Προς το περιεχόμενο

Ο μάγκας, ο έξυπνος, ο Ελληναρας οδηγός!!


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 3 χρονια πηγα να περασω διαβαση και ερχοταν ενας απο το απεναντι ρευμα και βγηκε επιτηδες στο αντιθετο για να με πατησει, με κοιταγε. Γυρισα απο τη μεση της διαβασης πισω στο πεζοδρομιο γρηγορα πισω απο μια κολονα αλλα βρηκα λιγο στο καθρεφτη του. Το νου σας. Ειχα κρατησει πινακιδα αλλα κλαιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν 3 χρονια πηγα να περασω διαβαση και ερχοταν ενας απο το απεναντι ρευμα και βγηκε επιτηδες στο αντιθετο για να με πατησει, με κοιταγε. Γυρισα απο τη μεση της διαβασης πισω στο πεζοδρομιο γρηγορα πισω απο μια κολονα αλλα βρηκα λιγο στο καθρεφτη του. Το νου σας. Ειχα κρατησει πινακιδα αλλα κλαιν

 

Καλά αυτός δεν είναι απλά ελληναράς άλλα ψυχάκιας. Δεν έκανες καταγγελία να καταγραφεί από τροχαία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η εργασία μου είναι φύλακας, εκεί που δουλεύω ακριβώς απέναντι έχει 2 πινακίδες απαγόρευσης στάσης-στάθμευσης και ακριβώς δίπλα, εκεί που τελειώνει η δεύτερη πινακιδα έχει στάση λεωφορείου, εννοείται πως όλη την ώρα είναι παρκαρισμένα αυτοκίνητα εκεί αλλά το κορυφαίο είναι όταν παρκάρουν και έρχονται και με ρωτάνε... '' Δεν ενοχλούμε εδώ ετσι;; '' Με την λογική ότι αφού δεν παρκαραμε μέσα στις πινακίδες είμαστε κομπλέ. Εντωμεταξύ έχουν κλείσει τη στάση τόσο πολύ που ο πεζός για να μπει στο λεωφορείο πρέπει να περάσει από πάνω. Οοοοοχι ρε ερπετό σιχαμα δεν ενοχλείς γιατί να ενοχλείς;; Μια φορά έχει έρθει τροχαία να γράψει. Τι να λέμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τη δίνουν πολύ και τα ζώα που έχουν συνήθως σαράβαλο και έρχονται και παρκαρουν στον ένα πόντο πίσω σου άσχετα αν είναι άδειος όλος ο δρόμος ή βλέπουν ότι από τον μπροστινό σου δεν έχεις και πολύ χώρο.

Να μην πω και γι αυτούς που προσπαθούν να παρκαρουν σε χώρο που δε χωράνε και ανοίγουν χώρο παίζοντας συγκρουομενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όχι μόνο με σαράβαλο. έρχονται πίσω - μπροσς στο χιλιοστο και μάλιστα ολίγον πιο έξω από τα άλλα αυτοκίνητα, με αποτέλεσμα να μη μπορείς να κάνεις κάτι. τί κόρνες τι φωνές, πρέπει να τους περιμένεις να σχολάσουν, ή να τελειώσουν τον καφέ τους - χέσιμο και να έρθουν σαν κύριοι, χωρίς να τρέχει μία και να σε ρωτάνε με ύφος «τί θες;» εδώ ο άλλος το έβαλε κολλητά , είχε ακουμπήσει προφυλακτήρα και το άφησε εκεί και όταν του ζήτησα τα ρέστα η απάντηση του ήταν , «γιατί ρε μεγάλε σου έκανα ζημιά μήπως; »

όταν μετοκόμισα στην περιοχή που είμαι τώρα είδα ζημιές και φθορές στο αμάξι μέσα σε ένα εξάμηνο οσες δεν είχα δει 6 χρόνια στην προηγούμενη περιοχή. το μεγάλο πανηγύρι γίνεται με τους κάφρους που βγαίνουν από το «άσπρο πιάτο».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αρχίσω να τραβάω βιντεο με παρανομίες κ να τα ανεβάζω στο YouTube. Υπάρχει περίπτωση να τους στείλουν τίποτα ραβασάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αρχίσω να τραβάω βιντεο με παρανομίες κ να τα ανεβάζω στο YouTube. Υπάρχει περίπτωση να τους στείλουν τίποτα ραβασάκια;

Το έχω σκεφτεί κι εγώ να πάρω μια camera για το αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να ανεβάζεις τέτοια βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)Να μην πω και γι αυτούς που προσπαθούν να παρκαρουν σε χώρο που δε χωράνε και ανοίγουν χώρο παίζοντας συγκρουομενα

Αυτό δυσκολεύομαι πολύ να το πιστέψω!! :o

 

(μόνο που έχουν χειρόφρενο, θα πρέπει να κάψει λάστιχα που λέει ο λόγος και να φάει τον δίσκο ο άλλος που θα προσπαθεί να τα σπρώξει για μερικά εκατοστά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω σκεφτεί κι εγώ να πάρω μια camera για το αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να ανεβάζεις τέτοια βίντεο

Ειναι εντελως παρανομο.Θα πρεπει να σβησεις τον αριθμο κυκλοφοριας προσωπα.Αν προσπαθησεις να το χρησιμοποιησεις θεωρειται παραβιαση προσωπικων δεδομενων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δυσκολεύομαι πολύ να το πιστέψω!! :o

 

(μόνο που έχουν χειρόφρενο, θα πρέπει να κάψει λάστιχα που λέει ο λόγος και να φάει τον δίσκο ο άλλος που θα προσπαθεί να τα σπρώξει για μερικά εκατοστά...)

Στην πιο πάνω φώτο με το twingo έτσι έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στημένη καλέ εγώ την τράβηξα στον Πειραιά
Μπροστά από την μερσεντες μετά ήρθε και μπήκε γυναίκα με άλλο αυτοκίνητο που πάλι μόλις χώραγε.
Απορώ αν αυτός με τη μερσεντες ήθελε να φύγει τι θα γινόταν

 

post-40128-0-64415800-1500987516_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...