Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω να τα επαιξε το διακοπτακι εαν εννοεις τον αισθητηρα που παταει οταν φτασει στο τελος γιατι δεν πηγαινει εκει ποτε.Τερματιζει Χ,Υ και o Z απλως παει λιγο ποιο πανω και ξεκιναει την εκτυπωση.Μου κανει εντυπωση που δουλευει κανονικα περα απο την αρχικοποιηση τις κεφαλης.Επειδη ηταν αργα και δεν ειχα αλλο χρονο θα το τσεκαρω και σημερα αλλα και παλι αυτο με την οθονη μου εκανε εντυπωση μια καιο δεν θυμαμε να το εχω παρατηρηση.Τωρα εαν θελει καποιος να το δοκιμασει με ender 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, special είπε

Δεν νομιζω να τα επαιξε το διακοπτακι εαν εννοεις τον αισθητηρα που παταει οταν φτασει στο τελος γιατι δεν πηγαινει εκει ποτε.Τερματιζει Χ,Υ και o Z απλως παει λιγο ποιο πανω και ξεκιναει την εκτυπωση.Μου κανει εντυπωση που δουλευει κανονικα περα απο την αρχικοποιηση τις κεφαλης.Επειδη ηταν αργα και δεν ειχα αλλο χρονο θα το τσεκαρω και σημερα αλλα και παλι αυτο με την οθονη μου εκανε εντυπωση μια καιο δεν θυμαμε να το εχω παρατηρηση.Τωρα εαν θελει καποιος να το δοκιμασει με ender 3.

Πιθανών να έχει βραχυκυκκωσει για αυτό στο λέω

το βλέπει ότι είναι συνέχεια κλειστό οπότε αναιβαινει τα χιλιοστά πιο επάνω γιατί νομίζει ότι το πατάει

Επεξ/σία από Inuyasha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2019 στις 11:17 ΠΜ, Geocheats2 είπε

Καλημέρα, εχω σκαλώσει απίστευτα να κάνω τον ανετ χαρακτικο για pcb έφτασα κάπου εδώ αλλά χωρίς τα σωστά engraving bits και ένα diy spindle από dremel, έχει επιχειρήσει κανείς τπτ παρόμοιο?

Τελικά μετά στην τρίτη προσπάθεια βρίσκομαι σε πολύ καλό δρόμο, θεωρώ ότι το μόνο που μου λείπει πλέον είναι το auto-leveling τα οποία περιμένω να μου έρθουν, έχω φτάσει κάπου εδώ

Χρησιμοποίησα αυτά

Spindle και ένα μοτέρ από παλιό βιδολόγο 

Μια πλάκα 2χιλ

και ενα quick swap extruder mod που βρήκα στο thingverse

 

με ένα πέρασμα με γυαλόχαρτο

 

spacer.png

Επεξ/σία από Geocheats2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω αποσυρθεί πλέον από το άθλημα και θα αρχίσω να σπρώχνω ότι έχω, όπως 2 κουλούρες filament, έναν anet a8, μια μητρική από anet a8, e3d hot end. Ήδη έχω ανεβάσει αγγελία για την μητρική, για τα υπόλοιπα κομμάτια ακολουθούν κι άλλες. Αν ενδιαφέρετε κανείς, ας στείλει πμ.

Υ.Γ. Ευχαριστώ τους πάντες για όλες τις συμβουλές και την καθοδήγηση που μου προσφέρατε στα πρώτα μου βήματα στον κόσμο της 3D εκτύπωσης μέσω αυτού του θρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, thanasis19 είπε

Κάποιο site για αγορά 3d printer από Ευρωπαϊκή αποθήκη ; ( με ενδιαφέρει να έρχεται γρήγορα). 

ποιος εκτυπωτης σε ενδιαφερει ? κοιτα aliexpress (βαζοντας φιλτρο σε ευρωπαικη αποθηκη ) κυριως εκτυπωτες θα βρεις σε γερμανικες αποθηκες απο aliexpress

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Πιθανών να έχει βραχυκυκκωσει για αυτό στο λέω

το βλέπει ότι είναι συνέχεια κλειστό οπότε αναιβαινει τα χιλιοστά πιο επάνω γιατί νομίζει ότι το πατάει

Inuyasha φιλε αμα σε ειχα μπροστα μου θα σε φιλουσα.Τελικα ακολουθοντας την συμβουλη σου ακριβως στο λευκο πλαστικο τις ενωσης με τον διακοπτη και αφου το εβγαλα τελειως παρατηρησα οτι το σιδερακι στο ενα πιν ηταν λιγο ποιο εξω με αποτελεσμα να το βλεπει ανοιχτο?βραχυκυκλωμενο? τι να πω. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την συμβουλη.ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!!!!!!

Επισης προσοχη πριν το κανω αυτο δοκιμασα το διακοπτακι παιζοντας με τον ζ αξονα πανω κατω και οταν το παταγα τοτε το επερνε εκει το σημειο 0,οποτε μην δινετε παντα σημασια σε αυτα που φαινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

ποιος εκτυπωτης σε ενδιαφερει ? κοιτα aliexpress (βαζοντας φιλτρο σε ευρωπαικη αποθηκη ) κυριως εκτυπωτες θα βρεις σε γερμανικες αποθηκες απο aliexpress

Έψαχνα ender 5 διαθέσιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, thanasis19 είπε

Έψαχνα ender 5 διαθέσιμο 

creality ender 5 δεν βρισκω πουθενα καμια πληροφορια ender 3 ναι υπαρχει

για καποιο λογο δεν το βγαζει με creality , οποτε ψαξε για ender 3 και θα σου βγαλει , σου εχει επιλογη απο που κανει ship διαλεξε γερμανια εχει αρκετα αποτελεσματα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες επειδή σκέφτομαι κι εγώ για 3D Printer αφού το να τρέχω σε τρίτους κάθε φορά που χρειάζομαι enclosures θα μου κοστίσει περισσότερο απο το να τα κάνω εγω
τι επιλογές έχω για ενα αξιόπιστο μηχάνημα και οικονομικο; Τι θα προτείνατε; Ειμαι αρχάριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, _filippos_ είπε

παίδες επειδή σκέφτομαι κι εγώ για 3D Printer αφού το να τρέχω σε τρίτους κάθε φορά που χρειάζομαι enclosures θα μου κοστίσει περισσότερο απο το να τα κάνω εγω
τι επιλογές έχω για ενα αξιόπιστο μηχάνημα και οικονομικο; Τι θα προτείνατε; Ειμαι αρχάριος.

Εγώ θα σου πρότεινα ένα creality ender 3 έχει αρκετή υποστήριξη και κάνει εξαιρετικά print. Επίσης είναι αρκετά οικονομικό πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και γω ενα σαραβαλο laptop HP  του εβαλα εναν ssd και ζωντανεψε μια χαρα και το χρησιμοποιω μονο για το cura και 2 μικρα προγραμματα για τον εκτυπωτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...