Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που μου απάντησαν πριν.Ειχα ρωτήσει για το πώς μπορω να ανέβω επίπεδο για να ανταπεξελθω στο παιχνίδι.Η βοήθειά σας ηταν πολύτιμη.Περα απ αυτό όμως το παιχνίδι δε λέει και πολλά.Δε νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα assassin  s creed που έχω παιξει.Ωραια γραφικά αλλά οι αποστολές δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Επισης πάνω σ αυτό θυμήθηκα κάτι που ειχε πει κάποιος σ αυτό το forum για τα open world games ότι πολλές φορές σχεδιάζοντας  (οι game designers) έναν τόσο μεγάλο κόσμο στο game , δε δίνεται βαρύτητα στις αποστολές του παιχνιδιού κάτι που μάλλον συμβαίνει και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ίσως είναι το καλύτερο ac της τελευταίας δεκαετίας αν και μάλλον ούτε αυτό είναι

 

αν είχε λίγο καλύτερο σενάριο και λίγο καλύτερο γράψιμο θα άγγιζε κορυφή 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

ίσως είναι το καλύτερο ac της τελευταίας δεκαετίας αν και μάλλον ούτε αυτό είναι

αν είχε λίγο καλύτερο σενάριο και λίγο καλύτερο γράψιμο θα άγγιζε κορυφή 

 

ειναι το καλυτερο AC αυτης της γενιας για να σας βοηθησω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι είναι σίγουρα, αλλά αν πρόσεχαν λίγο παραπάνω το θέμα του σεναρίου ή έστω πόσο καλά γραμμένο είναι αυτό (βλέπε witcher που δεν έχει τόσο φοβερό σενάριο αλλά είναι φοβερός ο τρόπος "που τα λέει" ) με τον φοβερό κόσμο που έχει το παιχνίδι θα ήταν έπος

 

τώρα είναι απλά αρκετά καλό.. βέβαια σε σχέση με τους άμεσους προκατόχους η διαφορά είναι αισθητή, παρόλα αυτά με χαλάει που έχω να δω ενδιαφέρον σενάριο από την ubisoft από εποχές ezio.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ το παιχνίδι είναι καταπληκτικό δεν το περίμενα σε αυτο το βαθμό.

Το είχα κατεβασμένο για δοκιμή και αγόρασα εν τέλη την gold version μιας και αξίζει κάθε ευρώ που ζητάει.

Είμαι με nvidia 1080 και 8700κ και καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού η θερμοκρασία της κάρτας γραφικών είναι καρφωμένη στους 69-70 βαθμούς..

Μπορεί να παίξω και 5 ώρες και να έχω 70 βαθμούς και δεν ξέρω κατα πόσο είναι safe.. θα ένιωθα καλύτερα με 60-65 max...

Τα γραφικά παίζουν στο Full (ultra preset) και σε ανάλυση Ultrawide 1440p FPS απο 40-60 αλλά συνήθως παίζει μεταξύ 45-55

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2018 στις 5:46 ΜΜ, Prof_Chaos είπε

Οκ το παιχνίδι είναι καταπληκτικό δεν το περίμενα σε αυτο το βαθμό.

Το είχα κατεβασμένο για δοκιμή και αγόρασα εν τέλη την gold version μιας και αξίζει κάθε ευρώ που ζητάει.

Είμαι με nvidia 1080 και 8700κ και καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού η θερμοκρασία της κάρτας γραφικών είναι καρφωμένη στους 69-70 βαθμούς..

Μπορεί να παίξω και 5 ώρες και να έχω 70 βαθμούς και δεν ξέρω κατα πόσο είναι safe.. θα ένιωθα καλύτερα με 60-65 max...

Τα γραφικά παίζουν στο Full (ultra preset) και σε ανάλυση Ultrawide 1440p FPS απο 40-60 αλλά συνήθως παίζει μεταξύ 45-55

 

70 βαθμους σε φουλ φορτιο εισαι υπερ ανετα ρε φιλε. Οταν περασει τους 90 να αρχισεις να ψαχνεσαι αν δεν παει κατι καλα με την ψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

Ενταξει παιδιά ευχαριστώ . Οπως το βλέπω 70 είναι καλά για αυτο το παιχνίδι στα Ultra settings.

Ανέβασε λίγο ανεμιστήρες και θα δεις και κάτω από 65. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/5/2018 στις 8:56 ΠΜ, Heybro είπε

Ανέβασε λίγο ανεμιστήρες και θα δεις και κάτω από 65. 

εντάξει ο καιρός είναι καλοκαιρινός πλέον και οι 70 βαθμοί δεν είναι τίποτα, οι κάρτες θεωρητικά αντέχουν και 100αρες+ χωρίς να τρέχει κάστανο

 

ούτε έχει και νόημα να γίνει ελικόπτερο, αν κάποιος ανησυχεί τόσο ας ανοίξει a/c

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εντάξει ο καιρός είναι καλοκαιρινός πλέον και οι 70 βαθμοί δεν είναι τίποτα, οι κάρτες θεωρητικά αντέχουν και 100αρες+ χωρίς να τρέχει κάστανο

ούτε έχει και νόημα να γίνει ελικόπτερο, αν κάποιος ανησυχεί τόσο ας ανοίξει a/c

Κοίτα εφόσον μπορεί γιατί να μην την έχει σε χαμηλές θερμοκρασίες? Εγώ παίζω 50 55 βαθμούς σε 40% ανεμιστήρες με λίγο παραπάνω τους ανεμιστήρες κουτιού να βγάζουν το ζεστό αέρα από το κουτί. Πάνω από 60 δεν μπορώ να βλέπω και πάνω από 70 CPU. Αυτά είναι τα όρια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...