Προς το περιεχόμενο

Ο μάγκας, ο έξυπνος, ο Ελληναρας οδηγός!!


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.google.gr/maps/@37.8727867,23.7359411,3a,75y,321.37h,89.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6zFddKIDZpfEKnQsjHqPyw!2e0!7i13312!8i6656

 

 

Και όπως έχω ήδη γράψει ξανά, μια απ' τα (γ)ίδια με τους δικυκλιστές που χώνονται μπροστά σου στο φανάρι

 

Εδώ είσαι foul. Αυτό το κάνουμε όλοι όσοι ξέρουμε να οδηγούμε δίκυκλο και θέλουμε τη σωματική μας ακεραιότητα. Αλλιώς κινδυνεύουμε να γίνουμε σάντουιτς στον κώλο σου και τη μούρη κάποιου αφηρημένου μαλάκα κουτάκια που γράφει μήνυμα στο κινητό ή του παιρνουν πίπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλληνας φαινόταν ο άνθρωπος, απλά ήταν λερωμενος(μαύρος) από την δουλειά του. Κανα μηχανουργείο;;;

Καλά σε ρώτησα γιατί έχω δει ξύλο με μαύρο να δέρνει μόνος του 2 Έλληνες χαλαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι foul. Αυτό το κάνουμε όλοι όσοι ξέρουμε να οδηγούμε δίκυκλο και θέλουμε τη σωματική μας ακεραιότητα. Αλλιώς κινδυνεύουμε να γίνουμε σάντουιτς στον κώλο σου και τη μούρη κάποιου αφηρημένου μαλάκα κουτάκια που γράφει μήνυμα στο κινητό ή του παιρνουν πίπα.

 

Εδώ είσαι foul εσύ, επειδή παρέθεσες ένα συγκεκριμένο τμήμα του post μου, ενώ ήμουν αναλυτικός στην επεξήγησή μου.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τον δικυκλιστή που θα έρθει ανάμεσα σε εμένα και τον διπλανό, ή ακόμα και μπροστά μου στην τελική, αρκεί το μηχανάκι του να «κοιτά» ευθεία μπροστά και όχι 90° δεξιά ή αριστερά, και να έχει το νου του στο φανάρι και να ξεκινήσει με το που ανάψει το πράσινο, αφού μπαίνει σε αυτή τη διαδικασία.

Γιατί με χαλάει πολύ να έχει ανάψει το πράσινο και ο έξυπνος μηχανάκιας να κοιτάει την άσφαλτο και να περιμένει εμένα να μαρσάρω ή να του κορνάρω.

Όπως με χαλάει το μηχανάκι του να κοιτά στο γάμο του καραγκιόζη και να κάνει ζιγκ ζαγκ και οχτάρια για να πάει ευθεία, ενώ είναι στο φανάρι.

Δεν είμαι δικυκλιστής, αλλά δε νομίζω ότι οδηγούνται έτσι τα μηχανάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζουν και μένα όταν μπαίνουν μπροστά μου στα φανάρια με κάτι παπιά και σκούτερ που δεν πάνε βήμα και αναγκάζεσαι να τους προσπερνάς μετά έναν έναν ... Και άλλο όταν οδηγώ σε στενό δρόμο που ναι αρκετά επικίνδυνο να κανεις προσπέραση ένα φορτηγό, λεωφορείο ... Προσπερνώντας με μπαίνουν μπροστά μου με τα πατλάκια τους και συνεχίζουν έτσι χωρίς να προσπαθούν να προσπεράσουν και τον επόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζουν και μένα όταν μπαίνουν μπροστά μου στα φανάρια με κάτι παπιά και σκούτερ που δεν πάνε βήμα και αναγκάζεσαι να τους προσπερνάς μετά έναν έναν ... Και άλλο όταν οδηγώ σε στενό δρόμο που ναι αρκετά επικίνδυνο να κανεις προσπέραση ένα φορτηγό, λεωφορείο ... Προσπερνώντας με μπαίνουν μπροστά μου με τα πατλάκια τους και συνεχίζουν έτσι χωρίς να προσπαθούν να προσπεράσουν και τον επόμενο

 

Κάτσε ρε συ, και το πιο αργό παπάκι, τα 50km/h που είναι ας πούμε το όριο εντός πόλης τα πιάνει εύκολα.

Πόσο γρήγορα θες να πας εσύ που προσπερνάς παπάκια, φορτηγά και λεωφορεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ, και το πιο αργό παπάκι, τα 50km/h που είναι ας πούμε το όριο εντός πόλης τα πιάνει εύκολα.

