Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, TasosVolley είπε

2)Εχω ακούσει από γνωστούς ότι πχ Στην εταιρεία που θα κάνεις κουφώματα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέχρι 5000 πχ... Τα κουφώματα κοστίζουν 3000 και η εταιρεία πχ φτιάχνει και μπανια, γίνεται αυτά 2000 ευρώ που περισσεύουν να τα πασάρουν σαν κόστος κουφωμάτων και να φτιάξεις έτσι και το μπάνιο;;; Έχω κάποιους γνωστούς οι οποίοι μου ισχυρίζονται ότι το έχουν κάνει...Αλλά εγώ γενικά προτιμώ να είμαι τυπικός σε αυτά γιατί ποτέ δεν ξερεις.... Ευχαριστώ

τα μέγιστα ποσά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις, τα περιγράφει ακριβώς το πρόγραμμα.

αν σου δικαιολογεί 10.000€ κουφώματα και εσύ κλείσεις συμφωνία για τα κουφώματα 8000€, ΝΑΙ παρανόμως , η ίδια εταιρία που έβαλε τα κουφώματα, τα υπόλοιπα 2000€, μπορεί να στα κάνει άλλες εργασίες που θες εσυ (πχ σίτες στο άλλο σου σπίτι) και να κόψει στο τέλος υπερτιμολόγηση με τελικό τιμολόγιο 10.000€

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανενα νεο εχουμε για τα δανεια? Ακομα δεν εχουν καλεσει απο τραπεζα και εχουν περασει 3 μηνες.

05. Επιλέξιμη Αίτηση προς Υπαγωγή ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ

ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΔΑΝΕΙΟΥ

 

Σε αυτο το βημα ειναι απο τελη Νοεμβριου

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Κανενα νεο εχουμε για τα δανεια? Ακομα δεν εχουν καλεσει απο τραπεζα και εχουν περασει 3 μηνες.

 

Υπομονή!

 

Η προ έγκριση έχει γίνει. Αν θυμάμαι καλά απ' ότι μου χε πει ο μηχανικός μου πρέπει να βγει μια απόφαση / ψηφιστεί νόμος (something like that) από μέρους του κράτους και μετά να πάρει πάλι μπροστά η όλη φάση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια τωρα με την νεα κατασταση όσοι περιμένουμε την τελικη εγκριση για υπογραφη δανειου (εχουμε παρει δλδ προεγκριση) .. λετε να εχουμε θέμα? Να μας πουν πχ οτι τα φαγαμε τα λεφτα για αλλα πραγματα και ακυρωνεται? Οσοι εχουν ηδη κανει τισ δουλειες.. τι θα κανουν?  :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xariskk24 είπε

ρε παιδια τωρα με την νεα κατασταση όσοι περιμένουμε την τελικη εγκριση για υπογραφη δανειου (εχουμε παρει δλδ προεγκριση) .. λετε να εχουμε θέμα? Να μας πουν πχ οτι τα φαγαμε τα λεφτα για αλλα πραγματα και ακυρωνεται? Οσοι εχουν ηδη κανει τισ δουλειες.. τι θα κανουν?  :(

Δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα λεφτά. Αν όντως ήταν να πάρεις δάνειο, θα το πάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, janus5555 είπε

και όσοι περιμέναν να ανακοινωθεί το επόμενο εξοικονομώ το καλοκαίρι; πακέτο ε; 😕

Γιατί πακέτο; Τα χρήματα είναι συγκεκριμένα και αναγκαστικά θα δοθούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, janus5555 είπε

και όσοι περιμέναν να ανακοινωθεί το επόμενο εξοικονομώ το καλοκαίρι; πακέτο ε; 😕

Για Σεπτεμβρη το ελεγαν.

Τωρα αν εχουμε πεθανει ολοι μεχρι τοτε,αλλο θεμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, janus5555 είπε

και όσοι περιμέναν να ανακοινωθεί το επόμενο εξοικονομώ το καλοκαίρι; πακέτο ε; 😕

Ούτως ή αλλως οι πιθανότητες να ενταχθεί κάποιος ειναι ελάχιστες πλέον!

Οτι θα γίνουν, θα γίνουν όμως. Κανείς δεν είπε ότι δεν θα γίνουν ξανά εξοικονομω

Για την ώρα παλεύουμε να βγούμε ζωντανοί, όχι να βάλουμε μόνωση και τέντες 😛 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα υπομονή, όλα θα πάνε πίσω. 

Αν ζούμε (που θα ζούμε 😁) από το καλοκαίρι και βάλε. 

Τώρα η κυβέρνηση έχει 1002 να ασχοληθεί πιο σημαντικά εννοείται. 

Ας ζήσουμε, και μετά αλλάζουμε κουφώματα και τέντες. ✌️

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ούτως ή αλλως οι πιθανότητες να ενταχθεί κάποιος ειναι ελάχιστες πλέον!

Οτι θα γίνουν, θα γίνουν όμως. Κανείς δεν είπε ότι δεν θα γίνουν ξανά εξοικονομω

Για την ώρα παλεύουμε να βγούμε ζωντανοί, όχι να βάλουμε μόνωση και τέντες 😛 

αν δεν έχεις τέντα και ο από πάνω φτύσει και φυσάει, κινδυνεύεις ή όχι?! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρουμε πότε ανοίγει νέο εξοικονομώ για αθήνα; έχω 1 παλιό σπίτι στην κατοχή μου, θέλει σίγουρα μόνωση και κουφώματα αλουμινίου γιατί έχει παλιά ξύλινα. Είναι το μόνο σπίτι που έχω στην κατοχή μου, το νοικιάζω και εγώ νοικιάζω αλλού αντίστοιχα. Μπορώ να μπω στο πρόγραμμα ; έχω μπερδευτεί σχετικά το κομμάτι της κύριας κατοικίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, haris013 είπε

ξέρουμε πότε ανοίγει νέο εξοικονομώ για αθήνα; έχω 1 παλιό σπίτι στην κατοχή μου, θέλει σίγουρα μόνωση και κουφώματα αλουμινίου γιατί έχει παλιά ξύλινα. Είναι το μόνο σπίτι που έχω στην κατοχή μου, το νοικιάζω και εγώ νοικιάζω αλλού αντίστοιχα. Μπορώ να μπω στο πρόγραμμα ; έχω μπερδευτεί σχετικά το κομμάτι της κύριας κατοικίας.

Θα καθυστερήσει πολύ, απο καλοκαίρι και βάλε μην σου πω. 

Έχει άλλα να σκεφτεί η κυβέρνηση τώρα.  

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω 4 κουφώματα να αλλάξω και μου είπαν ότι δε συμφέρει να μπω στο πρόγραμμα. Πρέπει να πληρώσω στην αρχή μηχανικό ένα χιλιάρικο και μετά παίζει να μη κάνουν δεκτή την αίτηση μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...