Προς το περιεχόμενο

Smart Home


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, AgMa είπε

Ναι όταν δίνω την εντολή ανάβει λευκό.

Το remote του ήταν αυτό, έτσι;

VR50590.jpg

Δοκίμασε να στείλεις από τα services την παρακάτω εντολή, είναι το power button

JgBIAAABKJQSEhI3EhISNxI3EjcSNxISEjcSEhI3EhISEhISEhISNxI3EjcSNxI3EjcSEhISEhISEhISEhISEhISEjcSNxI3EgAFFwABKEoSAA0F

Αν δε δουλέψει φοβάμαι ότι δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Υπάρχουν πολύ λίγες πληροφορίες για το συγκεκριμένο remote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, vpnmaster είπε

Το remote του ήταν αυτό, έτσι;

VR50590.jpg

Δοκίμασε να στείλεις από τα services την παρακάτω εντολή, είναι το power button


JgBIAAABKJQSEhI3EhISNxI3EjcSNxISEjcSEhI3EhISEhISEhISNxI3EjcSNxI3EjcSEhISEhISEhISEhISEhISEjcSNxI3EgAFFwABKEoSAA0F

Αν δε δουλέψει φοβάμαι ότι δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Υπάρχουν πολύ λίγες πληροφορίες για το συγκεκριμένο remote.

Δεν ξέρω, δεν το είχα ποτέ. Θα το δοκιμάσω όταν σχολάσω, ευχαριστώ!

Edit: ναι, αυτό λειτουργεί. Ο καινούργιος κωδικός 1122 που μπήκε στο GitHub δίνει την εντολή που μου είπες να δοκιμάσω; Γιατί παίζει και με αυτόν...

Επεξ/σία από AgMa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα σήμερα ένα Sonoff Basic στον θερμοσίφωνα το οποίο δούλεψε κανονικά.

Η ερώτηση είναι, μπορώ να το συνδέσω με Broadlink Rm+ pro ; (Χρησιμοποιεί την ihc εφαρμογή και υποστηρίζει Ir και απο τηλεκοντρόλ συχνότητες).

Θα ήθελα να το χρησιμοποιώ και εκτός σπιτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Da_rudakos είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα σήμερα ένα Sonoff Basic στον θερμοσίφωνα το οποίο δούλεψε κανονικά.

Η ερώτηση είναι, μπορώ να το συνδέσω με Broadlink Rm+ pro ; (Χρησιμοποιεί την ihc εφαρμογή και υποστηρίζει Ir και απο τηλεκοντρόλ συχνότητες).

Θα ήθελα να το χρησιμοποιώ και εκτός σπιτιού.

Δεν μπορείς να το χρησιμοποιησεις με την εφαρμογη ewelink?

Το basic δεν είναι wifi?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Δεν μπορείς να το χρησιμοποιησεις με την εφαρμογη ewelink?

Το basic δεν είναι wifi?

Έχεις δίκιο, δουλεύει και με 4G κανονικά, δεν ξέρω τι φρίκη έφαγε..2 δοκιμές έκανα απο την ώρα που το έβαλα και δεν δούλεψε. Φαντάστηκα ότι ήταν μόνο για wifi.

Όλα οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, AgMa είπε

Δεν βγαίνει για eu κουτιά.

αα ναι αυτο δε το σκεφτηκα. Εχω εξωτερικα κουτια οποτε δεν μου ηταν προβλημα αυτο.. Πως θες να ιεναι εσυ για να μπαινει στο κουτι που εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Έχω δει μερικά άλλα ψάχνω για κάτι δοκιμασμένο όσο γίνεται. Εσείς πώς χειρίζεστε τα φώτα γενικά; Δεν έχετε θέμα με το ρούτερ αν οι διακόπτες είναι WiFi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, AgMa είπε

Έχω δει μερικά άλλα ψάχνω για κάτι δοκιμασμένο όσο γίνεται. Εσείς πώς χειρίζεστε τα φώτα γενικά; Δεν έχετε θέμα με το ρούτερ αν οι διακόπτες είναι WiFi;

εγω εχω Zigbee αλλα οπως ειπα εχω εξωτερικα κουτια οποτε δεν με απασχολει το οτι ειναι τετραγωνα. Για το θεμα με τις IP απλα θες ενα καλο ρουτερ ή/και subnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

εγω εχω Zigbee αλλα οπως ειπα εχω εξωτερικα κουτια οποτε δεν με απασχολει το οτι ειναι τετραγωνα. Για το θεμα με τις IP απλα θες ενα καλο ρουτερ ή/και subnet

Και καλό ρούτερ να βάλω, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να διαχειριστεί 2 wifi λάμπες, 7 διακόπτες, 3 κινητά, 2 pc, 2 broadlink rm, 1 κάμερα, 1 τηλεόραση και όσοι καλεσμένοι ανοίξουν τα wifi. Είναι πολλές οι συσκευές πιστεύω. 18 θα είναι τα στάνταρ. Βέβαια θα μου πεις δεν θα είναι όλα πάντα ταυτόχρονα ανοιχτά, αλλά και αν τύχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...