Προς το περιεχόμενο

Laptop Asus K756UX-T4302T - 17.3" (i7-7500U/8GB/1 TB & 256 GB/GTX 950M)+ Ηχεία 2.1 Logitech Z333 Μαύρο 379ευρω!! Public (ΑΚΥΡΟ-ΤΕΛΟΣ)


manosmanos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 357
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

http://www.insomnia.gr/topic/536024-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%84/

 

"Παρήγγειλα ένα προϊόν από ηλεκτρονικό κατάστημα στην ορισμένη τιμή που αναγραφόταν στο σχετικό πεδίο της προσφοράς. Ωστόσο η επιχείρηση με ενημέρωσε ότι τελικά η τιμή του προϊόντος είναι άλλη από αυτήν της προσφοράς. Είναι νόμιμο;

                Η συμπεριφορά αυτή είναι παράνομη. Αποτελεί μορφή παραπλάνησης του καταναλωτή, καθώς ο καταναλωτής ενδεχομένως να μην επέλεγε το συγκεκριμένο προϊόν, αν γνώριζε την πραγματική τιμή, ή να μην επέλεγε τη συγκεκριμένη ποσότητα προϊόντος. Εφαρμοστέες είναι οι διατάξεις των άρθρων 9γ επ. Ν. 2251/1994. Έχετε το δικαίωμα να επιμείνετε στην εκτέλεση της παραγγελίας με την αρχική τιμή, είτε να υπαναχωρήσετε και να ζητήσετε επιστροφή των χρημάτων του που ενδεχομένως έχετε καταβάλει. Παράλληλα, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία για την παραπλάνηση στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο γυρισα απο public αιγαλεω που πληρωσα ενα λογαριασμο wind

 

Εκλαιγαν απο τα γελια οταν τους το ειπα.

 

Λαθος τιμη μου ειπαν.

 

 

 

(Μακαρι να παραλαβεται παντως..... :P )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα σου πούνε ότι δεν παραλαμβάνεις επειδή ήταν λάθος η τιμή, αλλά επειδή δεν υπάρχει απόθεμα από τον προμηθευτή προκειμένου να συμβαδίζουν με αυτά που ανέφερα στο post #175...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο γυρισα απο public αιγαλεω που πληρωσα ενα λογαριασμο wind

 

Εκλαιγαν απο τα γελια οταν τους το ειπα.

 

Λαθος τιμη μου ειπαν.

 

 

 

(Μακαρι να παραλαβεται παντως..... :P )

 

O υπάλληλος είναι υπάλληλος. Κι ο φίλος μου που εργάζεται εκεί (στα public, όχι στο συγκεκριμένο μαγαζί) γελάει. Το ζήτημα είναι όμως αν γελάνε και οι υπεύθυνοι των Public. Το να γελάς δεν βοηθάει όταν έχεις κάνει λαλακία. ΥΓ Προσωπικά δεν έχω παραγγείλει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Νοέμβρη στη Black Friday είχα παραγγείλει το  Asus ROG GL552VW το οποίο όμως είχε εξαντληθεί από τον προμηθευτή τους.

Οπότε εναλλακτικά μου πρότειναν το  Asus N552VW-FY226T , δηλαδή κάτι παρόμοιο όσον αφορά στα χαρακτηριστικά.

Γνώμη μου όσοι έχετε όρεξη ζητήστε να σας δώσουν κάτι παρόμοιο που να υπάρχει σε διαθεσιμότητα στην τιμή προσφοράς όμως.

Δε ξέρω βέβαια τι δικαιολογία θα σκαρφιστούν τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα σου πούνε ότι δεν παραλαμβάνεις επειδή ήταν λάθος η τιμή, αλλά επειδή δεν υπάρχει απόθεμα από τον προμηθευτή προκειμένου να συμβαδίζουν με αυτά που ανέφερα στο post #175...

Με το σκεπτικό σου κάποιοι πρέπει να πάρουν λαπτοπ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Εγώ το παράγγειλα όταν ήταν ακόμη άμεσα διαθέσιμο και το email επιβεβαίωσης μου ήρθε στις 13:12. Τώρα μου γράφει και εμένα σε εκτεταμένη αναζήτηση. Ήθελα να ρωτήσω έχει κανείς άλλος εδώ email επιβεβαίωσης πριν τις 13:12? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το λαπτοπ τελικα?

καντε κανα review ρε.

Mε τα μέχρι τώρα δεδομένα, μπορούμε να πούμε ότι το λάπτοπ είναι... φανταστικό. Δεν υπάρχει. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...