Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Ευχαριστώ πολύ!

Έκανα αποσύνδεση και ξανά σύνδεση και πλέον ενώ μου δείχνει την αίτηση στην κατηγορία 3.ε στις ενέργειες δεν μπορώ να κάνω κάτι.... Γιατί ; Έχει μόνο το κουμπί ακύρωση ! Πριν μου έδειχνε το μενου κανονικά !

Μήπως φταίει ότι έβαλα σύμβουλο έργου ;

Eίναι νορμάλ αυτό, μην σε ανησυχεί. Τώρα περιμένεις την απόφαση υπαγωγής (αφού πρώτα μας ζητηθεί να επισυνάψουμε κάποια επιπλέον δικαιολογητικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, glenngould είπε

Σε τι χρόνο κάνατε την αίτηση για να κάνουμε μια δημοσκόπηση.

Εγώ σε 14 λεπτά και την δέχθηκε. Πείτε κι εσείς αν θέλετε παρακαλώ.

Σε 20' και δεν την δέχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά κ εγώ με 2 loading διαρκείας που με ανάγκασαν να κάνω refresh κ να ξαναβάλω. Γενικά μόνο στα πρώτα 5 λεπτά δεν σερνότανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα το παράθυρο "ευκαιρίας" έκλεισε κάπου μεταξύ 15 και 18 λεπτών, με τα μέχρι στιγμής δεδομένα από τα μέλη του φόρουμ.

ΛΟΙΠΟΝ, επιβεβαιώνεται η εκτίμησή μας (το κρίσιμο cut-off χρονικό όριο για την αποδοχή ή μη ήταν περίπου τα 18 λεπτά):

https://news.b2green.gr/2368/εξοικονομώ-αυτονομώ-τίτλοι-τέλους-σε

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν μπορείς να δεις τις λεπτομέρειες της αίτησης πλέον.

Συμπονώ πολύ, το εννοώ, αυτούς που για λίγα δευτερόλεπτα χάσανε δεκάδες χιλιάδες ευρώ.

Αυτό το πράγμα είναι αναξιοπρεπές που συμβαίνει. Και το λέω ως νικητής του εν λόγω sprint.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, glenngould είπε

Όχι δεν μπορείς να δεις τις λεπτομέρειες της αίτησης πλέον.

Συμπονώ πολύ, το εννοώ, αυτούς που για λίγα δευτερόλεπτα χάσανε δεκάδες χιλιάδες ευρώ.

Αυτό το πράγμα είναι αναξιοπρεπές που συμβαίνει. Και το λέω ως νικητής του εν λόγω sprint.

Πότε μπορείς να δεις τις λεπτομέρειες πάλι?
 Ρωτάω γιατί πλην βγω από την αίτηση έβλεπα κανονικά τα αναλυτικά συν ότι είχε προστεθεί στα δικαιολογητικά δλδ, ότι έπρεπε να ανεβάσω οικοδομική άδεια κτλ. Αλλά πλέον δεν μπορώ να δω τίποτα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει και σε μένα.

Εφόσον πήραμε αριθμό πρωτοκόλλου, έχουμε πιάσει τον ταύρο από τα .... beep και οδηγούμε το τρένο στη νίκη.

Είναι φυσιολογικό να σε "κλειδώνει" έξω από την αίτησή σου απ' ό,τι μου λέει τώρα ένας τύπος που μίλησα μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνουν εντύπωση οι χρόνοι που λέτε. Έχασα κάποια λεπτά γιατί δεν είχα δει όλη τη διαδικασία της αίτησης στο demo (δεν είχα τότε πεα και δεν είχα τεστάρει την εισαγωγή των παρεμβάσεων) αλλά ένιωθα αρκετά γρήγορος στα 20'.

Και βλέπω 13-15 λεπτά για μια αίτηση.. Τί να πω, συγχαρητήρια σε όσους μπήκαν, υπομονή (?) σε όσους δεν μπήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, glenngould είπε

Το ίδιο ισχύει και σε μένα.

Εφόσον πήραμε αριθμό πρωτοκόλλου, έχουμε πιάσει τον ταύρο από τα .... beep και οδηγούμε το τρένο στη νίκη.

Είναι φυσιολογικό να σε "κλειδώνει" έξω από την αίτησή σου απ' ό,τι μου λέει τώρα ένας τύπος που μίλησα μαζί του.

Και πότε ξαναεχεις πρόσβαση? Γιατί πχ μπορούσα να εκτυπώσω και την αίτηση ενώ τώρα όχι (πάλι καλά με έκοψε και την εκτύπωσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτα αυτη που περασα εγω σημερα με 8 παρεμβασεις και 3 συγκυριους και ενοικιαστη. Το σημερα δεν εχει καμια απολυτως σχεση με το τι συνεβη προχτες για την Κεντρικη Μακεδονια. 

Οποιος ειχε δουλεψει το ντεμο η εβλεπε τα βιντεο στο youtube με καταχωρησεις απο αλλους χρηστες και μαθαινοβτας καλα τα στοιχεια του δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. 

 

Ακομη δεν μπορω να πιστεψω την αδικια και την υπερφορτωση απο ενα σωρο εξωγενεις παραγοντες για την Κ. Μ. 

Ο server του gov(εξοικονομω, εμβολιο, εκπαιδευση, εξουσιοδοτησεις κλπ) ειναι στην Αμερικη και δεν μπορω να χωνεψω για υπερφορτωση με 17.000 αιτησεις. 

5 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Και πότε ξαναεχεις πρόσβαση? Γιατί πχ μπορούσα να εκτυπώσω και την αίτηση ενώ τώρα όχι (πάλι καλά με έκοψε και την εκτύπωσα).

Θα σου ρθει email, λογικα μεσα στον μηνα. Τι αγχωνεσαι, παει περασες, συγχαρητηρια και να πιασουν τοπο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tommygre είπε

11 λεπτα αυτη που περασα εγω σημερα με 8 παρεμβασεις και 3 συγκυριους και ενοικιαστη. Το σημερα δεν εχει καμια απολυτως σχεση με το τι συνεβη προχτες για την Κεντρικη Μακεδονια. 

Οποιος ειχε δουλεψει το ντεμο η εβλεπε τα βιντεο στο youtube με καταχωρησεις απο αλλους χρηστες και μαθαινοβτας καλα τα στοιχεια του δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα.

Προσπαθησα να κανω για φιλο αιτηση με 9 παρεμβασεις και 3 συγκυριους και τελειωσα στα 23 λεπτα.

Τα ηξερα ολα απ'εξω πως επρεπε να τα κανω και εκανα ακριβως 23 λεπτα.

Οτι κι αν καταχωρουσα(π.χ. ενα ΑΦΜ) εκανε συνεχεια loading.Συνεχεια ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...