Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/7/2018 στις 10:20 ΠΜ, panagiotis54 είπε

λοιπον παρακολουθω το θεμα μονο και μονο επειδη η εταιρεια πισω απο αυτο το παιχνιδι ειναι η bioware...και ειπα πριν καποιες σελιδες πως το παιχνιδι ειναι μια απο τα ιδια...
και οσο το βλεπω τοσο πιο πολυ δυστυχως πειθομαι πως ειναι μια απο τα ιδια...ειναι μια παραλλαγη με πιο ωραια γραφικα του evolve....ειναι ενα παιχνιδι για να παρεις αλλους 2 φιλους και να περασετε μερικες πιθανοτατα πολλες ωρες grinding...
αισθανεστε απο αυτα που βλεπετε πως θα ειναι ενα βαρυμετρο για να θυμομαστε χρονια απο σημερα την υπαρξη του? ή μηπως θα ειναι οπως το evolve ή το destiny?

μην ξεχναμε πως ειναι ενα παιχνιδι για το οποιο (σιγουρα δεν ειναι ο μονος λογος προφανως αλλα σιγουρα επαιξε μεγαλο ρολο) κατστραφηκε σχεδον ολοκληρωτικα ενα απο τα καλυτερα franchise στην βιομηχανια, το mass effect.
Ειναι ενα παιχνιδι που θα φερει τρελα λεφτα στην εταιρεια? σιγουρα ναι....οπως εφερε και το destiny....ειναι ομως ενα ποιοτικο παιχνιδι?? προσωπικα δεν το βλεπω

βεβαια ισως απλα δεν μου ταιριαζουν πλεον τετοιου ειδους παιχνιδια...αλλα εγω θελω να λενε κατι εκτος απο 80/80/80/80/80/80/80/80/80......1080 damage το λεπτο
περιμενω περισσοτερα απο την bioware....που εχει απο πισω της dragon age,mass effect,Knights of the Old Republic,neverwinter nights και baldurs gate
και τεσπα περιμενω απο αυτους να ανταγωνιστουν παιχνιδια οπως witcher 3 οχι παιχνιδια οπως evolve και destiny
αλλα οπως ειπα.... ισως εχω μεγαλωσει who knows

ναι οκ απλα κανω tagg τον εαυτο μου γιατι ειμαι κακεντρεχης και για τα bragging rights...αλλα i did indeed told u so, δεν ξερω πως δεν το βλεπατε μερικοι

βλεπεις απο παντου πως ειναι μια μετριοτητα που θα ξεχαστει συντομα γιατι ο αλλος αγοραζει το παιχνιδι σημερα,για το παιξει..σημερα!!...οχι σε 6 μηνες και σε 1 χρονο! 

σιγουρα θα υπαρχουν καποιοι στους οποιους θα αρεσει...αλλα το θεμα ειναι να αρεσει στην πλειοψηφια...οχι να ειναι εστω ενα 50-50 για τα λεφτα που εχεις επενδυσει για αυτο το παιχνιδι

και αφηνω και αυτο εδω


https://www.facebook.com/watch/?v=400458740526705

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/2/2019 στις 11:38 ΠΜ, KilliK είπε

αλλο θεμα το frame rate. μιλαμε για bugs, glitches, κτλ. το frame rate εχει περισσοτερο να κανει με την ισχυ του hardware, και ποσο βελτιστοποιημενο ειναι το παιχνιδι για το hardware αυτο. οχι οτι στα PC τα πραματα ειναι καλυτερα με το frame rate.

Εγώ μίλησα για το ότι για να ευχαριστηθείς ένα PC game πλέον πρέπει να περιμένεις μήνες μετά την αγορά (αφού γίνεις και beta testing πειραματόζωο των developers που απαιτούν και feedback για να φτιάξουν το δικό τους παιχνίδι) και οι άλλοι μιλάνε για το ότι οι κονσόλες έχουν χαμηλά fps/interactive movies λες και η σύγκριση με τις κονσόλες έγινε για αυτά.

