Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι σε πόσες ημέρες / ωρες το τερματίσατε; 

Ειμαι Level 32 και στο 50% του παιχνιδιού.

Απλά θα ήθελα λιγότερα side quests και αυτό γιατι επαναλαμβάνονται αρκετά σενάρια και κουράζει λιγάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Heybro είπε

63 ώρες για 100% main story. Χάζευα αρκετά όμως. Φίλος το τελείωσε σε 54 ώρες στο 100% επίσης. 

31 ώρες στο 51% δεν το πάω και πολύ γρήγορα.. Στην αρχή χάζευα με τα τοπία βέβαια και τις πόλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εν τέλη τερμάτισα την βασική ιστορία και είμαι στους Hiddens.

Την βασική την τελείωσα στο Level 39 το εφτασα 40 με κάποια quests αργότερα και μετά πήγα hiddens οπου ανεβαίνει πάνω απο 40..

Οσον αφορά την Ayia κάποιες σκέψεις και spoilers σαπουνόπερας .

 

Λοιπόν αν δεν ταυτηστεις με τον χαρακτήρα δεν "μπαίνεις" σωστά στο παιχνίδι. Οντας ταυτισμένος με τον Bayek λοπόν εκνευρίστηκα με την ψυχρή συμπεριφορά της Ayia..

Ο Bayeκ πιστός απο πίσω της να την παρακαλάει και αυτη στο φτύσιμο με αποκορύφωμα το τέλος που τον διαγράφει εντελώς πετώντας απο το πλοίο το μενταγιόν στη Θάλλασα..

Αμέσως μετά παίζω ενα quest που εχω ξεχάσει το story του στο οποίο μια γυναίκα που συμμετέχει στο quest του την πέφτει και μάλιστα του κάνει πρόταση και για φαγητο σπίτι της..

Εκέι ενιωσα μια χαρά και δικαίωση για τον Bayek μετα την απόρριψη της Ayia.

Θα ήθελα να γίνει και κάτι παραπάνω να πάει σπίτι της κτλ κτλ για το φαγητο που του έταξε μην φανταστείτε τίποτα άλλο αλλά εξαφανίστηκαν τα ίχνη της..

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Καλημέρα σήμερα θα το ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά. Ελπίζω να είναι αντάξιο των προσδοκιών. :D Βέβαια με το χρόνο που έχω θα μου πάρει καιρό αφού βλέπω θέλει αρκετές ώρες αλλά ποιος βιάζεται.  Απλα βγαίνου πολλά καλά pc games και θες να τα παίξεις και δεν προλαβαίνεις.
Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το πηρα κ φαινεται πολλα υποσχομενο...

εχουμε καμια ιδιαιτεροτητα στα γραφικα που πρεπει να κανω;(1080p  Παιζω 1070ti...)

100%cpu usage για πλακα βλεπω... υπαρχει καμια λυση σε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pip1908 είπε

 

100%cpu usage για πλακα βλεπω... υπαρχει καμια λυση σε αυτο;

μόνο overclock, αλλά πρόσεχε να είσαι σταθερός γιατί μάλλον δεν συγχωρεί πρόχειρες λύσεις το παιχνίδι στα θέματα σταθερότητας 

 

και πάλι ψηλά θα μείνεις σε usage αλλά θα κερδίσεις σε fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαιξα σημερα με το origins να τελειωσω τα 2 dlc που εχουν βγει και εβαλα και reshade. Οριακα στην Αλεξανδρεια ολα ultra τα 60fps σε 2560x1080. 

 

Τελειως stock

No-Reshade.png

 

Mε reshade

Reshade.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεπερνάει τα 3GB VRAM με τίποτα, μιλάμε για open-world παιχνίδι. Απόλυτα λογικό να υπάρχουν ένα σωρό textures χαμηλής ανάλυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει κάτι με τα animation της κίνησης; O Bayek πατούσε καλά στο έδαφος κ ήταν σαν να έχει βάρος, εδώ πετάνε. (Μου θυμίζει την κουλή κίνηση Gerald στο w3)

Edit: λάθος τοπικ, πήγαινε στο Odyssey. Αν γίνεται να μεταφερθεί.

Επεξ/σία από mastixas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν ξεπερνάει τα 3GB VRAM με τίποτα, μιλάμε για open-world παιχνίδι. Απόλυτα λογικό να υπάρχουν ένα σωρό textures χαμηλής ανάλυσης.

Είδα μέχρι 4.5gb vram usage ρε συ τα βράχια δεν λένε πολλα τα σπίτια κτίρια δείχνουν πολύ καθαρά. 

1 ώρα πριν, shadowlike είπε

reshade = λίγο παραπάνω contrast ; απορώ ώρες ώρες γιατί βασανίζεστε

Στις δεύτερες εικόνες είναι πολλά παραπάνω από contrast. Χρώμα καθαρίζει όλη η ασπρίλα γενικά η διαφορά είναι τεράστια. Προφανώς μπορείς να κάνεις στην κυριολεξία τα πάντα. Ακόμα και σαν ταινία μπορείς να κάνεις το παιχνίδι οπτικά. Βάλε δίπλα δίπλα τις δεύτερες εικόνες να δεις διαφορές. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...