Προς το περιεχόμενο

Apple iPad Pro 10.5 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία παρουσίαση!
Το καινούργιο iPad Pro ξεπερνάει κάθε προσδοκία. Με το iOS 11 είναι η απόλυτη πρόταση σε αγορά tablet.
Βέβαια προσωπικά θα προτιμούσα την 12.9 (128GB cellular) έκδοση.
Βέβαια το ανανεωμένο 12.9 δεν έχει 128, πάει κατευθείαν από τα 64 στα 256GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το pro χάνει το βασικό πλεονέκτημα των iPad. Ήταν το μηλομηχανάκι με την καλύτερη σχέση αξίας/τιμής. Όχι όμως το pro. Επίσης λόγω μεγέθους χάνεται και το δωρεάν Microsoft Office. Θα μείνω με το απλό μοντέλο που επίσης απογειώνεται με τι iOS 11 και ας μην έχει την καλύτερη οθόνη στον κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Αν και λίγο άκυρο, φίλε @kifinas μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στα δωρεάν office? Μιλάς για τα πλήρως λειτουργικά office? Γιατί από όσο γνωρίζω πρέπει να κανείς registration που κοστίζει. Κάτι είχα άκουσε για το μέγεθος της οθόνης (να είναι μικρότερο από 10") αλλά δεν έχω καταλάβει. Είμαι κάτοχος iPad 2017 (το απλό, όχι το pro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Αν και λίγο άκυρο, φίλε @kifinas μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στα δωρεάν office? Μιλάς για τα πλήρως λειτουργικά office? Γιατί από όσο γνωρίζω πρέπει να κανείς registration που κοστίζει. Κάτι είχα άκουσε για το μέγεθος της οθόνης (να είναι μικρότερο από 10") αλλά δεν έχω καταλάβει. Είμαι κάτοχος iPad 2017 (το απλό, όχι το pro)

Έχεις το iPad 2017 που είναι κάτω από 10inches. Κατεβάζεις word, excel κάνεις login στο app με ένα ms account (πχ ένα hotmail ή outlook email) και πλέον μπορείς να φτιάχνεις νέα έγγραφα και να επεξεργάζεσαι αρχεία χωρίς να δώσεις μία δραχμή.

 

Κάποια πράγματα δεν θα μπορείς να κάνεις αλλά συνήθως είναι αυτά που δεν χρειάζεσαι. Για αυτά πρέπει υποχρεωτικά να πληρώνεις το 365.

Πχ

post-48653-0-11452100-1503694730_thumb.png

Επεξ/σία από kifinas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρατηρω οτι τα ipad pro κανουν θραυση στα tattoo studio. Εχω δει πολλους μεγαλους tattoo artists της Ελλαδας και του εξωτερικου με ενα ipad pro ανα χειρας και να σχεδιαζουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντυπωσιακό για εμένα είναι ότι σε επεξεργασία φώτο και βίντεο βάζει κάτω τα pc... και μιλάμε για μηχανηματάκι με mobile επεξεργαστή χωρίς ανεμιστήρα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δηλαδή πρέπει να συγκρίνουμε μια συσκευή mobile με εναν υπολογιστή ταξιδίου (λάπτοπ). Ήταν και θα είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα που τυχαίνει να εχουν παρόμοια λειτουργικά, αν όχι ίδια σε καποιες περιπτώσεις. Μακάρι να φανεί πιο χρήσιμο το τάμπλετ απο ένα λαπτοπ και να το αναπτύξουν πολύ πολύ ακόμα! Τα λάπτοπ υπάρχουν 30+ χρόνια αν δεν κανω λάθος. Ας δούμε πόσο μπορούν να εξελίξουν και τα τάμπλετ οι εταιρείες...Ο χρήστης το μόνο που εχει να κάνει είναι να ξέρει την πραγματική χρήση που θέλει να κάνει, απο εκεί και πέρα η επιλογή είναι νομίζω το πιο εύκολο κομμάτι...

Εγώ χρειάζομαι και λάπτοπ και τάμπλετ για παράδειγμα για να είμαι καλυμμένος. Αν η λύση της Microsoft με το dock αναπτυχθεί καλύτερα στο άμεσο μέλλον θα δούμε πολλές αλλαγές στις πωλήσεις κινητών με win10 . Λόγω χρηστικότητας και ευκολίας και όχι επειδή το λειτουργικό είναι εντάξει.

.

Πολύ καλή η παρουσίαση ,

Είναι ένα τάμπλετ το οποίο αν πέσει η τιμή του θα το προτιμήσω με κλειστά μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...