Προς το περιεχόμενο

Ο μάγκας, ο έξυπνος, ο Ελληναρας οδηγός!!


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/6/2018 στις 5:03 ΜΜ, Ntinaras είπε

Πεζοι με κοκκινο, αλλαγη λωριδας χωρις λογο για να κερδισεις 1nanosecond, κινηση μονιμα στη λεα, και ο τελευταιος τα κανει ολα και συμφερει

Και ο κλασσικός ελληνάρας που στο παραμικρό κατεβάζει όλα τα θεία (αλλά μπροστά στις εκκλησίες κόβει για να σταυροκοπηθεί?)  👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, djkostas84 είπε

Και ο κλασσικός ελληνάρας που στο παραμικρό κατεβάζει όλα τα θεία (αλλά μπροστά στις εκκλησίες κόβει για να σταυροκοπηθεί?)  👍

ειμαι αθεος.

deal with it 😎

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευθεία, δυομιση λωρίδες με δεξιά στροφή. η δεξιά λωρίδα πάει δεξιά. Φανάρι κόκκινο, αναμμένο φλας να στρίψω δεξια.

εμφανίζεται από τη μισή λωρίδα δεξιά μου ένας τύπος. αν είχε σκοπό να στρίψει δεξιά μαζί μου, μικρό το κακό. ο τύπος ήθελε να πάει ευθεία

αλλά για να μη περιμένει στην ουρά, προτίμησε να χωθεί απο δεξιά, ώστε να βγει μπροστά και να έρθει δίπλα μου με σκοπό να συνεχίσει ευθεία ενώ έχω ανάψει φλας να στρίψω δεξια.

τον γ@μάς ή δε τον γ@μάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ευθεία, δυομιση λωρίδες με δεξιά στροφή. η δεξιά λωρίδα πάει δεξιά. Φανάρι κόκκινο, αναμμένο φλας να στρίψω δεξια.

εμφανίζεται από τη μισή λωρίδα δεξιά μου ένας τύπος. αν είχε σκοπό να στρίψει δεξιά μαζί μου, μικρό το κακό. ο τύπος ήθελε να πάει ευθεία

αλλά για να μη περιμένει στην ουρά, προτίμησε να χωθεί απο δεξιά, ώστε να βγει μπροστά και να έρθει δίπλα μου με σκοπό να συνεχίσει ευθεία ενώ έχω ανάψει φλας να στρίψω δεξια.

τον γ@μάς ή δε τον γ@μάς;

Ειδικά αν ξέρεις το φανάρι κάνεις σιγά σιγά μπροστά και μόλις ανάψει του κλείνεις το δρόμο με αποτέλεσμα να τον αναγκάσεις να πάει ευθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Spect~ είπε

Ειδικά αν ξέρεις το φανάρι κάνεις σιγά σιγά μπροστά και μόλις ανάψει του κλείνεις το δρόμο με αποτέλεσμα να τον αναγκάσεις να πάει ευθεια 

Δεξια ειπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, talibanakos είπε

Δεξια ειπαμε.

ε δεξια, επειδη εχω συνηθως το παθαινω με βλαμμενους που θελουν να στριψουν και ειναι σε λαθος λωρίδα λεω το αντιστοιχο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Spect~ είπε

ε δεξια, επειδη εχω συνηθως το παθαινω με βλαμμενους που θελουν να στριψουν και ειναι σε λαθος λωρίδα λεω το αντιστοιχο :P

Που να δεις στην Καλαματα που δεν καταλαβαινουν τι σκοπο εχουν οι 2 και οι 3 λωριδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια εβδομμαδα "κηδεψαμε" το αγαπημενο corolla του θειου μου που το ειχε απο το 1986....Το οδηγουσε ο ξαδερφος επι Αγ.Δημητριου, ξαφνικα απο το απεναντι ρευμα κοπελιτσα σκεφτηκε πως ειναι καλη ιδεα να διασχίσει το αντιθετο ρευμα για να βγει επι της 3ης Σεπτεμβριου. Ειδε πρασινο φαναρι και εφυγε καθετα, ευτυχως χτυπησε ΙΧ και οχι κανενα μηχανακι αφου με την ταχυτητα που πανε εκει ολοι θα τον ειχε χτυπησει ασχημα. Με σοκαρε λιγο γιατι οταν ημουν φοιτητης καθε μερα περνουσα με το μηχανακι απο εκει και δεν περιμμενεις να κανει καποιος τοσο τραγικο λαθος.

