooth rod απο το εργοστασιο(Ανετα εισαι δεν ειναι και περιεργο :P ) να ηρθε και να μην ειναι σωστα τα χιλιοστά του?σε μια τετοια περίπτωση τα LM δεν ειναι φαγωμενα και υπαρχει αέρας επειδη το Smooth rod ειναι οτι να ναι.
Απο την άλλη θα μπορόυσε να ειναι και ενας συνδιασμος ίσως?
Λεω να παραγγειλω μια 10αδα drylin igus απο cableworks να δω τι θα γίνει.
Κ ολα αυτα ενω ειμαι σε αναμονή για τα πράγματα για AM8 :P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DJ_Duker είπε

Καλησπέρα και από μένα, καινούριο στο 3d printing.

Έχω έναν borlee 60wf (έτσι μου έλεγε στις οδηγίες που ήρθαν με τον εκτυπωτή).

Είναι αυτός (https://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-WIFI-3D-printer-DIY-kit-impressora-3D-with-LCD-remote-control-by-IOS-and-Andriod/32319568611.html) χωρίς όμως να τον έχω παραγγείλει από το ali.

Το θέμα μας τώρα. Είχα ένα πράσινο filament και έφτανε στα τελειώματά του, και σήμερα είπα να το αλλάξω. Έβγαλα το προηγούμενο, έβαλα το καινούριο, αλλά μετά από λίγο άρχισε να μη σπρώχνεται προς τα κάτω και να μαγκώνει το μοτοράκι που το σπρώχνει. Έλυσα τα κομμάτια να δω τι γίνεται και κατάλαβα ότι έχει κολλήσει πλαστικό στο εσωτερικό του nozzle και δε περνάει το άλλο από πάνω. (όσο και να ανέβασα θερμοκρασία δεν έλιωνε να προχωρήσει).

Πηγαίνοντας να βγάλω το nozzle λοιπόν, μου έσπασε.... Τώρα βρισκόμαστε σε μια τέτοια φάση.

01.jpg.cf470686e9b9cc34d4caa79de4649498.jpg

Το nozzle είναι σπασμένο, η βάση του έχει μείνει μέσα, και το θέμα είναι ότι δε μπορώ να ξεβιδώσω το από πίσω το μακρυνάρι μπας και μπορέσω να σπρώξω κάπω τη βάση του σπασμένου nozzle.

02.jpg.4143e36b9a6a686afdb706d20e512403.jpg

Καμιά ιδέα για το τι να κάνω; Nozzle καινούριο έχω να βάλω, είχα πάρει 3-4 να βρίσκονται. Πώς το βάζω όμως; Γενικότερα υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο σύστημα από αυτό που έχει ο εκτυπωτής μου ώστε να μην υποφέρω στο μέλλον αν χρειαστεί κάποια αντίστοιχη εγχείρηση;

Θα πρέπει πρώτα να θερμαίνει τη μύτη στους 235 ή και παραπάνω βαθμούς. Μετά το πίσω μέρος (throat) λύνει εύκολα. Το σπασμένο κομμάτι μόνο με ανάποδο κολαουζο βγαίνει, προσοχή καθ'όλη τη διάρκεια γιατί θα καίει το heating block.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2019 στις 4:52 ΜΜ, Dantε είπε

Εκανα φορματ και δε κρατησα το profile που ειχα στο simplify που χρησιμοποιω.

Το θεμα ειναι οτι αραια και που μου εμφανιζει κατι σα κενα.Τι ρυθμιση να ειναι αυτη?Πριν δε μου το εκανε παντως,αρα κατι που μου διαφευγει ειναι.

IMG_20190409_160445.jpg

Καμια αλλη ιδεα βρε παιδια?

Δοκιμασα και inside out και το αντιστροφο και παλι τα ιδια.

Ξανακοιταξα ολες τις επιλογες μια μια μπας και μου ρθει στο μυαλο καμια η θυμηθω πως τις ειχα.

Παντως παρατηρησα οτι στο κλασσικο δοκιμαστικο καραβακι το κανει στα ιδια σημεια και οχι σε τυχαια.

Αλλαξα τωρα κατι επιλογες του retraction,γιατι τις ειχα αλλιως πριν και θα δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dantε είπε

Καμια αλλη ιδεα βρε παιδια?

Δοκιμασα και inside out και το αντιστροφο και παλι τα ιδια.

Ξανακοιταξα ολες τις επιλογες μια μια μπας και μου ρθει στο μυαλο καμια η θυμηθω πως τις ειχα.

Παντως παρατηρησα οτι στο κλασσικο δοκιμαστικο καραβακι το κανει στα ιδια σημεια και οχι σε τυχαια.

Αλλαξα τωρα κατι επιλογες του retraction,γιατι τις ειχα αλλιως πριν και θα δοκιμασω.

Ποιο πρόγραμμα εχεις? Cura?

Α σορρυ τωρα ειδα simplify... Βγάλε ενα πριντ σκριν τις ρυθμίσεις. Επίσης τι εκτυπωτή έχεις? Το extrusion width που το έχεις?

Στις 16/4/2019 στις 9:36 ΜΜ, DJ_Duker είπε

Ζεστό ήταν ναι, αλλά μου μεινε στο χέρι... Ανταλλακτικά έχω μόνο για nozzle. Για το Extruder head, δεν έχω ανταλλακτικά, αν και από ό,τι φαίνεται για να το βγάλω θα χαλάσω αυλακώσεις και θα θέλει αλλαγή έτσι και αλλιώς.

Μήπως να πάρω κατευθείαν και νέο heater block, ένα νέο extruder head και να κουμπώσω και ένα καινούριο nozzle;

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει τις μισές σελίδες του thread και όλοι μιλάτε για το marlin, αλλά είμαι σίγουρος ότι εξαιτίας της ανωνυμίας του εκτυπωτή, δε νομίζω να μπει ποτέ.

Αν πω να μείνω σε αυτό το στυλ για να γλυτώσω μπελά με βάσεις για νέα extruders, να αλλάξω μια και καλή το heater block/extruder head? 

Τα καλώδια αυτά που καταλήγουν στο heater block να υποθέσω ότι τα αφαιρούμε ξεβιδώνοντας με άλεν από τα πλάγια;

Ξεβιδωνεις τα βγαζεις απο το παλιο και τα βαζεις στο καινουργιο heatblock λόγικα θελεις και throat. 

Επεξ/σία από giler84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giler84 είπε

Ποιο πρόγραμμα εχεις? Cura?

Α σορρυ τωρα ειδα simplify... Βγάλε ενα πριντ σκριν τις ρυθμίσεις. Επίσης τι εκτυπωτή έχεις? Το extrusion width που το έχεις?

Ξεβιδωνεις τα βγαζεις απο το παλιο και τα βαζεις στο καινουργιο heatblock λόγικα θελεις και throat. 

Tevo tarantula εχω.

Απλα οπως ειπα,πριν δεν ειχα αυτο το θεμα,αρα καποια ρυθμιση ειναι.

Χωρίς τ434ίτλο.jpg

Χsd34ίτλο.jpg

Χωρίς τίτλο.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...