Τα χρήματα που θα βγάλουν από το Anthem (παράδειγμα) το μεγαλύτερο ποσοστό θα επενδυθεί σε επόμενο τίτλο, με αποτέλεσμα λίγα από τα προβλήματα να διορθωθούν και αυτά σε βάθος χρόνου. Όποιου του αρέσει το παιχνίδι όλα αυτά δεν είναι λόγος να μην το ευχαριστηθεί, αλλά μην γκρινιάζουν κάποιοι όταν αναφέρουμε τα προβλήματα σε παιχνίδι των 60€.

 

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν και είχα τις επιφυλάξεις μου για το anthem παρά τα εκπληκτικά γραφικά το πήρα τελικά με το origin access premium να το παίξω όσο διαρκεί η συνδρομή και να αποφασίσω μετά αν θα το συνεχίσω , να δούμε κιόλας αν θα βάλουν και επιπλέον content , είναι νομίζω το καλύτερο deal αν δεν θες να το πάρεις full price

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SPANK είπε

Άν και είχε τις επιφυλάξεις μου για το anthem παρά τα εκπληκτικά γραφικά το πήρα τελικά με το origin access premium να το παίξω όσο διαρκεί η συνδρομή και να αποφασίσω μετά αν θα το συνεχίσω , να δούμε κιόλας αν θα βάλουν και επιπλέον content , είναι νομίζω το καλύτερο deal αν δεν θες να το πάρεις full price

Απο σημερα το βραδυ το ξεκιναω και εγω σοβαρα να δω ειχα παιξει για λιγο την beta και το εχω τζαμπε απο την καρτα.. Θα δειξει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει σε κανένα το κουλό οταν πάει full screen το παιχνίδι να παίζει μεν αλλα να δείχνει μαύρο και η οθόνη να πηγαίνει σε standby mode ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμ οχι δεν παρατηρησα κατι τετοιο.. Μηπως εχεις διπλη οθονη και εχει κανα dual screen bug ή κανα 3rd party app που δημιουργει θεματα;

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Χμμ οχι δεν παρατηρησα κατι τετοιο.. Μηπως εχεις διπλη οθονη και εχει κανα dual screen bug ή κανα 3rd party app που δημιουργει θεματα;

Το έφτιαξα οκ κατι είχε να κάνει με την ανάλυσης

Edit : Όσο αφορά το παιχνίδι έχω φτάσει lvl 9 αλλά μου φαίνεται αρκετά επαναλαμβανόμενο , αισθάνομαι δηλαδή ότι κάνω τις ίδιες αποστολές και δεν κολλάει με την ιστορία ....  θα το παίξω βέβαια αφου έχω πάρει το origin για 1 μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Άρχισε να μοιράζει μόνιμα ban η bioware γιατι έκαναν exploit game bugs. Λες και τα έβαλαν οι ίδιοι μέσα στο παιχνίδι

Anthem Banning Players for Loot Farming Exploits

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, mike299 said:

 Άρχισε να μοιράζει μόνιμα ban η bioware γιατι έκαναν exploit game bugs. Λες και τα έβαλαν οι ίδιοι μέσα στο παιχνίδι

Anthem Banning Players for Loot Farming Exploits

Κακά τα ψέματα, όλοι απαγορεύουν το exploit των bugs κι οι περισσότεροι το τιμωρούν. Το θυμάμαι από εποχής Vanilla WoW τουλάχιστον...

Edit: Άκυρο, είδα τι "exploit" ήταν, τραγικά πράγματα...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής το απολαμβάνω το παιχνίδι για αυτό που έχει φτιαχτεί , οκ η ιστορία μπορεί να είναι λίγο τυπική και όχι ενδιαφέρουσα αλλά κατά την γνώμη μου τα γραφικά , ο ήχος και γενικά το όλο σκηνικό με τις mech στολές και το titanfall feeling που μου βγάζει είναι απίστευτο , προτιμώ δηλαδή να είμαι εκεί έξω και να εξερευνώ παρά να κάνω αποστολές πήγαινε πάρε φέρε κτλπ.

Αν στο στηρίξουν μελλοντικά με περιεχόμενο τόσο σε loot / exploration κτλπ αλλα και pvp θα το στηρίξει και ο κόσμος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...