 

ατυχημα.jpg

ατυχημα2.jpg

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, talibanakos είπε

Που να δεις στην Καλαματα που δεν καταλαβαινουν τι σκοπο εχουν οι 2 και οι 3 λωριδες..

Ο Ελληνας δεν ξέρει καν γιατί υπάρχουν 3 λωρίδες σε εθνική οδο,νομίζει οτι υπαρχουν μονο 2, η μεσαία και η αριστερή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, jmmys είπε

Ο Ελληνας δεν ξέρει καν γιατί υπάρχουν 3 λωρίδες σε εθνική οδο,νομίζει οτι υπαρχουν μονο 2, η μεσαία και η αριστερή.

Οχι, καταλαβαινει γιατι υπαρχουν οι 3. Η μεσαια για τους αργους, η αριστερη για τους μετρια γρηγορους και η δεξια για τους σουπερ μαγκες που κανουν σφηνες για να φτασουν 0.00005% της ωρας νωριτερα στον προορισμο τους

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Οχι, καταλαβαινει γιατι υπαρχουν οι 3. Η μεσαια για τους αργους, η αριστερη για τους μετρια γρηγορους και η δεξια για τους σουπερ μαγκες που κανουν σφηνες για να φτασουν 0.00005% της ωρας νωριτερα στον προορισμο τους

Οι οποίοι ίσως να πήγαιναν στην αριστερή αν δεν ήταν κατειλημμένη από πολλούς / πολλές που πηγαίνουν με 55 κοιμώμενοι.......

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Jiakometi είπε

Οι οποίοι ίσως να πήγαιναν στην αριστερή αν δεν ήταν κατειλημμένη από πολλούς / πολλές που πηγαίνουν με 55 κοιμώμενοι.......

Ωραια δικαιολογια. Δεν βλεπω πολλες φορες καποιον να πηγαινει στην αριστερη 55 σε αυτοκινητοδρομο. Δεν ειναι θεμα ταχυτητας, ειναι θεμα νοοτροπιας. Αυτος που θα προσπερασει απο τη δεξια και θα κανει σφηνες ή θα περασει την κινηση απο τη ΛΕΑ, ειναι ο ιδιος που θα κανει σφηνα σε φαναρια για να βγει πρωτος κλεινοντας πιθανοτατα μια αλλη λωριδα που παει ευθεια, ειναι ο ιδιος που θα πεταξει μουρη για να αναγκαστει ο αλλος να τον αφησει κλπ κλπ. Στην πραγματικοτητα δε γλιτωνει σε χρονο, απλα εχει την εσωτερικη ικανοποιηση οτι κερδισε κατι ή οτι ειναι εξυπνος. 

Και στο κατω κατω, ακομα και οντως να πηγαινει καποιος τα ζωα μου αργα στην αριστερη, τοση βιασυνη για να κανεις σφηνες απο τη δεξια ή οχταρια, δικαιολογειται μονο αν κουβαλας ετοιμογεννη ή καποιον που αιμορραγει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ γιατι δεν πας στη δεξια αν αυτη ειναι εντελως αδεια.

Γενικά στην Ελλάδα με 3 λωρίδες, η δεξια ακόμα και τις μέρες που δεν έχει φορτηγά, όπως τα ΣΚ το καλοκαίρι, η δεξια είναι άδεια.

Στριμώχνονται όλοι στη μεσαία και αριστερή.Οποίος έχει οδηγήσει εξωτερικό,ειδικά Γερμανία σε δρόμο με 3 λωρίδες θα καταλάβει ποσο ασχετοι είμαστε σε οδήγηση σε εθνική οδό με 3 λωρίδες

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

 Δεν βλεπω πολλες φορες καποιον να πηγαινει στην αριστερη 55 σε αυτοκινητοδρομο. 

Καθε μερα χιλιαδες σερνονται στην αριστερη στις μεγαλες λεωφορους της Αθηνας ενω οι αλλες λωριδες ειναι αδειες 

Γεροι, γριες, ξανθιες που βαφονται, μαστοροι με φορτωμενα Dewoo, λαλακες που μιλανε στο κινητο, παππουδια με μερσεντε του 1980,  τρικυκλα, φορτηγα ..........................

Σορρυ αλλα δε θα κατσω πισω απο ολους αυτους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...