Προς το περιεχόμενο

Vodafone international - 9,5gb και 100 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με 10€


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης αυτό το international μπορει να έχει πλεονεκτήματα σε περίπτωση περιαγωγής;

Και εμενα με ενδιαφερει αυτο γιατι γνωστος μου θα παει Ισπανια σε μια βδομαδα...και επειδη εχει το international στον τιτλο...παιζει κατι με περιαγωγη να ειναι διαθεσιμα τα mb αυτα?

Αλλιως μηπως ξερει κανεις με τις αλλαγες που γινανε στην περιαγωγη εντος ΕΕ αν υπαρχει κανενας φτηνος τροπος για mb στο εξωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Τον επόμενο μήνα τι έχουμε και που είναι τα 9,5gb?

Κατοπιν στελνουμε σμς και ενεργοποιουμε πακετο 4 gb με 4.44 ευρω και ξανα το ιδιο οταν κοντευουν να τελειωσουν τα προηγουμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φρογκ, μεταφέρονται τα μβ/λεπτά; εάν έχουν μείνει

MB μόνο.

 

Πάντως προσοχή με την προσφορά. Αν το πακέτο προορίζεται για περιαγωγή, μετά τους 4 μήνες αλλάζει το κόστος για τα mb.

 

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό οπότε να το σιγουρέψετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ρε παίδες, αλλά όταν μπαινεις στο site της voda, στο εν λόγω πρόγραμμα καρτοκινητης, στα πακέτα internet που αναφέρει έχει μόνο το surf & mail 100 που σου δίνει 600ΜΒ για ένα μήνα με κόστος 6€.

 

Πώς ενεργοποιεις τα 9.5GB;

εγω που το εχω πανω σε ενα wifi hotspot r207 μου ειχε ερθει με sms να στειλω στο 19109 4 για 8 gb με 8,9 νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε κατάστημα και ρώτησα σχετικά με το καρτοκινητό , η SIM που παίρνεις έχει ονομασία "vodafone international" όπως έχει αναφερθεί και δεν έχει σχέση με cu. Ξεκίνησε όπως μου είπε ο υπάλληλος για να διευκολύνουν κυρίως πρόσφυγες που ήρθαν στην χώρα μας.

Ουσιαστικά το πακέτο σου δίνει με 8.87€ , 8192mb για κατανάλωση σε διάστημα 30 ημερών.

Πάνω σε αυτά σου δίνει δώρο 500mb απ ότι κατάλαβα από την ανανέωση.

Από την ανανέωση πάλι παίρνεις 600 λεπτά προς vodafone international (προσοχή δεν είναι προς κάθε συνδρομητή vodafone).

Δίνει 500mb από την "1η ανανέωση του μήνα" όπως το αναφέρει για κατανάλωση σε διάστημα 15 ημερών.
Και τέλος λέει 100 λεπτά ομιλίας προς όλους μαζί με 500 mb για κατανάλωση σε διάστημα 30 ημερών.

Ο υπάλληλος μου ανέφερε ότι αν ανανεώσεις πριν την λήξη των mb αυτά λειτουργούν αθροιστικά.

Όλα τα παραπάνω δεν προορίζονται για χρησιμοποίηση σε περιαγωγή δεδομένων , όπως μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κοστος εχει η καρτα, σου ειπε το καταστημα?

Αν ρωτάς για την κάρτα SIM προσωπικά την πλήρωσα 5€ , θεωρώ ότι μπορείς να την πάρεις και δωρεάν αλλά δεν μπήκα σε κόπο.

Αν αναφέρεσαι στην ανανέωση της κάρτας , θα χρειάζεται 10 ευρώ να τη φορτώνεις για να έχεις αυτά που ανέφερα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα όποιος θέλει ίντερνετ, συμφέρει περισσότερο σε σχέση με ένα φοιτητικό.τα 100 λεπτά προς όλους λίγο θα ζορίζουν όσους μιλάνε πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτάς για την κάρτα SIM προσωπικά την πλήρωσα 5€ , θεωρώ ότι μπορείς να την πάρεις και δωρεάν αλλά δεν μπήκα σε κόπο.

Αν αναφέρεσαι στην ανανέωση της κάρτας , θα χρειάζεται 10 ευρώ να τη φορτώνεις για να έχεις αυτά που ανέφερα παραπάνω.

 

Ναι στην καρτα SIM αναφερομουν, σε ευχαριστω για την απαντηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάλληλος Vodafone here ask anything,

για την πρώτη φορά δίνει 9,5 gb με 10 ευρώ και από κει και πέρα κάθε 10ευρώ είναι 8,5 gb + 600 προς vf international. Προφανώς αν κάνεις top-up πριν λήξουν τα gigabyte, κρατάς ότι περισσέψει για τον επόμενο μήνα!

 

να ξέρετε, σε συγκεκριμένα καταστήματα ίσως να μην μπορούν να το δώσουν. είναι πακέτο που το δίνουν τουριστικές περιοχές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...