Πόσο γρήγορα θες να πας εσύ που προσπερνάς παπάκια, φορτηγά και λεωφορεία;

μην παιρνεις και ορκο, το πρωι ειχα εναν μπροστα μου που μετα βιας πηγαινε με 20 και ειχε δημιουργήσει μεσα στο μαρουσι μια ουρα περιπου 1 χλμ γιατι δεν εκανε στην άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ, και το πιο αργό παπάκι, τα 50km/h που είναι ας πούμε το όριο εντός πόλης τα πιάνει εύκολα.

Πόσο γρήγορα θες να πας εσύ που προσπερνάς παπάκια, φορτηγά και λεωφορεία;

για να τα πιάσει πρέπει να το ανοίξεις κιόλας έτσι ... αν  δεν πατήσεις γκαζι τέρμα και δεν σπάσεις της ταχύτητές δεν τα πιάνει τόσο ευκολία τα 50 όπως ένα αυτοκίνητο πχ 330i με μακρύ βήμα η πρώτη σπάει στα 50 και η δευτέρα στα 100 δηλ 6 δευτερόλεπτα υπόθεσή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τι η βιασύνη, αφού στο επόμενο φανάρι, πάλι θα σε περάσει το παπάκι....  :-D  :-D  :-D

Για ενα γνήσιο κατσαπλιά αυτό είναι αδιάφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές σε μεγάλη λεωφόρο είμαι στην αριστερή και πλησιάζω το φανάρι στο οποίο υπήρχε και ουρά για στροφή αριστερά. Ξαφνικά ξανθιά σαβούρα με τζιπ κτήνος αποφασίζει ότι δε θέλει να περιμένει στη σειρά της και χωρίς φλας βγαίνει στη λωρίδα μου για να πάει να μπει μπροστά στο φανάρι. Της κορναρεις, τη βρίζεις, της σπας το ρημάδι ή λες δεν πειράζει?

Εγω θα εριχνα κανα καντηλι,να το θυμαται.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς έχω παρατηρήσει ότι η συμπεριφορά των οδηγών τήνει προς έναν ατομισμό. 

όλο και περισσότεροι οδηγοί δεν υπολογίζουν τους άλλους οδηγούς, αυτοκίνητα ή μηχανάκια. 

Παρκάρουν όπου ναναι, βγαίνουν από stop ενώ σε βλέπουν ότι είσαι στα 10 μέτρα και έρχεσαι, κόκκινα φανάρια, προσπεράσεις χωρίς κανένα λόγο (ακολουθεί φανάρι), δεν τηρούν τις ουρές στα φανάρια για την αριστερή στροφή και πολλά άλλα που όλοι μας τα βλέπουμε στο δρόμο... 

Είναι σημεία των καιρών και άκρως απογοητευτικό ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς έχω παρατηρήσει ότι η συμπεριφορά των οδηγών τήνει προς έναν ατομισμό. 

όλο και περισσότεροι οδηγοί δεν υπολογίζουν τους άλλους οδηγούς, αυτοκίνητα ή μηχανάκια. 

Παρκάρουν όπου ναναι, βγαίνουν από stop ενώ σε βλέπουν ότι είσαι στα 10 μέτρα και έρχεσαι, κόκκινα φανάρια, προσπεράσεις χωρίς κανένα λόγο (ακολουθεί φανάρι), δεν τηρούν τις ουρές στα φανάρια για την αριστερή στροφή και πολλά άλλα που όλοι μας τα βλέπουμε στο δρόμο... 

Είναι σημεία των καιρών και άκρως απογοητευτικό ... 

 

ισχύει!! και δεν ξέρω γιατί αλλά επειδή κινούμαι καθημερινά δυτικά και βόρεια προάστια, στα μεν δυτικά περίεργα οδηγούν οι άντρες, στα μεν βόρεια οι γυναίκες...δεν ξέρω γιατί αλλά αυτή η εντύπωση που έχει δημιουργηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να τα πιάσει πρέπει να το ανοίξεις κιόλας έτσι ... αν  δεν πατήσεις γκαζι τέρμα και δεν σπάσεις της ταχύτητές δεν τα πιάνει τόσο ευκολία τα 50 όπως ένα αυτοκίνητο πχ 330i με μακρύ βήμα η πρώτη σπάει στα 50 και η δευτέρα στα 100 δηλ 6 δευτερόλεπτα υπόθεσή

 

 

Σιγά μη σπάσει το παπάκι ο άλλος επειδή ο κάγκουρας με την bmw νομίζει πως τα φανάρια είναι εκκίνηση σε drug race.

Αν θέλει να βγάλει τα απωθημένα του ας πάει σε μία πίστα. Στην πόλη και buggati να έχεις, 0-50 σε 20 δευτερόλεπτα θα κάνεις.

Αν σου φαίνεται αργό, ..πάρε παπάκι! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...